Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 jaká skupina RP: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

jaká skupina RP

Poslední aktualizace před 3 měsíce
K
kralovicekNováček
Přidáno před 11 let
Ahoj vsem, jsem jeden z dalsich/zatim uvazujici/ o koupeni karavanu pro me se zenou a 2 prcky. Po diskuzi s lidmy jsem nabyl presvedceni, ze si musim udelat Ecko a mit kombinaci B+E k tahani karavanu +- 1400 s komplet hmotnosti s autem do 3,5t-

Vcera jsem se stavil u Berouna fa. Burimex,kde me odkazal na jejich stranky
http://karavany.b...aravany-2/

Zde dle paragrafu dostacuje skupina B.

Prosim, jak je to tedy nejen pro CZ, ale i AT ci IT kde si moc s policajtem nepokecate.

Diky moc za radu:-) nebude posledni.
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 11 let
Pro CZ aktuálně platí toto:

http://www.carava...eadmore=92

!)
Lukáš (36) + Petra (6) + Kubík (4)
najknajkČlen
Přidáno před 11 let
dej si vlevo do vyhledavače: B+E a vypadne ti toto: http://www.google...gsc.page=1

a tam se vše podstatné dovíš, ach jo to byla diskuse tenkráte :-D jinak souprava do 3,5 T stačí B, laicky max hmotnost auta + max hmotnost karavanu nesmí býti víc e než 3500 kg.
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
K
kralovicekNováček
Přidáno před 11 let
dobra zprava. A jak je to v EU tam si musim byt jist na 100%.

Dik

Automatické sloučení 10.10.2013 22:07:
najku, dik za nasmerovani....snad te muj laicky dotaz neurazil:)
Upravil kralovicek dne 10.10.2013 22:07, před 11 let
najknajkČlen
Přidáno před 11 let
EU je EU a my jsme v EU, takže všude, přečti si odkazy a tam je vše co tě zajímá včetně souvislosti, v EU to tak bylo a je pouze u nás se blblo a zprzili úředníci překlad.
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
K
kralovicekNováček
Přidáno před 11 let
je docela zajimave, ze muj znamy ucitel autoskoly me tvrdi B+E a k tomu me udela fajn cenu:)

Jj projedu to vse. Diky moc!
MartinHMartinHČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, myslím že je dobré mít B+E, když budeš mít karavan okolo 1400 kg a nedej bože koupíš jednou auto trošku těší mohl by si mít problém.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 11 let
"Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje jeho držitele k řízení motorového vozidla, jehož největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, s nejvýše 8 místy sezení kromě řidiče, ke kterému smí být připojeno přípojné vozidlo:

b) o největší povolené hmotnosti převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg"
Fun
Smile
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 11 let
To, to, to.. Doteraz som jazdil so sk.B, hmotnost supravy 2950kg. Ale zmenil som auto a uz som 3605kg. Skusal som ziskat harmonizacny kod 96 /hmotnost supravy do 4250kg/, aby som nemusel robit skusky pred policajtom. Uz sa vraj neda a musim robit BE. Tak sa po 26 rokoch testujem testami a celkom mi to ide. Asi pojdem do autoskoly medzi 18 rocnych. :o
54!y+45!f+24!u+17!l
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mengic333 napsal:

To, to, to.. Doteraz som jazdil so sk.B, hmotnost supravy 2950kg. Ale zmenil som auto a uz som 3605kg. Skusal som ziskat harmonizacny kod 96 /hmotnost supravy do 4250kg/, aby som nemusel robit skusky pred policajtom. Uz sa vraj neda a musim robit BE. Tak sa po 26 rokoch testujem testami a celkom mi to ide. Asi pojdem do autoskoly medzi 18 rocnych. :o


Harmonizační kód vešel v platnost letos :o , právě z důvodu, aby se kvůli zvyšujícím hmotnostem aut nemuselo do autoškol. Osobně to vidím ne že se nedá, ono se spíš nechce ...

PS. Docela by mě zajímalo, kolik let se ještě v této zemi budeme dohadovat jaké řidičské oprávnění platí a na co. Pokud se pamatuju, táhne se to od roku tak 2000 - 3 :o :o :o
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

mengic333 napsal:

To, to, to.. Doteraz som jazdil so sk.B, hmotnost supravy 2950kg. Ale zmenil som auto a uz som 3605kg. Skusal som ziskat harmonizacny kod 96 /hmotnost supravy do 4250kg/, aby som nemusel robit skusky pred policajtom. Uz sa vraj neda a musim robit BE. Tak sa po 26 rokoch testujem testami a celkom mi to ide. Asi pojdem do autoskoly medzi 18 rocnych. :o


Harmonizační kód vešel v platnost letos :o , právě z důvodu, aby se kvůli zvyšujícím hmotnostem aut nemuselo do autoškol. Osobně to vidím ne že se nedá, ono se spíš nechce ...

PS. Docela by mě zajímalo, kolik let se ještě v této zemi budeme dohadovat jaké řidičské oprávnění platí a na co. Pokud se pamatuju, táhne se to od roku tak 2000 - 3 :o :o :o





Myslel jsem, že bordel v této problematice je jen u nás ale je stále patrná nedávná společná minulost.:(:_
O
oldjanČlen
Přidáno před 11 let
On je to vlastně diskriminační bordel, jak to že můžu za osobákem táhnout přívěs těžký třeba 1500kg a za těžkou tatrovkou vozík tak možná na bantamových kolečkách. :x. Prostě by mělo platit 750kg a jinak BE nebo CE. A ne díky lobby zvyšovat některé hmotnosti. Anebo zvýšit všechny hmotnosti.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 10 let
Už se to tady probíralo pořád dokola. Ale teď jsem narazil na tohle. A teď babo raď.:o

http://www.novink...izeni.html
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

tuareg napsal:

Už se to tady probíralo pořád dokola. Ale teď jsem narazil na tohle. A teď babo raď.:o

http://www.novink...izeni.html


V tom článku nepíšou jaký "vozík" si ten dotyčný půjčil, jestli to byl nějaký s velkou nosností tak je možný, že překročil 3,5t.

Jinak by mně zajímalo jestli už tady někdo získal do řidičáku ten "kód 69" a kde a případně co ho to stálo.

děkuji za info.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 10 let
Santa Fe má pohot.hmotnost 2500kg ,tam pro překročení 3,5t soupravy není moc potřeba.stačí vozík o 1t.
T
textilČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

tuareg napsal:

Už se to tady probíralo pořád dokola. Ale teď jsem narazil na tohle. A teď babo raď.:o

http://www.novink...izeni.html


Třeba už někteří pochopí ,že Zákon je Zákon a nějaká Tisková zpráva Ministerstva dopravy ho nemůže nahradit(tato tisková zpráva je uveřejněna Funem na tomto webu).Novelizace zákona je ve hvězdách z důvodu,že není nikdo díky předčasným volbám kdo by příslušnou novelizaci schválil.Ten dotyčný měl štěstí ,že nezpůsobil škodu nebo ublížení na zdraví neboť by soud vždy postupoval dle Zákona 297/2011 Sb. a ne podle zde propagované Tiskové zprávě MD.Vím ,že se opět zvedne mnoho odporu proti mé osobě ,ale bohužel citace zákona a jeho nadřazenosti nad nějakou zprávou třeba i MD musí být všem jasná.Jinak u této zprávy z novinek.cz je krásná diskuze lidí kteří mnoho neznají ,ale rádi o tom diskutují .
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

textil napsal:

Citovat

tuareg napsal:

Už se to tady probíralo pořád dokola. Ale teď jsem narazil na tohle. A teď babo raď.:o

http://www.novink...izeni.html


Třeba už někteří pochopí ,že Zákon je Zákon a nějaká Tisková zpráva Ministerstva dopravy ho nemůže nahradit(tato tisková zpráva je uveřejněna Funem na tomto webu).Novelizace zákona je ve hvězdách z důvodu,že není nikdo díky předčasným volbám kdo by příslušnou novelizaci schválil.Ten dotyčný měl štěstí ,že nezpůsobil škodu nebo ublížení na zdraví neboť by soud vždy postupoval dle Zákona 297/2011 Sb. a ne podle zde propagované Tiskové zprávě MD.Vím ,že se opět zvedne mnoho odporu proti mé osobě ,ale bohužel citace zákona a jeho nadřazenosti nad nějakou zprávou třeba i MD musí být všem jasná.Jinak u této zprávy z novinek.cz je krásná diskuze lidí kteří mnoho neznají ,ale rádi o tom diskutují .


Milý textile, tak jsi nezklamal... tvůj řidičský průkaz má ve znaku logo EU, tudíž stejný mají i Němci, Francouzi atd. a mají také stejné řidičské skupiny. Chápu, že demagogické lpění na doslovném znění zákona je v této zemi velmi populární a tak německé ( ani jiné evropské ) řidičáky u nás neplatí, nelze změřit emise na obytných autech, neboť neexistují emisní předpisy pro měření takových značek jako LMC, Burstner,Cartago atd., tovární značky jako například Westfalia prodávané Fordem jsou dle našich úřadů černé a nehomologované samo-domo stavby, živnostenské listy na perpetum mobile, no byl by to nekonečný výčet.... ale jak říkáš Zákon je zákon, zdravého rozumu netřeba.

PS.Pokud dal za tu Santa Fe 2t plaťak, tak měl celkovou někde kolem 4 - 4,5tuny a na to Béčko opravdu nestačí.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
T
textilČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

textil napsal:

Citovat

tuareg napsal:

Už se to tady probíralo pořád dokola. Ale teď jsem narazil na tohle. A teď babo raď.:o

http://www.novink...izeni.html


Třeba už někteří pochopí ,že Zákon je Zákon a nějaká Tisková zpráva Ministerstva dopravy ho nemůže nahradit(tato tisková zpráva je uveřejněna Funem na tomto webu).Novelizace zákona je ve hvězdách z důvodu,že není nikdo díky předčasným volbám kdo by příslušnou novelizaci schválil.Ten dotyčný měl štěstí ,že nezpůsobil škodu nebo ublížení na zdraví neboť by soud vždy postupoval dle Zákona 297/2011 Sb. a ne podle zde propagované Tiskové zprávě MD.Vím ,že se opět zvedne mnoho odporu proti mé osobě ,ale bohužel citace zákona a jeho nadřazenosti nad nějakou zprávou třeba i MD musí být všem jasná.Jinak u této zprávy z novinek.cz je krásná diskuze lidí kteří mnoho neznají ,ale rádi o tom diskutují .


Milý textile, tak jsi nezklamal... tvůj řidičský průkaz má ve znaku logo EU, tudíž stejný mají i Němci, Francouzi atd. a mají také stejné řidičské skupiny. Chápu, že demagogické lpění na doslovném znění zákona je v této zemi velmi populární a tak německé ( ani jiné evropské ) řidičáky u nás neplatí, nelze změřit emise na obytných autech, neboť neexistují emisní předpisy pro měření takových značek jako LMC, tovární značky jako například Westfalia prodávané Fordem jsou dle našich úřadů černé a nehomologované samo-domo stavby, živnostenské listy na perpetum mobile, no byl by to nekonečný výčet.... ale jak říkáš Zákon je zákon, zdravého rozumu netřeba.


Milý VH já jsem rád ,že můj řidičský průkaz má logo EU ,ale bohužel ještě nebyla napravena chyba v zákoně a proto bohužel zákon s touto chybou platí ať se to některým nelíbí a mají zde někteří spoustu chytrých někdy až najivních nápadů a připomínek. Je pravda je paradoxem ,že v okolních státech mohou řídit soupravu do 3500 Kg ,ale bohužel dle platné legistlativy v České republice(i když jsme v EU) tak zatím nemohou.Opět každému doporučuji si přečíst Zákon 297/2011.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let
Milý textile, v ČR nemůžeš téměř nic. Otázkou zůstává jestli to víš či nikoli. Myslíš, že si doma můžeš vyměnit žárovku ? Pokud budu demagogicky trvat na doslovném znění zákona, tak nikoli.

Ale chápu, vyhodil jsi peníze za BE, tak si to potřebuješ nějak obhájit. !)
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
najknajkČlen
Přidáno před 10 let
uau, a jedéééém znova dokolečka dokola, Textile máš pravdu, ale zanech hada pod kamenem... ten článek je o ničem, co táhl, jak to bylo těžké a atd...... "Přívěsný vozík, který táhl Králíček svým vozem Hyundai Santa Fe, měl největší povolenou hmotnost vyšší, a k tomu musí člověk mít oprávnění BE. " takže měl platák a nevešel se do 3500 kg,a navíc neměl info z caravan klubu
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,644,184 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17076 sekund | Průměrně za: 0.17076 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.36MB/4MB