Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rychlostní limity: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rychlostní limity

Poslední aktualizace před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 11 let
Dnes se mi dostala do ruky příloha MF Autem po Evropě. Nevím, jestli to tady bylo, ale pro mne je to nová informace, tak to sem dávám jako dotaz:
Opravdu to platí (nižší rychlost na dálnici i silnici oproti osobnímu autu) i pro obytná auta s hmotností menší než 3 500 kg?

Stát dálnice / silnice

Slovensko 90 / 90
Maďarsko 80 / 70
Chorvatsko 90 / 80
Rakousko 100 / 80
Španělsko 90 / 70
Řecko 90 / 80 (v příloze je to napsáno obráceně 80 / 90)
Polsko 80 / 80
Upravil kutil1 dne 10.05.2013 11:04, před 11 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 11 let
Já myslím, že to napsali špatně. Mělo by to platit pro obytné přívěsy. Např.v Německu a Maďarsku jsou na tom stejně osobní i obytná auta. Karavany mají limit 80/80/50. V Rakousku stejně, ale karavan 100/80/50 atd. Viz informace UAMK.
K
kutil1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Sapuki napsal:

Já myslím, že to napsali špatně. Mělo by to platit pro obytné přívěsy. Např.v Německu a Maďarsku jsou na tom stejně osobní i obytná auta. Karavany mají limit 80/80/50. V Rakousku stejně, ale karavan 100/80/50 atd. Viz informace UAMK.


Teď by stálo za to, zjistit, jestli to určitě napsali v té páteční příloze špatně, abychom měli 100% jistotu. Vyloženě tam píší - obytné auta. Když se překročí hranice z CZ do Rakouska třeba pod Znojmem, tak je tam cedule a na ní by to muselo být. Třeba tam nyní někdo projížděl a pamatuje si.
pilinispilinisČlen
Přidáno před 11 let
Tak tohle platí pro přívěsy 100%
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 11 let
vzdy zabudnem, kde je aka rychlost povolena
http://www.mzpneu...vanie2.php
54!y+45!f+24!u+17!l
freeridefreerideČlen
Přidáno před 11 let
platí to pre príves, ale EU už špekuluje pre všetky dodávky aj obytné autá obmedziť rýchlosť na diaľnici na 120 km/h
R
RenoČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,ty tabulky jsou stejně špatné.alespoň pro ČR.Když mám na přívěsu povolenou max.100km,můžu po dálnici 100 a mimo obec 90. http://www.agados...st-privesu
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Reno napsal:

Ahoj,ty tabulky jsou stejně špatné.alespoň pro ČR.Když mám na přívěsu povolenou max.100km,můžu po dálnici 100 a mimo obec 90. http://www.agados...st-privesu


Maximální povolená konstrukční rychlost je jedna věc a národní rychlostní limity druhá. Platí vždy ta nižší rychlost.
R
RenoČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,píšu o zákonech v ČR a ne o nějakých národních limitech.V odkazu máš platné vysvětlení a ne nějaké samovysvětlování zákonů,jak je to u nás čechů zvykem.
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Reno napsal:

Ahoj,píšu o zákonech v ČR a ne o nějakých národních limitech.V odkazu máš platné vysvětlení a ne nějaké samovysvětlování zákonů,jak je to u nás čechů zvykem.


Napsal jsem snad něco špatně, něco jsem samovysvětlil špatně? Jen jsem konstatoval realitu a tvou pravdu jsem ti nebral.
R
RenoČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,neber to zas tak osobně,to bylo myšleno celkově. Já to nemyslím ve zlém,jenom vím,že v čechách si lidé opravdu zákony vysvětlují rády po svém.Jenom jsem dal odkaz na stránky,kde je to jasně vysvětleno,proč se prodávají přívěsy na vyšší rychlost a proč se s nimy tak může jezdit (tedy alespoň v ČR).Je tam citace zákona a to je realita.Pokud myslíš,že je to vždy jen 80km,tak mi napiš ve kterém § to stojí.To myslím vážně,pokud to tak je, rád se poučím.Já mám dva přívěsy se stovkou a myslím,že by to tak netipovali, kdyby se s tím stejně nesmělo tolik jet.To přece nemá logiku a ty § v odkazu to jasně povolují.
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Reno napsal:

