Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Měnič napětí: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Měnič napětí

Poslední aktualizace před 5 let
ufonCZufonCZČlen
Přidáno před 7 let
nejsem expert na menice ale diskuze Cina a ne Cina jsou zcestne. V Cine jsem byl sluzebne nekolikrat a pracuji ve firme co dela elektrotechniku. Dle toho kde se vyrabi se posoudit nic neda. V Cine jsou zavody ze v Evrope lidem padne sanka, jsou tam i takove kde v Rusku na tom byli v 90 letech lip.
Dolezite je kdo to navrhnul, jake jsou tam soucastky, kde a kdo to vyrabel a kdo to prodava tj. garantuje. Obecne veci z webu, ebay, amazon, alibaba jsou vetsinou totalni low cost, treba PCB 1/3 tloustky, malo medi, nedodrzene dist. vzdalenosti u vykonovej prvku atd.
jak nekdo psal z obalu to nezjistis, kazdopadne menic bych takhle nekupoval. az to prskne a znici spotrebic skoda bude velka:c
vlado
Vlado + Ivča s Kubíkem a Martínkem po světě v Hymer BMC 680
B
bob7373Člen
Přidáno před 7 let
ufonCZ: S tím se nedá nic než souhlasit (ale i v Rusku byly v 90tých letech fabriky ze kterých leckomu padaly saňky :-)))).
Nicméně co radíš? budu taky vybírat a pochybuji, že mě někdo nechá rozdělat měnič abych ho posoudil.
ufonCZufonCZČlen
Přidáno před 7 let
tezko radit, fakt. nemusi to byt spatne a muze. ja treba do letadel z EPP kupuju levnejsi veci z Ciny. Kdyz to za letu spadne EPP to prezije. Do hexacoptru a letadel za 50 lutru kde mam i kameru jenom proverene veci z japonska.
Do obytky bych ja osobne koupil neco provereneho, nejsem odbornik na menice takze bych koupil co lidem kolem funguje, par lidi zde na foru psalo co montuji a funguje. predstava ze tam pripojim iphone, ipad nebo notebook a blafne to, mne za to nestoji:v
pokud jses znalej a obetujes dopredu ze to nebude fungovat tak lidi zde vcetne mne budou mit radost, nekdo musi byt prvni aby ostatni vedeli co funguje, nebo ne :he
Vlado + Ivča s Kubíkem a Martínkem po světě v Hymer BMC 680
M
mara1113Člen
Přidáno před 7 let
...včera nám odešel 1000W německý ERBE (12/230V) - má někdo tip na v praxi odzkoušený podobný?? 600-700W by mělo stačit..čistý sinus nejlíp...předem díky..
H
hofmluČlen
Přidáno před 5 let
Máte někdo zkušenost s tímhle?

https://hadex.cz/...np1200-12/
Z
zikyČlen
Přidáno před 5 let
Kdysi mi bývalý kolega (taky karavanista) doporučil pro dobíjení notebooku apod. vyřazenou UPS. Uvnitř je 12V baterie, která se z toho vyhodí a místo ní se připojí autobaterie. Nestojí to ani korunu a funguje to skvěle.
Luboš, Míša, Nikolka 9 let a Ondra 7 let. Karavan Hobby za Fordem Kuga
NytrakNytrakČlen
Přidáno před 5 let
Až na to že se v UPS musí odpojit signalizace provozu z baterie (piezosirénka), taháš s sebou prázdný prostor na původní baterku a celou nabíjecí automatiku v původní skříni UPS leckdy poměrně těžké a neohrabané. Kdo chce šetřit za každou cenu proč ne, ale mě to přijde trochu naivní.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hofmlu napsal:

Máte někdo zkušenost s tímhle?

https://hadex.cz/...np1200-12/



Taky bych se připojil s dotazem.
Zdraví
Corálek

Automatické sloučení 25.03.2019 11:47:

Citovat

hofmlu napsal:

Máte někdo zkušenost s tímhle?

https://hadex.cz/...np1200-12/



Taky bych se připojil s dotazem.
Zdraví
Corálek

Automatické sloučení 25.03.2019 11:47:

Citovat

hofmlu napsal:

Máte někdo zkušenost s tímhle?

