Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Stellplatz Holandsko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Stellplatz Holandsko

Poslední aktualizace před 9 let
andreas-albiandreas-albiČlen
Přidáno před 10 let
Začátkem května chceme na sever Holandska k moři. Vím, že se s camperem nesmí v Nizozemí nikde stát nadivoko, tak se chci zeptat, jak je to u toho moře se spaním. Jsou tam nějaké stellplatzy?
Andy !)
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 10 let
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj. Hele já znám NL z loďařského, nikoliv karavanistického hlediska a nerad bych tě nahnal do nějakého průšvihu, ale několikrát jsem viděl stát obytky na mole trajektu z Holwerd. Konkrétně je to tady, uplný konec mola, tam co stojí ten malý červený osobák. Nezdálo se, že by je tam někdo řešil... http://goo.gl/maps/2CCz6
Stejně tak v Lauwersoog bych zůstal tady http://goo.gl/maps/CNVqb a v Amsterdamu tady na Meuwenlaan na parkovišti u stromů http://goo.gl/maps/A4aVp. Ale ne v pracovní době, kdy je plné aut lidí, co pokračovali přívozem do města.
Ale znovu opakuju, to bych udělal já sám za sebe na svoji zodpovědnost a svými zkušenostmi s Holandskem a Holanďany. Jsi-li tichej, slušnej, nenápadnej, projde ti ledasco...
Obecně platí, že pro lodě je Frísko dražší než střed NL a je normální, že kromě místa platíš ještě zvlášť proud a vodu. Ale když jsem koukal na ten odkaz od Dědy, zdá se mi, že se tahle praxe na STLP rozšířila i do středního Holandska.
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Dalsi treba zde ...
http://www.camper...rlande.htm
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Zkus se kouknout sem: http://www.camper...
K dispozici je i aplikace pro iOS a Android platformy.
BedynkaBedynkaČlen
Přidáno před 10 let
Můžu potvrdit, že campercontact.nl je dobrá stránka na STPL. Jinak z osobní zkušenosti z loňské cesty po Beneluxu s poloiintegrálem : spali jsme vždy na divoko (podotýkám, že bez vyndaných židliček, vysunutých schůdků apod.), nikdo nás nikde nevyhazoval (jednou v Belgii nás místní městský policista slušně upozornil, že na parkovišti, kde jsem chtěli přespat, to nejde (značky okolo nic nenaznačovaly) a dal nám kontakt na blízký kemp. Místní naprosto v pohodě. Takže asi tak. Jinak že by se v Nizozemí nesmělo stát nadivoko fakt netuším.
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 10 let
No to se opravdu nesmí. Ale jednak to neplatí na dálničních odpočívadlech a jednak jak jsem psal s trochou rozumu se dá ledasco... :-)
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
K
ketzlmediČlen
Přidáno před 10 let
Projel jsem celé Holandsko a všude na divoko a v pohodě.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Bedynka napsal:

Můžu potvrdit, že campercontact.nl je dobrá stránka na STPL. Jinak z osobní zkušenosti z loňské cesty po Beneluxu s poloiintegrálem : spali jsme vždy na divoko (podotýkám, že bez vyndaných židliček, vysunutých schůdků apod.), nikdo nás nikde nevyhazoval (jednou v Belgii nás místní městský policista slušně upozornil, že na parkovišti, kde jsem chtěli přespat, to nejde (značky okolo nic nenaznačovaly) a dal nám kontakt na blízký kemp. Místní naprosto v pohodě. Takže asi tak. Jinak že by se v Nizozemí nesmělo stát nadivoko fakt netuším.


Bedynko,

nedavno jasne ti psal, ze v Beligii je oficialne povoleno nocovat temer uplne vsude, vcetne ulic ve mestech pokud to neni vyslovne zakazano ... je to takova evropska vyjimka, tudiz neni divu, ze jste to tam zvladli bez komplikaci.

Jak to zkusis v Holandsku, tak to sice parkrat prezijes, ovsem pote se to opravdu nevyplati. Navic je to pomerne znama skutecnost, takze doporucuji si to jiz pro pristi cestu do tohoto regionu zapamatovat.

Jinak tazatel dokonce uvadi, ze je to znamo, pta se pouze na doporuceni ....
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let
Ahoj,

pokud nemáte v oblasti konkrétni tip, tak v Holandsku doporučuju kouknout se do přístavu, kde obvykle (placené) stání bývá.

Jinak paní v jednom turistickém infocentru nám říkala, že žádný zákaz není a můžeme klidně přespat v obytce na parkovišti před infocentrem, případně na jakémkoliv jiném parkovišti ve městě. Počítám, že tyhle věci má asi nastudované. Několikrát jsme i na různých místech Holandska takto nocovali a vždy bez problémů a viděl jsem i obytky místních.

Hledal jsem to i na internetu a zákon, který přespávání zakazoval ""Wet op de Openluchtrecreatie" byl zrušen v roce 2008 (viz diskuse http://www.wildca...lands.html ). Odkaz na zrušený zákon zde: http://translate....reatie.htm

Otázkou je, jaká v příslušné oblasti platí místní úprava, to by vám pověděli třeba v těch turistických infocentrech, kterých je všude habaděj, nebo nějaká jiná hodnověrná autorita.

Bavíme se samozřejmě o decentním přespání v autě, kde smí být legálně zaparkované žádný kemping s židličkama a grilem. ;-)

Pokud tedy máte někdo jiné zkušenosti, tak prosím s odkazem na právní úpravu, která to zakazuje a na základě čeho vám vysekli tu pokutu, kterou tadz strašíte. Aby to nebylo jako s tím "zákazem" noclehu v autě u nás, který se traduje a který nikdo nikdy neviděl. ;-)
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 10 let
My navštívili Benelux asi před deseti lety. Mám pocit, že jsme tehdy vůbec netušili, že je nocování načerno zakázané. V Holandsku jsme přespali asi šest nocí (všechny nadivoko) a nikdy problém nebyl. A kolikrát jsme nebyli sami, co na to místě spali. Dneska bych byl opatrnější, ale u nějakého přístavu (pokud tam vysloveně není zákaz) bych se zas až tak nebál.
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 10 let
No to co píše Martin75 je docela zajímavá zpráva. Jsem přes tu loďařinu v kontaktu s Holandskou turistickou a informační kanceláří, volal jsem šéfovi, zjistí nám oficiální status quo. Bude to chvíli trvat protože do konce týdne je mimo, ale až to budu mít, dám to sem.
Jinak neoficální stanovisko o tom, "co projde" v podstatě koresponduje s tím, co jsem psal výše...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Holandsko ma velice propracovanou sit stellplatzu na pomerne vysoke urovni (cca. 10 EUR) stejne tak i pouze mist pro obytnaky urcenych bez jakehokoliv servisu (free) na vsech mistech kam bezny turista vetsinou dorazi.
Jelikoz v podstate neni duvod spat nekde na divoko kvuli absenci stellplatzu, nevidim proc tato místa nevyuzit a priklanim se k respektovani obecnych zvyklosti danneho uzemi.
Holandane jsou velice pohodovy narod, tudiz ani nemyslim ze by hned vyzyvali k pokutam jako jinde, ale jednak clovek nikdy nevi a pak i to tukani policie ve dve v noci na okenko bez jakehokoliv postihu neni zrovna prijemna vec (samozrejme z duvodu spanku :)).
Vzdy je tu jinak moznost prespani na parkovistich velkych dalnicnich tahu, kde to vetsinou toleruji i daleko restriktivnejsi staty.

Jinak ano, pokud je nekde kanal nebo voda obecne, jsou provozovatele marin velice casto i provozovatelem stellplatzu, jinak se jedna vetsinou o obecni zajmy, takze je i dobre je obcas malicko podporit, tam to nerozkradou jako nekde ......
RobertRobertČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sipadan napsal:

Vzdy je tu jinak moznost prespani na parkovistich velkych dalnicnich tahu,

......


V r. 2008 jsme na velkém dálničním parkovišti zastavili, spustil jsem nožky a začali vařit večeři. Za půl hodiny u nás byla policie a s úsměvem na rtech nás upozornili na to, že pokud by jsme se zdrželi do rána, "psali by protokol". :)
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 10 let
No to je ale o těch spuštěných nožkách ne?
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
H
hlubucek ivanČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj loni jsem projel cast Holandska vybral jsem si trasu podle cestovek a bylo to moc pekny hlavne nejezdit bez kol jinak malo holandanu nosi prilby to nas prekvapilo dojel jsem vzdy do mesta dal jsem v navigaci nejblizsi kemp a bylo to pak do mesta na kole proste pohoda more jsme jen videli bohuzel foukal vitr no byl kveten preji hezky vylet
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Dam jeste jeden priklad .....
V jedne z velice popularni Unesco atrakci - mlynu v Kindedijku je stellplatz (Ablasserdam) v marine, ale pouze pro cca. 10 aut (porad plny).
Jelikoz tato kapacita nestaci jiz od dubna, jsou schopni se tamni dohodnout s majitelem pozemku ktery prodava hutni material a pred halou ma obrovsky prazdny prostor na tom, aby tam mohly stat pres sezonu obytky.
Pak vyvesi cedulku s obytnakem a je hotovo, campari mohou uzivat.
Obdivuhodne jak ze strany obce, jelikoz ma klid a vi ze vsechna auta budou uklizena a samozrejme i ze strany soukromeho subjektu, k nemuz pak jeho vlastni zakaznici jezdi pres uzemi plne obytnaku.
Podotykam, ze toto stani je zcela zdarma bez omezeni doby stani, narozdil od stani v marine, kde myslim je 24 hodinovy limit a 10 EUR .....

Nezaprou se jako jeden z nejvice cestovani znalych narodu v Evrope .... myslim, ze maji vice nez velke pochopeni, pouze s nejakymi pravidly ....
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 10 let
Jo, s tím souhlasím. Platí to i na těch lodích. Vstřícný, ohleduplný a pohodový národ. Ostatně tolerance je základním rysem Holanďanů. Nejsou tolerantní jen k nedostatku tolerance... :D
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let
Přidám ještě jeden zajímavý odkaz, když už jsme u toho Holandska. Netýká se to obytných vozů a karavanů, ale v Holandsku lze skorona 60 ti místech legálně tábořit (přístupné výhradně pěšky, na kole, nebo lodí). Na tak hustě zalidněnou zemi je to unikátní možnost pro skutečný pobyt v přírodě, navíc úplně zdarma.

Jedná se o vyhrazená místa pro táboření - vyznačené v terénu totemem s logem, bývá zde užitková voda, někde ohniště. Kdokoliv si tam může postavit stan a přenocovat. Obvykle to jsou místa uprostřed ostrůvků přírody či přímo přírodních rezervací. Loni jsme několik takových tábořišť zkusili a bylo to super. Z obytňáku jsme s kolama "na těžko" podnikali výlety s přespáním na místech ze seznamu níže a moc se nám tam líbilo.

https://sites.goo...mpeerders/
W
wojwyNováček
Přidáno před 10 let
Také přidám jeden odkaz http://www.camper...derland.nl
Spali jsme několik nocí zde 52.71273,4.642097 a projíždějící policisté ani nezastavali (projížděli každý den několikrát).
Ford - Burstner
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,685,497 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22480 sekund | Průměrně za: 0.2248 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB