Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dobíjení startovací baterie ze solárního panelu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dobíjení startovací baterie ze solárního panelu

Poslední aktualizace před 7 let
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
jedno z reseni nabijeni startovaci beterie ze solaru pro ty, co stavi cely system je Ctec D250 dual. Po nabiti nastavbove baterie automaticky nabije i baterii startovaci. Zaroven funguje i jako odpojovac nastavbove baterie a 20A booster.

Jedinou nevyhodou je omezeni max vykonu panelu na max 22V, coz omezuje vyber panelu. Mam jej pripojeny na 150 Wp panel a jaro leto podzim to staci i pro pokryti kompresorove lednice.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Právě problém je, že MPPT nesnáší přepínání mezi baterkama. PWM má zase menší účinnost.

Všechny výše popsaný systémy nějak fungujou, ale vždy je tam nějaký ALE.
Např pro kompresory nic menšího než 200Wp neosazuju. A tam PWM ztrácí na účinnosti systému až 30%.
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 7 let
Právě problém je, že MPPT nesnáší přepínání mezi baterkama. PWM má zase menší účinnost.

Všechny výše popsaný systémy nějak fungujou, ale vždy je tam nějaký ALE.
Např pro kompresory nic menšího než 200Wp neosazuju. A tam PWM ztrácí na účinnosti systému až 30%.



:@ No ty kokso - a ja som včera objednal 150W panel , MPPT, CYRIX a 50l kompresorka je čerstvo osadená v aute.

čo teraz???? Pomoooooc :v
Karin Já a Rudolf - Mis van Techno 2018
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
Ja mam lednici Indel B Cruise 85 l a 150 Wp panel ji zvlada jaro leto podzim naprosto v pohode. Nemam ale televizi a dalsi podobne velke zrouty energie.

Pri dnesni cene panelu chapu, ze Karel nic mensiho, nez 200 Wp nedava navi zalezi na rezimu uzivani. Ja ale na vetsi panel na strese nemam misto kvuli serfum a tak energii setrim. Zalezi tak na tobe, jestli ti 150 Wp bude stacit nebo ne.
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 7 let
No ja sa uskromním , oto nejde... malá kompresorka , nejaké blbé ledky . ventilátor v kupelke..to by mohlo v lete stačit....ale čo to prepinanie bateriek a MPPT ? A to som sa ešte nepriznal že som kupil AGM baterku a vpredu mám klasiku olovo. Pojde to CYRIXom spojit ?
Karin Já a Rudolf - Mis van Techno 2018
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Teraz už nič :|
Cyrix tam nedávej.
Osaď regulátor baterku a vše ostatní a jezdi.
Když ten systém nebude výkonnostně stíhat - obrať se na odbornou firmu a nech si to spočítat, případně udělat pořádně.
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 7 let
Tak díky Karle :c vedel som že mám ist najprv za Tebou až potom do obchodu :
Karin Já a Rudolf - Mis van Techno 2018
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Nevím tedy, jak moc je důležité nabíjet startovačku solarem (když ji dobiji z 230 V), ale když už je to tak nutné, proč si nekoupit regulátor co to umí v základu jak v tomto vlákně bylo již několikrát napsáno ?
4.114683,118.628756
J
jaXmiNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Pročítám fórum a hledám inspiraci k realizaci solárního dobíjení baterie v autě (Ford Galaxy).
Udělal jsem si "obytnou" vestavbu, kdy bych při letních výletech chtěl z hlavní 95Ah startovací baterie živit lednci Waeco tropicool + drobnosti jako dobíjení telefonů, ledky.

Uvažuji nad umístěním 100Wp polykrystalického panelu na střechu + obyčejný 10A PWM regulátor.

Chtěl bych se zeptat, jak se zapojením.
Nevadí regulátoru pokud bude natvrdo připojen k baterce a s autem pojedu = bude dobíjet alternátor?

Díky.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,293,355 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.44699 sekund | Průměrně za: 1.44699 (0) sekund | Dotazy: 88 | Použitá paměť: 1.92MB/4MB