https://hadex.cz/...np1200-12/



Taky bych se připojil s dotazem.
Zdraví
Corálek
Upravil Coralek dne 25.03.2019 12:47, před 5 let
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Stará UPS k počítači se dá použít, ale určitě ne bez úprav. Kromě odpojení signalizace se většinou musí vyřešit i chlazení (pokud tu UPS nechci používat nárazově na pár minut), protože UPS mívají chlazení a další věci dimenzované na krátkodobý provoz a pokud například UPS 500W připojím na autobaterii a budu přes ní honit trvale desítky až stovky wattů, tak brzy odejde na přehřátí, protože ta UPS na to není dělaná. Takže kromě odpojení signalizace je nutné doplnit i vhodné aktivní chlazení.
Na druhou stranu jsem ze zvědavosti i trochu zkoušel parametry a setkal jsem se s tím, že novější UPS bez komunikace, displejů a dalších blbinek můžou zapnuté bez zátěže brát z akumulátoru maximálně desetiny ampér a ne ampéry jako většina měničů (bavíme se samozřejmě o UPS do dejme tomu 500W), není u nich problém s tím, když se vypne zátěž (levné měniče při náhlém odpojení zátěže často skončí vypálením koncových tranzistorů) a podobně. Nové UPS také bývají v plastu, takže váha (u méně výkonné UPS) bez akumulátoru je minimální a mívají menší rozměry než starší, kovové UPS.
Je to všechno o tom, co člověk potřebuje, jestli ví co dělá a co má k dispozici. Takže lidem, kteří se v tom nevyznají bych to nedoporučoval zkoušet (musel by jim to upravit někdo znalý). A pokud chce někdo mít z UPS měnič třeba na kilowattu nebo víc, tak už je to blbost, protože taková UPS se těžko sežene funkční (nová stojí tisíce, takže se nevyhazuje dokud funguje), je už dost těžká a hlavně má na 99% dva akumulátory v sérii, takže je na 24V a pro použití v karavanu nebo obytce je k ničemu. Pro připojení cestovního fénu, kulmy nebo překapávače, dobití notebooku nebo další elektroniky a podobné občasné použití, ale může taková upravená UPS dobře posloužit.
Ale hlavně pozor na jednu věc: udávaný výkon UPS bývá ve VA a výkon ve W bývá mnohem nižší a není nic neobvyklého, když například UPS 600 VA utáhne jenom 350W!
Upravil PetrDubi dne 25.03.2019 15:25, před 5 let
B
BeryČlen
Přidáno před 5 let
Taky používám místo měniče UPSku. Doplnil jsem ventilátor a díry pro chlazení a prostor po původní baterce vyplnil velkým několikapólovým přepínacím relé, hliníkovým chladičem s usměrňovacím můstkem a jednoduchou tyristorovou regulací dobíjení. Takže UPSka slouží i jako nabíječka plným výkonem otočeného původně zvyšovacího trafa (řádově 20A, obě původně primární vinutí jsou zapojené při nabíjení jako sekundár v sérii).
Predom Prespol N126a (1976) a Beyerland Vitesse 4.00 CT (1987) za utahanou Octavkou 1,6 LPG ... samozřejmě ne současně :-)
Ondra, Kačula, Franísek, Mařenka a chlupatej hlídač Bobinka
NytrakNytrakČlen
Přidáno před 5 let
Zjevně oba, jak PetrDubi tak Bery víte o čem je řeč, kde jsou limity a potřeby úprav. Jenže stará UPS (APC 650) se u nás na blešáku dá sehnat za dvě kila. A dovedu si představit jak ji někdo nacpe do auta tak jak ji přinesl protože "se to přece dá". V lepším případě potom přijde o tu UPS, v horším o zbytek elektroinstalace nebo celou obytku.
B
BeryČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Nytrak napsal:

Zjevně oba, jak PetrDubi tak Bery víte o čem je řeč, kde jsou limity a potřeby úprav. Jenže stará UPS (APC 650) se u nás na blešáku dá sehnat za dvě kila. A dovedu si představit jak ji někdo nacpe do auta tak jak ji přinesl protože "se to přece dá". V lepším případě potom přijde o tu UPS, v horším o zbytek elektroinstalace nebo celou obytku.


Musím upozornit na jedno ještě větší riziko - některý UPSky mají baterku galvanicky spojenou se sítí, v případě použití takový i jako "nabíječka" (dává to tak 0,5A), je šance 1:1 , že na celým bydlíku bude fáze ...
Predom Prespol N126a (1976) a Beyerland Vitesse 4.00 CT (1987) za utahanou Octavkou 1,6 LPG ... samozřejmě ne současně :-)
Ondra, Kačula, Franísek, Mařenka a chlupatej hlídač Bobinka
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Coralek napsal:

Citovat

hofmlu napsal:

Máte někdo zkušenost s tímhle?

https://hadex.cz/...np1200-12/



Taky bych se připojil s dotazem.
Zdraví
Corálek

Automatické sloučení 25.03.2019 11:47:

Citovat

hofmlu napsal:

Máte někdo zkušenost s tímhle?

https://hadex.cz/...np1200-12/



Taky bych se připojil s dotazem.
Zdraví
Corálek

Automatické sloučení 25.03.2019 11:47:

Citovat

hofmlu napsal:

Máte někdo zkušenost s tímhle?

https://hadex.cz/...np1200-12/



Taky bych se připojil s dotazem.
Zdraví
Corálek



Je v pohodě mám ji ale 2200W čistá
sinus za rozumnou cenu jede mi kávovar ale bere to dost V" Doporučil to tady Vašut .Také malý vysavač a další věci ty už jsou s menším odběrem V,ty značkové jsou jen cenově jinde .Jen tam dej silné kabely aspon 16-25" a nalisovány očka origo" NE jen zacvaknuté "aspon letované a co nejblíže k baterce+ pojistky ploché 80-100A dle výkonu ve W"ja mám 100.A na obou polech baterky + chránič na kabely .Vždy počítej o jednu třetinu větší výkon u měniče W než co budeš mít za spotřebič ve W.
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 26.03.2019 18:26, před 5 let
H
hofmluČlen
Přidáno před 5 let
Díky za reakci(y)
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 5 let
Taky dík.
Corálek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,045,311 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20347 sekund | Průměrně za: 0.20347 (0) sekund | Dotazy: 125 | Použitá paměť: 2.2MB/2MB