Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Prevodnik 12V/220V 1000W a vice - doporuceni?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Prevodnik 12V/220V 1000W a vice - doporuceni?

Poslední aktualizace před 7 let
upmanupmanČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,

prosim o doporuceni vhodneho (spise levnejsiho) prevodniku 12V/220V s vykonem 1000W a vice; obecne mi jde o to pres nej honit mixer, ktery ma 500W, nouzove topny ventilator (600W) - to kdyz budu nekde pripichnuty na elektriku.

Prozatim mam 200W asi z Hamburgu a slouzi super, ale potrebuji vykonnejsi. Pocitam, ze ho pripojim primo na baterii.

Predem Vam dekuji za doporuceni
upman

Automatické sloučení 15.01.2014 10:30:
Safra nemuzu jiz smazat; tak si odpovim sam, diky Dedovi Lebedovi za doporuceni 1000W prevodniku, timto uzaviram :)
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
Upravil upman dne 15.01.2014 11:30, před 10 let
M
Matyas FrkanČlen
Přidáno před 10 let
Asi by si mohol dat aspon odkaz, ked si sa to dozvedel. Inac tema nema zmysel :-(
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Matyas Frkan napsal:

Asi by si mohol dat aspon odkaz, ked si sa to dozvedel. Inac tema nema zmysel :-(


Já doporučuji tenhle typ: http://www.derama...480-c-922/

a k tomu tohle dálkové ovládání: http://www.derama...494-c-922/

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 10 let
Moc v tomto nejsem kovaný a také po tom koukám ...... ale na co je dobré dál ovládání???? A jak dlouho to můžem nechat puštění na dvě 100W baterky????? Děkuji i když se asi ptám jak blb.....
...hlavně že se máme....!c
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let
to dálkové ovládání je dobré k tomu, že když je měnič někde "mimo dosah" u baterie, tak se tím na dálku vypne a v tu chvíli měnič neodebírá prakticky žádný proud na prázdno - max cca. 5 - 10 mA.

Jinak já mám změřený odběr při zatížení 950W kávovarem měnič bere z baterie 99 A což je docela "rána" a na nějaká topení a pod to určitě vhodné není :)
Mám taky vyzkoušenou mikrovlnku 750W a tu to v pohodě utáhne.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 10 let
Tak jestli to dobře chápu tak krátkodobá zátěž nevadí a to i několikrát denně......kávovar...:x mikrovlnka....
...hlavně že se máme....!c
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

jirka dagmar napsal:

Tak jestli to dobře chápu tak krátkodobá zátěž nevadí a to i několikrát denně......kávovar...:x mikrovlnka....



Jo je to tak, jen ten kávovar aby měl do 1000W je problém sehnat většinou mají 14000 - 1500 W
my máme v autě kávovar od Tchibo ten má 950W a maká OK. je to tenhle typ:
http://www.tchibo...?dim1=Sw01
Jinak kávovar s mlýnkem (aby nebyl na kapsle jsem do 1000W nesehnal)
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 10 let
Děkuji za rady a poučení..... moc děkuji. Jirka:_
...hlavně že se máme....!c
HrochHrochČlen
Přidáno před 10 let
Mrkni se sem : http://www.toriop...30v-1000w/
Všechny technické informace ti dá děda Lebeda a určitě i hezkou cenu vymyslí :) .



Citovat

jirka dagmar napsal:

Moc v tomto nejsem kovaný a také po tom koukám ...... ale na co je dobré dál ovládání???? A jak dlouho to můžem nechat puštění na dvě 100W baterky????? Děkuji i když se asi ptám jak blb.....
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Hroch napsal:

Mrkni se sem : http://www.toriop...30v-1000w/
Všechny technické informace ti dá děda Lebeda a určitě i hezkou cenu vymyslí :) .



Citovat

jirka dagmar napsal:

Moc v tomto nejsem kovaný a také po tom koukám ...... ale na co je dobré dál ovládání???? A jak dlouho to můžem nechat puštění na dvě 100W baterky????? Děkuji i když se asi ptám jak blb.....



