Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Samoobsluzne benziny ve Francii: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Samoobsluzne benziny ve Francii

Poslední aktualizace před 7 let
RIVARIVAČlen
Přidáno před 10 let
Příští týden se budu vracet přes Francii domů. Bohužel nevím, jakým postupem natankovat naftu na samoobslužné čerpací stanici ve Francii. Prosím o řadu a postup.
Ze Španělska zdraví Milan
L
lada721Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

RIVA napsal:

Příští týden se budu vracet přes Francii domů. Bohužel nevím, jakým postupem natankovat naftu na samoobslužné čerpací stanici ve Francii. Prosím o řadu a postup.
Ze Španělska zdraví Milan


Tak jsem tvůj dotaz konzultoval se zetěm který se se samoobslužnými pumpami na bankovky nesetkal takže musíš vládnout běžnou kartou. Je to v podstatě jednoduché. Po příjezdu ke stojanu si hlavně všimni čísla stojanu ( u vicestojanových) a po vložení karty budeš vyzván k zadání pinu, pak zadáš to číslo stojanu kde stojíš a následně vyndáš kartu. Při tankování už tam karta nesmí zůstat, zablokuje se. Ve Švýcarsku mají tyto automaty i na bankovky.
Z Francie a Švýcarska zdraví Lada.:_
Upravil lada721 dne 27.10.2013 19:37, před 10 let
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 10 let
Popsal jsi to naprosto přesně:g
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 10 let
Pokud si dobře vzpomínám, tak to v některých případech chtělo po mě ještě zvolit očekávaný maximální odběr - byly tam dvě či tři možnosti. Mám za to, že stroj si dopředu zablokoval určitou maximální částku, kterou kupující připouštěl a po ukončení odběru provedl odečet dle skutečnosti. S Visou to normálně komunikovalo (narozdíl od některých samoobslužných stojanů např. v Rakousku, kde jsem po delší době laborování zjistil, že potřebuji nějakou jejich speciální kartu a Visa je mi nahouby).
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
L
lada721Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Honza Palasek napsal:

Pokud si dobře vzpomínám, tak to v některých případech chtělo po mě ještě zvolit očekávaný maximální odběr - byly tam dvě či tři možnosti. Mám za to, že stroj si dopředu zablokoval určitou maximální částku, kterou kupující připouštěl a po ukončení odběru provedl odečet dle skutečnosti. S Visou to normálně komunikovalo (narozdíl od některých samoobslužných stojanů např. v Rakousku, kde jsem po delší době laborování zjistil, že potřebuji nějakou jejich speciální kartu a Visa je mi nahouby).



S ničím podobným jsem se nesetkal a je to proti logice. Neboť chci-li nabrat plnou tak to abych sebou tahal kalkulačku a stejně tak nevím kolik mám přesně v nádrži. Natankuji-li 41,621l nafty bude mně z konta odečtena přesně příslušná částka. Pokud nezasunu pistol do stojanu mohu natankovat třeba pět aut. Tuto výhodu ztrácím vkládám-li do automatu bankovky. A ještě původnímu tazateli chci dodat, že vloží-li po natankování znovu kartu, vyjede mu účtenka.:_
G
Nováček
Přidáno před 10 let

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

Honza Palasek napsal:

Pokud si dobře vzpomínám, tak to v některých případech chtělo po mě ještě zvolit očekávaný maximální odběr - byly tam dvě či tři možnosti. Mám za to, že stroj si dopředu zablokoval určitou maximální částku, kterou kupující připouštěl a po ukončení odběru provedl odečet dle skutečnosti. S Visou to normálně komunikovalo (narozdíl od některých samoobslužných stojanů např. v Rakousku, kde jsem po delší době laborování zjistil, že potřebuji nějakou jejich speciální kartu a Visa je mi nahouby).



S ničím podobným jsem se nesetkal a je to proti logice. Neboť chci-li nabrat plnou tak to abych sebou tahal kalkulačku a stejně tak nevím kolik mám přesně v nádrži. Natankuji-li 41,621l nafty bude mně z konta odečtena přesně příslušná částka. Pokud nezasunu pistol do stojanu mohu natankovat třeba pět aut. Tuto výhodu ztrácím vkládám-li do automatu bankovky. A ještě původnímu tazateli chci dodat, že vloží-li po natankování znovu kartu, vyjede mu účtenka.:_


Tak já jsem se s tím setkal v Rakousku a proti logice to rozhodně není.Zadáš maximální čerpání a ono si to zkontroluje,jestli máš dost peněz na účtu.Potom tankuješ a pokud natankuješ míň,odečte ti to jen to co jsi natankoval.
L
lada721Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

vojta vach napsal:

Citovat

lada721 napsal:

[quote]Honza Palasek napsal:

Pokud si dobře vzpomínám, tak to v některých případech chtělo po mě ještě zvolit očekávaný maximální odběr - byly tam dvě či tři možnosti. Mám za to, že stroj si dopředu zablokoval určitou maximální částku, kterou kupující připouštěl a po ukončení odběru provedl odečet dle skutečnosti. S Visou to normálně komunikovalo (narozdíl od některých samoobslužných stojanů např. v Rakousku, kde jsem po delší době laborování zjistil, že potřebuji nějakou jejich speciální kartu a Visa je mi nahouby).



S ničím podobným jsem se nesetkal a je to proti logice. Neboť chci-li nabrat plnou tak to abych sebou tahal kalkulačku a stejně tak nevím kolik mám přesně v nádrži. Natankuji-li 41,621l nafty bude mně z konta odečtena přesně příslušná částka. Pokud nezasunu pistol do stojanu mohu natankovat třeba pět aut. Tuto výhodu ztrácím vkládám-li do automatu bankovky. A ještě původnímu tazateli chci dodat, že vloží-li po natankování znovu kartu, vyjede mu účtenka.:_


Tak já jsem se s tím setkal v Rakousku a proti logice to rozhodně není.Zadáš maximální čerpání a ono si to zkontroluje,jestli máš dost peněz na účtu.Potom tankuješ a pokud natankuješ míň,odečte ti to jen to co jsi natankoval.[/quote




Asi jsem blbec. Myslel jsem, že dotaz byl na tankování ve Francii a tím směrem jsem vedl svou radu. Bohužel se stále více přesvědčuji, že je lépe poradit v SZ:|
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 10 let
No ja mam takou zkusenost, ze to zablokovalo maximalni castku na celej vikend. Letos pri navratu z Ita jsem byl nucen vyuzit jednu takovou pumpu v Nemecku, na automatu jsem navolil cislo stojanu a ze chci naftu, zadal pin a nasledne mi to napsalo ze je mozny maximalni odber za 100 e, odebral jsem kartu a sel tankovat. Natankoval jsem za 50e a trada domu, lec behem chvilky mi prisla bankovni zprava ze z uctu odeslo 100e, druhej den doma jsem zjistitl ze teda 100e neodeslo, ale je v blokacich a naslednej pracovni den to puma zauctovala a stahla si jen tech 50e a 50e mi bylo vraceno
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Tak se mi z 8 tankovánín na automotech projevilo to, že maximálně natankovalo ze 69 Euro. Rok 2012,. dále o tomto problému nediskutuji. :_
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
feroferoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Dudla napsal:

No ja mam takou zkusenost, ze to zablokovalo maximalni castku na celej vikend. Letos pri navratu z Ita jsem byl nucen vyuzit jednu takovou pumpu v Nemecku, na automatu jsem navolil cislo stojanu a ze chci naftu, zadal pin a nasledne mi to napsalo ze je mozny maximalni odber za 100 e, odebral jsem kartu a sel tankovat. Natankoval jsem za 50e a trada domu, lec behem chvilky mi prisla bankovni zprava ze z uctu odeslo 100e, druhej den doma jsem zjistitl ze teda 100e neodeslo, ale je v blokacich a naslednej pracovni den to puma zauctovala a stahla si jen tech 50e a 50e mi bylo vraceno


A keďže tu niekto poznamenal, že pôvodný dotaz sa týkal výlučne francúzska:) tak mne sa stalo presne toto vo Francúzsku
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
Jenom doplním, že po natankování můžeš na tom terminálu zadat tisk (print) a vyjede ti lístek. A hlavně zapomeň, že se tam s někým domluvíš. Já než na ten způsob tankování přišel...snad až na čtvrtý benzínce když už jsem prostě musel. Frantíci...pokud nemluvíš jak oni..,slušně řečeno, tě maj na háku. Naprosto.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
feroferoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

TomTP napsal:

A hlavně zapomeň, že se tam s někým domluvíš. Já než na ten způsob tankování přišel...snad až na čtvrtý benzínce když už jsem prostě musel. Frantíci...pokud nemluvíš jak oni..,slušně řečeno, tě maj na háku. Naprosto.



To by som zas tak tragicky nevidel...
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

TomTP napsal:

Jenom doplním, že po natankování můžeš na tom terminálu zadat tisk (print) a vyjede ti lístek. A hlavně zapomeň, že se tam s někým domluvíš. Já než na ten způsob tankování přišel...snad až na čtvrtý benzínce když už jsem prostě musel. Frantíci...pokud nemluvíš jak oni..,slušně řečeno, tě maj na háku. Naprosto.


Někdo to tak tragicky nemyslí. Ale toto je hiolá pravda. Dokonce se projevilo toto: anglicky neumí, německy nechtí............Máš pravdu Tome. Například při vjezdu do Paříž, jsem neuměl francouzky vysvětlit můj omyl. Tak přede mnou zavřeli závoru a za mně da-li značku objížďka. A já tam stál jak Českej dement.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 10 let
S těmi tankautomaty je to různé. Většinou fungují jen na kartu, ale jak už bylo zmíněn, existují země, kde automaty akceptují pouze platební karty z místních bank.
Postupy jsou různé, ale je to tak v jedné logice.
Pokud je ti angličtina, španělština nebo němčina bližší než francouzština, tak si tlačítky podél obrazovky změň jazyk. Pak vložíš kartu, zadáš pin, zvolíš číslo pumpy, (občas volíš i druh PHM a občas stanovíš i maximální limit, přes který tě to nepustí). Vyjede ti karta, ty začneš tankovat. Buď se ti vytiskne doklad automaticky nebo vložíš znovu kartu, ta ti pak opět vyjede a vytiskne se ti doklad (občas je zapotřebí zvolit operaci, kterou hodláš provést, tj. znovu tankovat nebo vytisknout doklad - kolikrát i z jaké pumpy vyjet doklad - záleží, jestli je automat jen jeden pro celou benzínku nebo jestli je u pumpy). Automaty jsou po Evropě hojně, dokonce i v Čechách jsem párkrát takhle tankoval. Opatrně, nevzpomínám si, jak to je ve Francii, ale vím, že ve Sknadinávii je problém platit kartou Maestro.
Mirek57Mirek57Člen
Přidáno před 10 let
Ve Francii jsem tankoval mnohokrát. Pokud si nevěříš, tak u většiny pump a v běžnou denní dobu máš stojany s obsluhou jako u nás. Pokud vjedeš ke stojanu na katy, nebo k pumpě např. u obchoďáku , kde není obsluha a které jsou zpravidla nejlevnější, nebo v mimopracovní době tak nezoufej, strč tam kartu, zadej pin, ono Ti to napíše, zakolik můžeš nejvíc natankovat( mě to letos psalo 150E), vyjmi kartu a začni tankovat. Taky se Tě to ještě zeptá, zda chceš účet atd. Polož pistoli do stojanu, zavři nádrž a jeď si po svém.... . Je to opravdu jednoduché nemusíš se s tím stresovat. Jak říká můj kamarád, každý blbec tady vždy natankuje a i mně se to podařilo :^. Fajn den, Mirek
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Milane zdravím Tě :_ A přeji šťastnou cestu domů.
Do dneška jsem netušil, že může být problém natankovat naftu. Vždy jsem kouknul na obrázek, zda je na něm můj typ karty, v kladném případě tam tu kartu vrazil, přepnul do angličtiny nebo němčiny a postupoval dle polopatického návodu na obrazovce nebo displeji. Zatím jsem takhle natankoval vždy a všude .....!)
copycopyČlen
Přidáno před 10 let
V Nemecku a v Rakusku prerabaju na kartove automaty coraz viac benziniek Avanti. A je to super, ze viem natankovat aj o polnoci, a naviac vyrazne lacnejsie nez inde. Vlozim kartu, zadam max. sumu (30/50/80 eur), zadam PIN. Pockam kym ma vyzve vybrat kartu, a tu si potom strcim do vrecka a natankujem.

Automatické sloučení 28.10.2013 19:30:
aha, trochu som to domotal
http://www.avanti...10x277.pdf
Upravil copy dne 28.10.2013 20:30, před 10 let
RIVARIVAČlen
Přidáno před 10 let
Diky všem za užitečné informace nejen pro mne.
Zdraví Milan
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj. Trochu odjinud - v loňském roce jsme projížděli středem Švédska od Kiruny na jih a tam v severnějších oblastech bylo u některých samoobslužných čerpaček automaticky omezeno množství tankovaných PHM na 20 litrů. Když jsem chtěl plnou, tak jsem musel čerpat opakovaně.
Zdraví
Luboš a Dáša
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let
Jen dodam k tem blokacim castek, jelikoz kdyz ve Fr tankujete uz mate kreditku v kapse, proto je tam ta blokace maximalni castky - je to operace off-line.Banka pote co obdrzi skutecnou castku ji odecte a blokaci zrusi.

Neodpustim si poznamku na jazykovou vybavenost francouzu. Francouzky mluvi na svete dost lidi (cela zapadni Afrika,vychodni Canada,Polynesie atd). My cesi taky nejsme zrovna jazykove vybaveny narod - a jsem si jist, ze kdyby na svete mluvilo tolik lidi cesky jako mluvi francouzky, tak na tom budeme jeste hur nez frantici ( staci se podivat na televizi, o film v puvodnim zneni u nas nenarazis ).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,821,602 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28009 sekund | Průměrně za: 0.28009 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.38MB/2MB