Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Německo - Zelené zóny UMWELTZONE: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Německo - Zelené zóny UMWELTZONE

Poslední aktualizace před 7 let
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Brusel jde dál :)

http://biom.cz/cz...zu-do-mest

na to máme ale všichni ještě dost času :)

Co je však pro mnohé z nás aktuální, je dodatečná montáž filtru pevných částic. Nechal si z Vás někdo tento filtr na svůj vůz montovat? Konkrétně mě zajímá montáž na motor 2,8 jtd (jaká je cena a kde to umí) díky
Upravil Lipicani dne 28.12.2014 20:59, před 9 let
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Já spíš vím o lidech kteří si nechali filtr pevných částic demontovat a upravit soft v řídící jednotce
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Standa2 napsal:

A jedna nová informace, která potěší.

vzhledem k postupnému zavádění nízkoemisních zón a povinnosti označit motorvé vozidlo ekologickou plaketou v Rakousku, Vás touto cestou chceme informovat o výsledku jednání s rakouskou stranou které se týkalo možné distribuce rakouských ekologických plaket pro české motoristy.
Rakouský právní systém zatím nemožňuje "přímou" distribuci ekoplaket v jiných zemích, a tak zatím nelze zakoupit ekologickou plaketu na počkání v jiné zemi než v Rakousku.I přes přísné rakouské právní předpisy se nám podařilo dojednat možnost tzv. zprostředkovaného prodeje těchto ekoplaket. Při dojednaném způsobu zprostředkování rakouské ekologické plakety je tedy nutné počítat s dodací lhůtou cca 14 dní.

Další informace ohledně zprostředkované distrubuce a možnosti stát se distribučním místem bude vydána ve zprávě v průběhu ledna 2015, nicméně již dnes můžete informovat žadatele o možnosti objednat si ekologické plakety právě u Vás.

Cena za ekologickou plaketu je vázána na směnný kurz € vůči CZK a je stanovena podle cenové politiky Rakouska, kde se pohybuje od 25 EUR bez DPH. Minimální doporučená cena v ČR za zprostředkování včetně poštovného z Rakouska je 1.000,-Kč s DPH. STK bude moci konečnou cenu pro žadatele zvýšit o náklady spojené s vyřízením žádosti nebo ji zachovat ve stanovené výši a chápat tuto službu jako službu pro stálé nebo nové zákazníky STK.



Odkud ta informace je? Zatim ta znamka stoji 2.5 eura a je nutná do Vídně a to jen pro náklaďáky/vozy nad 3.5t - to se zavádí zase něco nového?
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
Takže plaketa zakoupena. Jen doplním, že jí lze zakoupit na kterékoliv STK pod Dekrou.
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

tuareg napsal:

Já spíš vím o lidech kteří si nechali filtr pevných částic demontovat a upravit soft v řídící jednotce



Ahoj,
Ta diskuze o demontování FAP,DPF a kat. už tady proběhla, určitě se ale tato problematika váže k tématu umweltzone ..
Chtěl bych upozornit na ty kteří budou mít zelenou 4, na diesl. autě že i tuto em. normu auto musí opravdu splňovat. Protože.: V Čechách to zatím, ještě dokonale nefunguje, ale právě v Němcích už dokonale ano. Chodí mě emaily od školitele EM stanicí Libora. F. v jednom emailu už loni bylo že,: český občan, tuším s autem MB v centru města v zelené zóně, policie na místě provedla test na teplotu před a za filtrem, pojala podezření že tam DPF není, auto hned jelo na stanici, kde se toto potvrdilo a včetně odtahu na České hranice bylo pokuta cca 3000e.
Oni Němci mají o svoje zdraví a zdraví svých dětí strach, není to jak u nás ,kde ekonomika vítězí nad zdravím.
Už je i u nás legislativně doladěno jak přijdou na STK,EM na to že filtry a katy jsou demontovány... napoví už černá koncovka výfuku...
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
M
MartinsNováček
Přidáno před 9 let
Zdravím, bohužel musím poreferovat o upravené umweltzóně v Tubingenu od 1.1. 2015. Je rozšířena i o průjezd po bundesstase B27 b28. Smutné je, že se na značku narazí na skorodálnici, není kam odbočit atd. Reutlingen to má podobně.

Je Vám známa podobná změna?
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Moc mi to není jasný. Na STK jsem koupil podle TP ekologickou nálepku Euro 4. Teď jsem viděl na německých stránkach tabulku /přikládám/, kde můj motor odpovídá Euro 5, označení je stejné jako v mém TP. Proč mi teda dali čtyřku?
Sapuki Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

Proč mi teda dali čtyřku?


Protože vyšší není. Je červená, žlutá a zelená.

Automatické sloučení 17.08.2017 18:11:
:x
Plaketu můžete koupit i v Německu, když zapomenete. Stojí 5€.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 17.08.2017 18:11, před 7 let
Fun Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Aha, tak díky. :^
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
Včera som sa motal v Berlíne, v centre. Tiež je to Umwelt-zóna.
Ale z domácich áut mal nálepku na okne skutočne málokto, a keď som videl ten autopark, čo sa tam pohybuje :|
autá zo začiatku 90-tych rokov úplne bežné. Napr. BMW-čka 3 a 5 rady, teda ešte so 4 kruhovými svetlami.
Alebo ako auto živnostníkov malé pickupy Citroen C15 a Renault Rapid. To sú autá ešte z 80-tych rokov.
Tak asi tie plakety nekontrolujú až tak dôkladne.
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let
Stejně nechápu to přidělování známek. U nás TK mi říkali,že jsou známky jiné pro Německo a jiné pro Rakousko.A to je stejná technická kontrola jako v Německu. A přitom na Fiatu mám známku 3 a u osobního auta s filtrem pevných částic také 3 A u některých dovezených aut je na skle vylepená ještě z Německa žlutá 3 a u nás přidělili jen 2 . Tak asi všude mají jiný metr. P.
cestovatel ze Šumavy;y
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
Zajímalo by mně k čemu je dnes známka EURO 3 když města požadují E4 místo kam se může s E3 jsem v těch jejich mapách ani nenašel.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Když si koupím v Německu oficiální známku, která za oknem všechny ujišťuje jaké Euro to vlastně mám, není tomu tak v Rakousku a teď už ani v Paříži. Navíc tu francouzskou lze koupit jen přes objednání poštou, tedy podle UAMK. Doručení trvá cca 30 dní. Rozjet se do Paříže na poslední chvíli tedy nejde. Co na to úředníci v Bruselu?
copycopyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Zajímalo by mně k čemu je dnes známka EURO 3 když města požadují E4 místo kam se může s E3 jsem v těch jejich mapách ani nenašel.


tu máš mapu všetkých miest s Umwelt-zónou. http://gis.uba.de...index.html
Žltá plaketa už platí iba v Neu-Ulm.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

Když si koupím v Německu oficiální známku, která za oknem všechny ujišťuje jaké Euro to vlastně mám, není tomu tak v Rakousku a teď už ani v Paříži. Navíc tu francouzskou lze koupit jen přes objednání poštou, tedy podle UAMK. Doručení trvá cca 30 dní. Rozjet se do Paříže na poslední chvíli tedy nejde. Co na to úředníci v Bruselu?


Ono se nejde na poslední chvíli ani rozjet třeba do Londýna..... Co mě však na tvém příspěvku dojalo, je tvůj dotaz na úředníky v Bruselu. První kdo by " remcal " , že opět Brusel něco nařídil, by byla " Vyšegrádská klika " , možná už by bylo na čase rozmyset si, co vlastně chceme.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
První kdo by " remcal " , že opět Brusel něco nařídil, by byla " Vyšegrádská klika " , možná už by bylo na čase rozmyset si, co vlastně chceme.

Nechci sem tahat politiku, protože nejsou všichni, jako my dva. A vzhledem k tomu, že jsem taky pro to druhý, musím s tebou souhlasit.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

První kdo by " remcal " , že opět Brusel něco nařídil, by byla " Vyšegrádská klika " , možná už by bylo na čase rozmyset si, co vlastně chceme.

Nechci sem tahat politiku, protože nejsou všichni, jako my dva. A vzhledem k tomu, že jsem taky pro to druhý, musím s tebou souhlasit.


Politiku v žádném případě, ani to není osobní. Jde jen o to, aby to nedopadlo jako za kanálem, kde dnes mnoho lidí kroutí hlavou říkajíce.. to jsem nevěděl, to nám neřekli, kdybych věděl, atd. Nic víc, nic míň :_

PS Fakt je ten, že jedna plaketa by stačila, dle mého názoru je to úplně zbytečné. Dnes už se na evropský trh nedá uvést auto nesplnující emisní limity. Dřív nebo později ta stará auta dojezdí a zmizí z silnic, tak proč tady šaškujeme s plaketami ( některá německá města už povolují starým obytkám vjezd do centra na STPL i bez plakety ) . Taky mohu potvrdit, co viděl " copy " v Berlíně, stará auta buď bez plaket, nebo mají zelenou, zbytečnej tyjátr, zejména v Německu, kde se mění auta jako ponožky.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
W
walibukČlen
Přidáno před 7 let
Ten teáter s plaketami nie je záležitosťou EU a velmi pravdepodobne ani celoštátnej politiky jednotlivých štátov, vychádzam zo Slovenského zákona /verím že ho okopčili od Nemcov/, štát len umožňuje mestám zabrániť, aby do ich mesta vchádzali autá s nevyhovujúcimu parametrami znečisťovania ovzdušia. Teda aj u nás môžu jednotlivé mestá vyhlásiť zákaz vjazdu určitým vozidlám svojim VZN /všeobecne záväzným rozhodnutím/. Zatial sa tak nestalo, ale zákon toto umožňujúci je prijatý a platný.
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let
Ale ono to není jen o vjezdu do měst,ale také se platí a bude platit dálniční známka nyní i v Německu,podle známky EURo
cestovatel ze Šumavy;y
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Perop napsal:

Ale ono to není jen o vjezdu do měst,ale také se platí a bude platit dálniční známka nyní i v Německu,podle známky EURo


Platit budeme my, Nemci to budou odecitat ze silnicni dane. Popravde se jim ani nedivim, my tady zpoplatnujeme tankodromy, Rakusaci zpoplatnej kde co ( dalnici, tunely, mosty, prusmyky.... ) o frantikach a italech radsi ani nemluvit, ty zdimou Eura z kazdyho kilometru.
Nema smysl se tim zabyvat... stejne s tim nic neudelas.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,372,000 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27913 sekund | Průměrně za: 0.27913 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.37MB/4MB