...........DĚKUJI....:_
...hlavně že se máme....!c
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Na kavovar kolem 950W potrebujes menic 1500W. Mam takovy a vim o cem mluvim.
Miloš
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Garda napsal:

Na kavovar kolem 950W potrebujes menic 1500W. Mam takovy a vim o cem mluvim.


Mám ten HQ měnič 1000 W od DERAMAX.CZ a ten kávovar na něj maká OK !M
taky vím o čem mluvím a to preso už u nás občas někdo měl kdo by to mohl potvrdit.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Nikoho nepresvedcuji. Pokud si o tom prectes neco na netu, tak se doporucuje zatizeni cca 60procent, coz ovsem nevylucuje kratkodobe vyssi. No a pak je dobre mit rezervu do budoucna. Tezko pak behat a nabizet menic k prodeji, kdyz budes mit novy treba kavovar s vetsim prikonem, nebo budes chtit pouzit bezny vysavac na uklid.
Miloš
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Garda napsal:

Nikoho nepresvedcuji. Pokud si o tom prectes neco na netu, tak se doporucuje zatizeni cca 60procent, coz ovsem nevylucuje kratkodobe vyssi. No a pak je dobre mit rezervu do budoucna. Tezko pak behat a nabizet menic k prodeji, kdyz budes mit novy treba kavovar s vetsim prikonem, nebo budes chtit pouzit bezny vysavac na uklid.


máš asi taky pravdu, ale právě ty HQ měniče mají špičkových až 2400W a proto nám to maká bez chybky. :) ono totiž není měnič 1000W jako měnič 1000W :_
zde je část parametrů HQ 1000W:
Technické údaje:
- Trvalý výkon: 1000 W
- Trvalý výkon po dobu max. 30 minut: 1200W
- Špičkový výkon: 2400 W
- Výstupní napětí: 230 VAC
- Výstupní křivka: Modifikovaná sinusoida
- Vstupní napětí : 10-15 VDC
- Vypnutí při nižším vst. napětí než: 10V (±0.5V)
- Indikace kritické hranice:10.5V (±0.5V)
- Vypnutí při nižším vst. napětí než: 10V (±0.5V)
- Výstupní kmitočet: 50 Hz
- Spotřeba naprázdno: menší než 0,4 A
- Účinnost: 85-90%
- Chlazení: ventilátor
- Ochrana proti přehřátí: 60 +/- 0.5 °C
- Ochrana proti přetížení
- Jištění: 30A x 5
- Soft start
- Rozměry: 310x210x85mm
- Hmotnost: 3.3Kg
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Spickovy vykon je na cca zlomky vteriny pouzitelny pouze pro rozbeh nekterych spotrebicu. No je na kazdem co zvoli. Ja mam rad pokud je rezerva.
Miloš
V
AnonymČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,
mám k tomuto tématu také dotaz. Používáme klasický kapslový presovač od Dolce Gusto, takový ten "tučňák". Bohužel, jen když jsme připojeni do 220V. Je to docela rozšířený kávovar, kdo máte zkušenosti, jak výkonný měnič je třeba???
Na presovači je uveden příkon 1500W, zdá se mi to docela moc, ale neměřil jsem. Bude stačit měnič na 1500W???
Kdopak má praktické zkušenosti???
Děkuji, Vašek
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

VasekRomca napsal:

Ahoj,
mám k tomuto tématu také dotaz. Používáme klasický kapslový presovač od Dolce Gusto, takový ten "tučňák". Bohužel, jen když jsme připojeni do 220V. Je to docela rozšířený kávovar, kdo máte zkušenosti, jak výkonný měnič je třeba???
Na presovači je uveden příkon 1500W, zdá se mi to docela moc, ale neměřil jsem. Bude stačit měnič na 1500W???
Kdopak má praktické zkušenosti???
Děkuji, Vašek

tenhle měnič bude asi stačit, ale bude to chtít hodně velkou baterii na tu mou 180Ah už se mně to zdálo moc.

http://www.derama...478-c-922/
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

