Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko a zimní pneu: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko a zimní pneu

Poslední aktualizace před 8 let
sotolacisotolaciČlen
Přidáno před 15 let
Chtěli bychom jet do Madarska.A od letošního roku udajně nemusí
být zimní pneu na osob.autom.v Rakousku.V TP u obytn.autom.je psáno,
že se jedná o osobní.Můžem jet na letních pneu?Dík za radu.
TaboraciTaboraciČlen
Přidáno před 15 let
Při poslední cestě do Rakouska mi je konrolovali .Myslim si ,že jsou stále povinné.Koukali i na hloubku dezénu.Je zrušený svícení ve dne.
mbmbČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj, podívejte se na www.uamk.cz a klikněte na turistické informace.
O
oldaČlen
Přidáno před 15 let
Zimni pneumatiky jsou na osobákách povinné od 1.11.do 15.4,koukni na... http://www.cesked...a.htm#myto
Upravil Fun dne 21.01.2009 10:36, před 15 let
sotolacisotolaciČlen
Přidáno před 15 let
Na UAMK se píše:
[i]Zimní pneumatiky
Pokud to vyžadují podmínky zimního provozu, musí být silniční vozidla vybavena vdobě od 1.11. do 15.4. zimními pneumatikami. Ty musí být označeny M+S a musí mít minimální vzorek 4 mm. Vozidla s letními pneumatikami musí být v podobných případech vybavena sněhovými řetězy.

Pro vozidla nad 3,5 t, platí povinnost používat zimní pneumatiky v období od 15.11. do 15.3. alespoň na hnané nápravě a mít ve výbavě sněhové řetězy bez ohledu na to, zda na silnici je sníh nebo ne. Zimní pneumatiky musí mít označení M+S a minimální hloubku vzorku 5 mm u radiálních pneumatik a 6 mm u diagonálních.
[/i]

Máme auto do 3,5t,nebude-li sněžit,nebo náledí můžem jet na letních.(Pro jistotu řetězy sebou).Uvažuji správně?
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 15 let
Uvažuješ správně za předpokladu, že je na vozovce souvislá vrstva sněhu.
Dále se totiž píše, že pokud je na vozovce sníh, musíš použít vždy!!!! zimní pneu a nebo řetězy ( a řešíá se ještě na které nápravě atd. ) . Dále pak, že řetězy nesmí poškodit povrch vozovky a něměly by se dotýkat asfaltu ( jak mi bylo vysvětleno )...Pokud tedy bude málo sněhu, nebudeš mít zimní pneu a nebudeš moci použít ani řetězy - pak porušuješ s letní pneu tuto vyhlášku. Je to velmi dobře napsáno - nikdo nikoho nenutí, ale.....prakticky jsi donucen je mít.
Je to hodně volně text zákona o provozu na komunikacích Rakouska- tedy pokud to někdo zase nezměnil.
Iveta+Jarda
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 15 let
Výtah z StVO (Pravidla silničního provozu) týkající se zimních pneumatik a řetězů si můžete v originále stáhnout ve formátu pdf s odkazy na příslušné paragrafy zde: stav k 10/2008
http://www.wkw.at/docextern/KC-Verkeh...ketten.pdf

... a bude jasno :s
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
JirkaJirkaČlen
Přidáno před 15 let
Přátelé, já si myslím, že je jedno co je v předpisech té které země. Pro bezpečnost svojí rodiny, obytňáku a ostatních účastníků provozu je dobré je používat, řetězy do kufru a basta. :_
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

Jirka napsal:
Přátelé, já si myslím, že je jedno co je v předpisech té které země. Pro bezpečnost svojí rodiny, obytňáku a ostatních účastníků provozu je dobré je používat, řetězy do kufru a basta. :_


Dovolím si nesouhlasit s první polovinou uvedeného tvrzení (byť názor respektuji a mám řetězy v autě celoročně), znalost cizích předpisů je přinejmenším užitečná. Dokážu pochopit, pokud někdo v zimě nejezdí a plánuje výlet po dálnici mimo hory a výlet navíc podřídí počasí, že si nebude chtít kupovat řetězy. Navíc si myslím, že je taková diskuze užitečná, neboť mě Jardův příspěvek donutil si uvedené paragrafy najít a přečíst.

A propos, dotaz šotoláků byl můžu do Rakouska na letních pneumatikách?? :_:_:_
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 10 let
Jak je to u karavanu, musí mít v Rakousku zimní pneu, nebo stačí jen na autě?
Díky za info.
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
jesterkajesterkaČlen
Přidáno před 10 let
To pak zalezi jestli ma karavan hnanou napravu :D
misusmisusČlen
Přidáno před 10 let
da se to vyresit i celerocnimi pneu,vetsina obytek uz je ma jako originalni obuti
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

To pak zalezi jestli ma karavan hnanou napravu

nemá ale někde jsem čet, že musí být na celé soupravě, tak jak je to ?
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 10 let
Já přívěs nemám,ale je to velice pravděpodobné a taky logické,že by měly být zimáky na celé soupravě.:x
Martin
Facebook- Martin Havelka
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 10 let
Na přípojná vozidla se to nevztahuje.
Ale pokud napadne sníh nebo bude náledí,tak bych tam na leťákách nechtěl být,protože až se ti přívěs utrhne, tak končíš...
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 10 let
mně se jedná jen o přejezd kolem jezera do Maďarska, tak to nebude tak horký s tím trháním,
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

kucmais napsal:

mně se jedná jen o přejezd kolem jezera do Maďarska, tak to nebude tak horký s tím trháním,


hele a proc nejedes pres slovensko?
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 10 let
Snad někomu taky přijde vhod informace co mi odpověděli.

Citovat

Zimními pneumatikami musí být vybaveno jen tažné vozidlo. Přívěsného vozíku či obytného karavanu taženého osobním vozidlem se povinnost zimní výbavy netýká.



S přátelským pozdravem



Marek Lanz
Customer Service Center


ASFINAG MAUT SERVICE GMBH
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
L
LipicaniČlen
Přidáno před 8 let
Přeji všem hezký den!

V druhé polovině října pojedu přes Rakouské, Švýcarské a Italské Alpy, na autě mám letní pneumatiky a zajímají mě následující otázky:

Může nastat problém při policejní kontrole?

Když náhle nasněží, můžu vyrazit na silnici? (samozřejmě nemám v plánu v této dopravní situaci jezdit, ale kdybych musel např. z důvodu nutného krátkého přesunu) ?

Ve vozidle vozím stále sněhové řetězy a po Alpách plánuji cestu na jih Itálie a nerad bych zde rasoval zimní pneumatiky. Do 1. listopadu se vrátím, ale vím, že v Alpách v říjnu může náhle krátkodobě nasněžit.

děkuji za rady :)
KarciKarciČlen
Přidáno před 8 let
Dobrý den všem, překvapuje mě, že v dnešní době kdokoliv přemýšlí nad nepoužitím zimních pneumatik a hazarduje tak s bezpečností svou a svého okolí. A navíc se asi nedá počítat s tím, že nebude sněžit, když já pojedu na dovolenou a ještě k tomu do Rakouska či Švýcarska. O rasování zimních pneumatik se ani moc bavit nelze, vzhledem k tomu, že konstrukce zimních pneumatik je určena nejen do sněhu a na led, ale i na snížené a nízké zimní teploty.
Hodně šťastných kilometrů.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,687,054 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25825 sekund | Průměrně za: 0.25825 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB