Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Měnič napětí: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Měnič napětí

Poslední aktualizace před 5 let
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 10 let
Zdravím,měl bych dotaz na zde přítomné odborníky ohledně měniče napětí. Zvažuji nákup měniče 1000W s nabíječkou
10A. Jaký na to máte názor? Nebo raději nabíječka zvlášť?
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 10 let
V jakych podminkach, k jakym ucelum to budes pouzivat? Mohl bych si domyslet, ale take se splest. Mas jiz vybrany konkretni typ?
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 10 let
Konkrétní typ vybrán nemám,chci ho do karavanu. Jde mi o tu kombinaci měnič-nabíječ a 10A nabíjení je slušné,ovšem asi málo kdo to v karavanu má.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 10 let
Jakou tam máš baterku (kapacitu)? Při kombinaci bych hodně dbal na kvalitu. Nejsem si jistý, že levnější kousky budou spolehlivé. Potom je to o ceně a ta bude vyšší než při koupi samostatně.
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 10 let
Mám tam 2x100 a přepínač S2B. Nehledám nejlevnější,právě aby to nabíjelo tak jak má.

Automatické sloučení 17.10.2013 18:39:
Nikdo nemáte v karavanu měnič s nabíječkou?
Upravil Pavka01 dne 17.10.2013 17:39, před 10 let
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, já momentálně instaluji toto :
http://www.hadex....vkacarspa/

Ale použil jsem výkon 1500 W, instaluji to ve spojení s trakční baterií a solárním panelem. Navíc jsem mezi baterii a vstup měniče vložil odpojovač baterie. Zapojeno v karavanu.

Roman
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 10 let
To je ono,o něčem takovém uvažuji i já. O výkon měniče mi až tak nejde,ale trvalé připojení a slušný nabíjecí výkon.
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 7 let
Zdravím. Abych nezakládal nové téma, napíšu svůj dotaz zde. Máme teď vy bdlíku jen nějaký obyčejný ultralevný měnič na (snad) 300 W, ale zvažujeme občasné využití pekárny, fénu, příp. kapslového kavovaru. Takže je na snadě otázka nového měniče, který by se zabudoval třeba pod sedadlo a k němu dodělání rozvodů po vozidle. Protože mají mnou zmíněné přístroje motory, předpokládám volbu měniče s čistou sinusovkou a trvalým výkonem cca 2000W? Někde na bazoši atd. jsem našel inzeráty na 24 V měniče, ty zřejmě na 12V síť zapojit nepůjdou, že? Případně kdybyste někdo měli nějaký ne moc drahý za solidní cenu, případně i použitý a funkční, nebudu se zlobit za doporučení a nabídky. Mám v plánu vyrazit i na Brněnský veletrh, kde bych se možná porozhlédl zároveň i po nějaké větší baterii, zatím máme jen 80 Ah, což bude pro mnou zmíněné občasné pečení asi dost málo... :)
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, měnič 2000W si při max zatížení veme 150A.
Nevím jaké je maximální doporučené zatížení baterie. Ale kdyby to bylo 0.5C Tak bys k tomu potřeboval baterku velikosti 300Ah.
Ne, pokud je měnič na 24V, tak na 12V fungovat nebude.
Jeden inzerát je například tu.
http://forum.mypo...amp;t=3003
Ale ještě bych zatlačil na cenu.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
mafi8: My na takovouto aplikaci osazujeme 180-230Ah olovo nebo LiFePo. Měnič HQ 2000W (modif. sínus) s dálkáčem. S Carspou nemám dobrý moc zkušenosti (serou se). Čistej sínus je samozřejmě ideální (hlavně pro kafostroj - cca 1500W).
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
A neměli jste s těma modif. sínusama někdy problém?
Já třeba narazil na to, že stolní ventilátor na modif. sínusu se hřál až to smrdělo, mobil na nabíječce nešel ovládat a notebook s kapacitním touchpadem to samé.
Proto sem od nich upustil a funguju pouze na čistejch sínusovkách.
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 7 let
narazil jsem na tento inzerát: https://dum.bazos...00-W-s.php co si o tom myslíte? Je to nějaký levný čínský měnič, ale uvádí čistou sinusovku a za tu cenu....
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Dracekvo: s modif sínusama je problém a to dost často. Mě vychází nejlíp od HQ. Jak modifikovanej, tak čistej sínus. Carspy montuju s nevolí, pouze na výslovný přání investora.
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Dracekvo: s modif sínusama je problém a to dost často. Mě vychází nejlíp od HQ. Jak modifikovanej, tak čistej sínus. Carspy montuju s nevolí, pouze na výslovný přání investora.


A jaký je názor na modifikované Waeco měniče? Jeden mám v autě a plánuji kapslový presovač - zvládne ho? S mikrovlnou není problém. Díky
Ixeo 710 i, Fiat
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
To nejde tak snadno říct. Z každýho výrobce leze něco trochu jinýho. Kafostroj má kompresor (rozebíhá se jako po schodech). Teoreticky - pokud zvládá MW, tak by kafostroj měl zvládnout taky, ale jedna věc je řeč čísel a druhá skutečná zkouška.
Pokud to můžeš fyzicky zkusit; např. před krámem tak by to bylo ideální. Jinak je to pokus-omyl.
Jediná sázka na jistotu je sínusák. Bohužel. Ty modifikovaný sínusy tydle citlivý zařízení budou vždycky tejrat. Víc nebo míň, ale budou. Tak to prostě je.
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 7 let
A co poví páni odborníci na mnou vložený odkaz levného číňana? Nejsou to jednoznačně vyhozené peníze? Mohlo by to něco vydržet při ne moc častém používání? Na jednu stranu je toto asi za třetinu ceny jiných čistosinusových měničů a když to nebude mít člověk na každodenní nonstop použití...
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
to nikdo neví,... může to bejt výhra a může to bejt nákup stylem nemusí to bejt dobrý, hlavně když je to levný !!!

U mě platí jistá dávka obezřetnosti vůči levnejm výrobkům a o číně to platí dvojnásob.
Ale můžu se mýlit :x.

Prostě někdo se musí obětovat, zakoupit a dát všanc svoje poznatky.
Případně to pověsit na osciloskop a podívat se co z toho leze při zátěži.
Což ovšem nevypovídá nic o životnosti zařízení. Bohužel.
To hukáže až praxe.
Mě vyškolily levný výrobky mockrát, takže u mě převažuje vrozená skepse znásobená mnohonásobnejma, jalovejma, krvavě zaplacenejma pokusama.
Ale pokud jsi srdcař a koupíš to? Budu rád za dobrý :^ info.
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Při odběru 100ks sem našel cenu za tenhle měnič 55$. Tak co to v něm může bejt za součástky :) Aby z toho vůbec lezl čistej sínus a né nějaké podivné trojúhelníky.
Ani webový stránky výrobci pořádně nefungujou http://gzcej.com/...?SortId=87
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Nelze to videt cernobile ... I to Waeco se dela v Cine. Jenze je Cina dobra, ve Waeco pripade excelentni a je Cina mnohem horsi, ale i prumerna - dostacujici.
Nelze hodnotit bez bez provereni ...
V Evrope to vyrabi jiz jen nektere firmy.
4.114683,118.628756
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Sipadan má pravdu,Waeco je opravdu Číňan.Kamarád mi přivezl z D wandller a jen jsem ho otočil a samolepka Čína.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,046,004 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17576 sekund | Průměrně za: 0.17576 (0) sekund | Dotazy: 128 | Použitá paměť: 2.16MB/2MB