VasekRomca napsal:

Ahoj,
mám k tomuto tématu také dotaz. Používáme klasický kapslový presovač od Dolce Gusto, takový ten "tučňák". Bohužel, jen když jsme připojeni do 220V. Je to docela rozšířený kávovar, kdo máte zkušenosti, jak výkonný měnič je třeba???
Na presovači je uveden příkon 1500W, zdá se mi to docela moc, ale neměřil jsem. Bude stačit měnič na 1500W???
Kdopak má praktické zkušenosti???
Děkuji, Vašek


Máme stejné Dolce Gusto a Zdenkem níže doporučený měnič na 99% nepůjde, nemá čistou sinusoidu. Také jsem nejdříve koupil levnější měnič ale Dolce nefungovalo přestože měl měnič dostatečnou výkonovou rezervu. Asi má nějakou indukci nebo něco podobného které vadí ona modifikovaná sinusoida. Měnič se mi podařilo vrátit a koupil jsem tento:
http://www.mulac.cz/sinus-12v-na-230v...napeti.htm + dálkové ovládání a funguje bez problémů.
U měnič lze nastavit parametry z PC, snížil jsem výstupní napětí na 220V a odběr z baterie při zapnutí Dolce je 128A, cca o 20A méně než při výsupním napětí 230V. Baterii mám 180Ah.
Bohužel cena měniče je hrozná, asi by bylo výhodnější koupit presovač jaký má Zdenek a Alena a levnější měnič.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Jarda_1 napsal:

Citovat

VasekRomca napsal:

Ahoj,
mám k tomuto tématu také dotaz. Používáme klasický kapslový presovač od Dolce Gusto, takový ten "tučňák". Bohužel, jen když jsme připojeni do 220V. Je to docela rozšířený kávovar, kdo máte zkušenosti, jak výkonný měnič je třeba???
Na presovači je uveden příkon 1500W, zdá se mi to docela moc, ale neměřil jsem. Bude stačit měnič na 1500W???
Kdopak má praktické zkušenosti???
Děkuji, Vašek


Máme stejné Dolce Gusto a Zdenkem níže doporučený měnič na 99% nepůjde, nemá čistou sinusoidu. Také jsem nejdříve koupil levnější měnič ale Dolce nefungovalo přestože měl měnič dostatečnou výkonovou rezervu. Asi má nějakou indukci nebo něco podobného které vadí ona modifikovaná sinusoida. Měnič se mi podařilo vrátit a koupil jsem tento:
http://www.mulac.cz/sinus-12v-na-230v...napeti.htm + dálkové ovládání a funguje bez problémů.
U měnič lze nastavit parametry z PC, snížil jsem výstupní napětí na 220V a odběr z baterie při zapnutí Dolce je 128A, cca o 20A méně než při výsupním napětí 230V. Baterii mám 180Ah.
Bohužel cena měniče je hrozná, asi by bylo výhodnější koupit presovač jaký má Zdenek a Alena a levnější měnič.


Přidám ještě jedno řešení "dobrého presa" jen to není elektrikářsky úplně správné, ale funguje to
a v zimně když není el. pro dobití baterek tak používáme toto:
http://www.cerstv...a-express/

je s tím trochu víc práce než jen zmáčknout knoflík, ale espresso je výborné
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
upmanupmanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Matyas Frkan napsal:

Asi by si mohol dat aspon odkaz, ked si sa to dozvedel. Inac tema nema zmysel :-(


Ja mam Elta Electrical Power Inverter 1000W model A-SP1000-12V. Nechal jsem si doporucit od profika a proto jsem chtel diskuzi hned smazat; abych nezavadel flame. Paklize nekdo chce poradit, vrele doporucuji dedu Lebedu; nejen super cena, ale hlavne - poslal mi dokument, ve kterem jsem se docetl zajimave informace o prevodnicich, takze mi rozsiril znalosti, coz povazuji za nejcennejsi.
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
Upravil upman dne 16.01.2014 11:45, před 10 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,725,663 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21372 sekund | Průměrně za: 0.21372 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB