Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Německo - Zelené zóny UMWELTZONE: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Německo - Zelené zóny UMWELTZONE

Poslední aktualizace před 7 let
PeropPeropČlen
Přidáno před 13 let
Již nemá cenu dále o tom diskutovat,taková je realita. Ale je fakt,že už to začíná být neúnosné jak nás stát a hlavně nyní Eu omezuje a šikanuje. a za to,že jim platíme daně. Nedivte se,že jsem z toho již otrávenej. Když jsem začínal jezdit,žádná rychlost nikde nebyla omezena,jen v obci a to jen ve dne,nikde v Evropě žádné poplatky a dálniční známky a hlavně žádná ,buzerace, .Po cestě do Prahy jsem potkal cca 20 aut, zaparkoval jsem na Václaváku a šel do báru. Vím,že to dnes v tom provozu již nejde a hlavně se vyhýbat pirátům co musí předjíždět i v obci. Ale když člověk vidí ten provoz a technický stav aut v jiných zemí mimo Evropu,tak se musí usmívat a také tam jezdí a více nehod nejní a nebo to nazveřejňujou,ale vždy se řidiči domluví a jede se dál. Tak se mi pomalu zdá,jak tady píše Med2,že tuto krásnou pohodu cestování nám asi brzo uzavřou,a to nemluvím o divočině,to už jen asi v severských zemí,kdo to nezažil ten nepochopí lásku karavanisty a tohoto druhu odpočinku a relaxace. Per.:g
cestovatel ze Šumavy;y
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 12 let
Tak se možná vyskytl malý problém se známkou. Jak zde bylo řečeno, její platnost je neomezená.... tedy jen do doby, než vyšisuje od slunce fixou napsaná SPZ. Co potom dělat v takovém případě ? Riskovat pokutu, pokusit se sloupnout, napsat SPZ znova a zase nalepit, nebo rovnou koupit novou zhruba každé tři roky ?
Máte s tím někdo zkušenost ?
čau jitka
VeraVeraČlen
Přidáno před 12 let
Já jsem známky pořizovala v Čechách na STK pro náklaďáky,takže po vyšisování a předložení původního účtu je bezplatně vyměnili.Pokud účtenka není,těžko říct..
PeropPeropČlen
Přidáno před 12 let
Stále nemohu pochopit podle čeho u nás stanovují emisní zařazení,při vydávání nového TP. Koupené auto v Německu a deklarováná emisní třída 3 a též vylepená žlutá známka s 3 na skle a s SPZ Německou a u nás stanoveno emise 2 a s vydáním jen červené známky. Tak nevím jestli v Německu mají jiné předpisy. Asi se bude muset zase žádat o novou známku v Německu. ??
cestovatel ze Šumavy;y
VitaVitaČlen
Přidáno před 12 let
Německo i ČR vydá známku na základě toho co je ve velkém TP a převodní tabulky, kam to spadá.
Zde bych to viděl jako chybu při vystavení nového českého TP = nyní i v Německu dle českého TP vydají asi shodně jen emise 2

nicméně dle mého pocitu mít 2 nebo 3 je jedno, jak jsem koukal na mapy, tak od 2011 chce většina měst jen 4

2 a 3 byla u většiny měst jen přechodná úleva
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Vera napsal:

Já jsem známky pořizovala v Čechách na STK pro náklaďáky,takže po vyšisování a předložení původního účtu je bezplatně vyměnili.Pokud účtenka není,těžko říct..


Tak to jsem asi v řiti. Účtenku určite nemám. Tak to asi nechám, ať si policista vyluští. co tam bylo kdysi napsáno.
čau jitka
VitaVitaČlen
Přidáno před 12 let
tak máme nový rok a nová omezení ....

aktuální přehled http://gis.uba.de/website/umweltzonen...tzonen.php

mapka http://www.umwelt-plakette.de/

a že to přestává být legrace - tak třeba tato od letoška nová červená zona

Automatické sloučení 14.02.2012 23:17:
PS- překvapuje mne, že tam není Dresden - ale možná proto, že bychom tam přestali jezdit nakupovat ?
Upravil Vita dne 15.02.2012 00:17, před 12 let
Vita Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Drážďany tam nejsou protože do toho zatím nespadli. Zóny se určují podle počtu obyvatel a měření ovzduší, pokuď naměřej víc než kolik by mělo být tak udělají "zónu". Aspoň takhle mi to jeden německej obytkář vysvětlil.
J
JannNováček
Přidáno před 11 let
Zajímalo by mě, jak to bude s kompatibilitou německých a chystaných českých známek. Podle toho, co jsem četl, by ty české měly být ještě přísnější na nafťáky.
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 11 let
Kdo dostane plaketu?

Pravidla upravující vznik zón schválila minulý týden vláda. Za osmdesát korun budou majitelé aut splňujících příslušné emisní normy Euro dostávat plakety, obdobné, jaké jsou ty v Německu. Jen nebudou mít kruhový tvar, ale osmiúhelníkový.

V případě aut se zážehovým - tedy benzin spalujícím - motorem dostanou všichni majitelé bez výjimky zelenou, tedy té nejvyšší kategorie. Pokud tedy byl vůz uveden do provozu po 1. lednu roku 1993 a splňuje minimálně emisní normu Euro 1.

Naopak problém se vjezdem do určitých částí měst budou zřejmě brzy mít majitelé starších dieselových vozů. Tam na žádnou nálepku nedosáhne osobní vůz uvedený do provozu před prvním lednem roku 1997, nárok na červenou známku v kategorii 2 pak budou mít auta přihlášená v období 1997 až do konce roku 2000. Jsou to tedy automobily splňující emisní normu Euro II. Žlutou plaketu (emisní kategorie 3) budou moci dostat jen auta splňující normu Euro 3, což se týká období od 1. ledna 2001 do konce prosince roku 2005.

Plaketu nejvyšší čtvrté kategorie, která bude v zelené barvě, získá automobil se vznětovým motorem uvedený do provozu po prvním lednu roku 2006, který má emise odpovídající nejméně normě Euro 4.
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let
Hmmm, docela by mne zajímalo, kam všechny ty nálepky, ekologické známky, go boxy... budeme lepit, až podobně geniální nápad zkopírují i ostatní evropské státy. Pro cestovatele Evropou to máme rázem hezkých 28 ekologických plaket, desítku dálničních známek, nějakou tu samolepku France Passion apod., taky parkovací hodiny a pár krabiček na úhradu mýta. Ještě že výrobci obytek začínají přemýšlet o panoramatických čelních sklech, jinak bychom za čas neviděli na cestu.
Inu, je poznat, že žijeme ve sjednocené Evropě, která mílovými kroky postupuje k federalizaci.
VitaVitaČlen
Přidáno před 11 let
no, mluví o tom, že české a německé budou zaměnitelné - stejná platnost pro vjezd ...
Na druhu stranu, červené a žluté v Německu byly jen pro "start", nyní mít tam červenou nebo nic, vyjde nastejno.
http://gis.uba.de/website/umweltzonen...tzonen.php
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Rudy napsal:

Hmmm, docela by mne zajímalo, kam všechny ty nálepky, ekologické známky, go boxy... budeme lepit, až podobně geniální nápad zkopírují i ostatní evropské státy. Pro cestovatele Evropou to máme rázem hezkých 28 ekologických plaket, desítku dálničních známek, nějakou tu samolepku France Passion apod., taky parkovací hodiny a pár krabiček na úhradu mýta. Ještě že výrobci obytek začínají přemýšlet o panoramatických čelních sklech, jinak bychom za čas neviděli na cestu.
Inu, je poznat, že žijeme ve sjednocené Evropě, která mílovými kroky postupuje k federalizaci.


Rudlo, s tím se nelam hlavu. Než to vymyslí, tak se vrátí bolševik a budeme zase jezdit vlakem na Sázavu
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Vita napsal:

no, mluví o tom, že české a německé budou zaměnitelné - stejná platnost pro vjezd ...

Tomu snad nevěříš... To už se spíše EU sjednotí na povinnosti mít panoramatické čelní sklo aby bylo ty nálepky kam lepit. Zvláště když pár poslanců EP bude mít podíl ve firmě tyto skla vyrábějící... :(
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
Plaketu je porad mozne koupit na STK na pockani ?
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
Ano, s velkym TP ...
4.114683,118.628756
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

sipadan napsal:

Ano, s velkym TP ...



:^
R
RudyČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Plaketu je porad mozne koupit na STK na pockani ?

Ano ale jen na některých. V Německu na každé stanici Dekry, za polovic. Stačí mít velký TP, auto být přítomno nemusí.
A
adamBČlen
Přidáno před 9 let
U nás na počkání, bez auta, s velkým TP, 300 Kč.
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 9 let
A jedna nová informace, která potěší.

vzhledem k postupnému zavádění nízkoemisních zón a povinnosti označit motorvé vozidlo ekologickou plaketou v Rakousku, Vás touto cestou chceme informovat o výsledku jednání s rakouskou stranou které se týkalo možné distribuce rakouských ekologických plaket pro české motoristy.
Rakouský právní systém zatím nemožňuje "přímou" distribuci ekoplaket v jiných zemích, a tak zatím nelze zakoupit ekologickou plaketu na počkání v jiné zemi než v Rakousku.I přes přísné rakouské právní předpisy se nám podařilo dojednat možnost tzv. zprostředkovaného prodeje těchto ekoplaket. Při dojednaném způsobu zprostředkování rakouské ekologické plakety je tedy nutné počítat s dodací lhůtou cca 14 dní.

Další informace ohledně zprostředkované distrubuce a možnosti stát se distribučním místem bude vydána ve zprávě v průběhu ledna 2015, nicméně již dnes můžete informovat žadatele o možnosti objednat si ekologické plakety právě u Vás.

Cena za ekologickou plaketu je vázána na směnný kurz € vůči CZK a je stanovena podle cenové politiky Rakouska, kde se pohybuje od 25 EUR bez DPH. Minimální doporučená cena v ČR za zprostředkování včetně poštovného z Rakouska je 1.000,-Kč s DPH. STK bude moci konečnou cenu pro žadatele zvýšit o náklady spojené s vyřízením žádosti nebo ji zachovat ve stanovené výši a chápat tuto službu jako službu pro stálé nebo nové zákazníky STK.
Standa2
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,053,226 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28128 sekund | Průměrně za: 0.28128 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB