Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Samoobsluzne benziny ve Francii: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Samoobsluzne benziny ve Francii

Poslední aktualizace před 7 let
feroferoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Jen dodam k tem blokacim castek, jelikoz kdyz ve Fr tankujete uz mate kreditku v kapse, proto je tam ta blokace maximalni castky - je to operace off-line.Banka pote co obdrzi skutecnou castku ji odecte a blokaci zrusi.

Neodpustim si poznamku na jazykovou vybavenost francouzu. Francouzky mluvi na svete dost lidi (cela zapadni Afrika,vychodni Canada,Polynesie atd). My cesi taky nejsme zrovna jazykove vybaveny narod - a jsem si jist, ze kdyby na svete mluvilo tolik lidi cesky jako mluvi francouzky, tak na tom budeme jeste hur nez frantici ( staci se podivat na televizi, o film v puvodnim zneni u nas nenarazis ).


Nie je to po prvý krát, čo s Tebou musím súhlasiť. My nie sme na tom o nič lepšie než francúzi, a to sme malé národy, ktoré by si mali brať príklad zo škandinávcov.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
Pokud to byla reakce na mou zkušenost, tak bych jen podotknul, že jsem neměl na mysli řeč...ale ochotu. V ČR pokud nebudeš někomu rozumět, tak se budeš ve většině snažit pomoci jinak, pochopit o co jde a nějak to vyřešit nebo naznačit, že to vyřešit neumíš. Takže zase budu oponovat já, že my nejsme až tak flegmatickej národ jak Francouzi. Byl jsem tam sice poprvý a rovnou v Paříži, ale ta naprostá neochota až bych řekl arogance, na tu jsem narazil v kempu, v metru, v prodejnách i na benzínkách. Takže to bude asi trochu a prostě o mentalitě národa...(nebo jsem měl neuvěřitelnýho smolíka na takový lidi ?). Venkov je třeba jinej, neumím posoudit. Nicméně do Francie radši naprosto připravenej na vše a naprosto maximálně spoléhat na sebe, za tím si prostě stojím...ale nikomu to násilím do hlavy netlačím :)
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 10 let
A nemluvil jsi na ně Německy? Na to je většina frantíků hodně alergická:(
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
No mluvil :he Ahá :D
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

TomTP napsal:

Pokud to byla reakce na mou zkušenost, tak bych jen podotknul, že jsem neměl na mysli řeč...ale ochotu. V ČR pokud nebudeš někomu rozumět, tak se budeš ve většině snažit pomoci jinak, pochopit o co jde a nějak to vyřešit nebo naznačit, že to vyřešit neumíš. Takže zase budu oponovat já, že my nejsme až tak flegmatickej národ jak Francouzi. Byl jsem tam sice poprvý a rovnou v Paříži, ale ta naprostá neochota až bych řekl arogance, na tu jsem narazil v kempu, v metru, v prodejnách i na benzínkách. Takže to bude asi trochu a prostě o mentalitě národa...(nebo jsem měl neuvěřitelnýho smolíka na takový lidi ?). Venkov je třeba jinej, neumím posoudit. Nicméně do Francie radši naprosto připravenej na vše a naprosto maximálně spoléhat na sebe, za tím si prostě stojím...ale nikomu to násilím do hlavy netlačím :)


Já bohužel jazykovou bariéru ve Fr nemám, ale radši bych ji měl. Jsme národ jako přes kopírák... Jen pár postřehů, které mě uvízly v paměti: pomluvy politiků, které si sami zvolili, buzerace policie pokud se týče rychlosti ( mám na mysli frantíků ), špatné dopravní značení jako u nás, snaha dostat ze všeho kapitál stůj co stůj, pocit že jsou středem světa a tak by se dalo pokračovat - nepřipomíná ti to něco ?? Samozřejmě znám situace, kdy nebylo v něčí moci mě pomoci a tak prostě nepomohl, to se stává všude. Na druhou stranu na benzínce jsme probrali " trubičky " , které zavedli a nestačili je vyrobit, v Paříži mě 15minut vysvětloval nějakej panskej kočí cestu do kempu, Paříž jsem projel na kole s dětmi ( to toho bych v Praze nešel )....žádnej velkej rozdíl. Radši bych ti napsal, že se spíš podobáme Němcům nebo ještě raději Skandinávcům, ale bohužel to tak nevidím ....

@fero Děkuji, to vždy potěší.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 29.10.2013 19:48, před 10 let
F
fkfanyNováček
Přidáno před 10 let
V roce 2010 jsem tankoval v neděli na benzínce někde u Saarbrickenu a neměl zkušenosti. Mě se to podařilo s trochou intuice natankovat bez problému, jak to už si nepamatuji. Vím jen že i místní odjížděli a nedokázali načerpat. V ČR dost často tankuji u bezobslužné benzinky a to u Šlapanova a postup je takto - na terminálu zadáš stojan ,vybereš si čím budeš platit penězi či kartou. Zasuneš kartu a PIN nabídne ti to jakou částku chceš zadat po pětistovkách (obyčejně) zadávám 2000 kč. pokud nedočerpám strhne si to skutečnou částku. Když vyčerpám , tak pochopitelně se přísun benzínu zastaví. Je jen na mě jestli si nechám vytisknout doklad a nebo ne. jinak se musím vrátit k terminálu a nechat si vytiskout lístek. Určitě ve Francii většina pump bude fungovat takto.
yachting team
!d
RobertRobertČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

fkfany napsal:

Určitě ve Francii většina pump bude fungovat takto.

Moc bych tomu nevěřil. Nevím jak ve Francii, ale na severu je v současné době většina pump samoobslužných a připadá mi, že co kus - to originál. Až ty nejnovější (s videonávodem) jsou takřka stejné.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 7 let
Oprašuji ještě starší téma, protože se tam chystáme. Problém je asi ještě v tom, jestli mám debetní, nebo kreditní kartu. Na moji debetní mi to několikrát nedalo nic. Asi si bud muset na cesty pořídit kreditku.
KarciKarciČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, byli jsme ve Francii letos a tankovali jsme u Le Clerc. Na debetní kartu jsem natankoval, asi tři nebo čtyři dny měli blokovaných 150 E a pak si strhli jen natankovanou částku. Vše bez problémů. Jen správně spustit tankování....
W
walibukČlen
Přidáno před 7 let
Tankovali sme v Charlevill, automat bral len francúzske karty, asi francúzskych bánk, našu ignoroval. Poprosili sme okolo tankujúcich šoférov o pomoc, francúzsky nevediac ani slovo, angličtinu a nemčinu nepoužijúc a šoféri sa nám snažili velmi ochotne pomôcť. Nakoniec sme dali eurá, teda keš jednému z nich, aby nám natankoval a zaplatil jeho kreditkou. Všetci všade velmi ochotní, možno preto že sme prechádzali vidiekom a menšími mestami. Nikto z nich nemal problém rozprávať s nami anglicky, keď zistili že my hovoríme horšie ako oni. Na Korzike keď zaťko spustil dokonalou americkou angličtinou, tak nás velmi často ignorovali. Však kto by sa strápňoval, nie?
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
já špatně dopadl u velmi výhodné Carrefour "tankovačky", kam jsem jen tak tak dorazil s dojezdem nula na palubním počítači.
Bylo to pozdě v noci, takže jsem se snažil několikrát, ale nepovedlo se.
Vícejazyčně komuniloval, kartu zautorizoval, ale naftu do nádrže nepustil.
Takže jsme to tam zakempovali a ráno tu samou kartu přijala obsluha čerpací stanice manuálně.
Vinkulované částky nemám uvolněné dodnes, tak jsem zvědav, jak dlouho jim ještě potrvá identifikovat fakt, že nafta čerpána nebyla.
Zbytek samoobslužných stanic ve FR byl v pohodě :).
4.114683,118.628756
sipadan Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Mně se to taky stává. Proto vozím kreditní i debetní kartu. Dokonce se stane, že zaplatím kreditní a pak je třeba půl dne blokovaná v některých obchodech. Nebo ve Francii jsem natankoval za 80 Euro a večer jsem to viděl na výpisu dvakrát, za dva dny to bylo v pořádu.
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 7 let
Tak jsem v Bretani a zatím moje debetní karta zvládla každé placení. :)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrM napsal:

Tak jsem v Bretani a zatím moje debetní karta zvládla každé placení. :)


Držím palce kolego a přeji abys vydržel i nadále.
Já též neměl nikdy problém, jen viz. výše a v Inari (Finsko).
Předtím spoustu let bez problémů na všech možných automatech v různých končinách .....

P.S. Vinkulované částky mi v pátek připsali zpět na účet (cca. měsíc to trvalo)
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,028,077 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20698 sekund | Průměrně za: 0.20698 (0) sekund | Dotazy: 112 | Použitá paměť: 2.09MB/4MB