Ahoj,neber to zas tak osobně,to bylo myšleno celkově. Já to nemyslím ve zlém,jenom vím,že v čechách si lidé opravdu zákony vysvětlují rády po svém.Jenom jsem dal odkaz na stránky,kde je to jasně vysvětleno,proč se prodávají přívěsy na vyšší rychlost a proč se s nimy tak může jezdit (tedy alespoň v ČR).Je tam citace zákona a to je realita.Pokud myslíš,že je to vždy jen 80km,tak mi napiš ve kterém § to stojí.To myslím vážně,pokud to tak je, rád se poučím.Já mám dva přívěsy se stovkou a myslím,že by to tak netipovali, kdyby se s tím stejně nesmělo tolik jet.To přece nemá logiku a ty § v odkazu to jasně povolují.


V ČR není rychlost pro přívěsy nijak omezena, už se vyrábí i na rychlost 130 km, takže pokud si ho koupíš, tak můžeš klidně na dálnici 130. Ale v zahraničí je to mnohdy jinak a pak platí to, co jsem napsal výše.
R
RenoČlen
Přidáno před 11 let
Jsem rád,že jsme se shodli,ale já již v prvním příspěvku píšu,že poukazuji pouze na naši republiku.Ale myslím, že to tak bude ve více zemích,alespoň v zemích unie.Mám karavan z Holanska a podle manualu od výrobce píšou že v Nl a D to platí asi jako u nás.To nevím na 100%.Jelikož jezdím sedm let do Řecka,tak bych docela rád dohledal,jak je to přesně v HU,SRB,Fyrom i v samotném Řecku.Zatím jezdím tak,že vlastně nikam nepospíchám.
DavidoDavidoNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj. Pro doplnění Vaší debaty připojuji svůj poznatek. Mám odtahový Vapp, v čechách otypovaný nový na 100km/h. A němečtí policisté, mne za pouhých EUR 50,- :) velice ochotně upozornili, že když mi naměřili a po odečtení odchylky vypočítali 96km/h, že ANO, mohu u nich jezdit 100km/h , ale až si vyřídím německou TEMPO100 (viz http://www.dekra-...p-voz.php) na české Dekře.

Těmi podrobnostmi se prokousejte sami, nechce se mi to číst. Jedná se totiž o to, že ne za každým autem můžete ten přívěs 100km/h táhnout. Jedná se o hmotnost tažného vozidla. Takže v malým TP přívěsu mám vyznačeno, za čím to mohu táhnout. Já mám klid, mám LR Disco3

Tady jsem novej, tohle jemůj první příspěvek, hledal jsem zde maximální rychlosti pro pohyb s obytným přívěsem po Norsku. Někde jsem četl, že max. je 60km/h. Naštěstí je to 80km/h (mimo obec, samozřejmě), jak jsem se již dočetl výše.
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let
Těch 60 km/h platí, pokud je přívěs nebrzděný a těžší než 300kg. Nebrzděných obytných přívěsů je strašně málo, tak se to tady asi netýká nikoho. Pokud si teda za obytný vůz nepřipřáhne obyčejný vozík z Agadosu na 130 km/h :-).
hartahartaNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj všichni právě jsem našel na internetu, že podle UAMK platí nižší limity pro obytná auta: http://www.uamk.c...tni-limity
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, v tom UAMK jsou u přívěsů chyby - třeba Rakousko dle UAMK 100, ve skutečnosti 80.

Aktuální přehled rychlostních limitů celé EU je tady:

http://ec.europa....dex_cs.htm

stačí v mapě vybrat zemi a ukáže to všechny limity + specifika daný země
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kutil1, Sapuki, pilinis, mengic333, freeride, Reno, tibi, Davido, mstr, harta, dukecz

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,685,773 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23848 sekund | Průměrně za: 0.23848 (0) sekund | Dotazy: 124 | Použitá paměť: 2.16MB/4MB