Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ventilátor topení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ventilátor topení

Poslední aktualizace před 15 let
dcpajadcpajaČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj všem, mám možná hloupý dotaz, ale jak máte řešen rozfuk vzduchu, když ventilátor je na 220 V a chci být nezávislý na 220 V. Přes měnič?? Díky za rady.
Pavel
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 15 let
Ja som to riesil cez menic a dve 100 Ah baterky. Po vybiti baterii ich nabijam generatorom.
T
TomČlen
Přidáno před 15 let
Nechá se koupit 12V ventilátor.
Ahoj Tom
JokerJokerČlen
Přidáno před 15 let
Já jsem nedávno koupil 12 V ventilátor, ventilátor na 230 V jsem odmontoval. Pěkná práce tak na půl dne, on ten 230 voltový, jak byl těžký, už se začínal stejně vytrhávat z hliníkové stěny kamen. Byl jsem pak na prvních cestách zvědavý, jak se to osvědčí. Zatím jsem nadšen. Dřív bez připojení na 230 V akorát smrděla rozpálená kamna a v koutech byla zima, teď naprostá pohoda. Nechávám větrák foukat třeba celý den, kdy jsme venku a večer je v přívěsu vše vyhřáté a má to tepelnou kapacitu, která se jen tak nevyvětrá. Zatím jsem neměl problém s nedostatkem proudu z baterie, je fakt, že mimo letní sezónu jezdíme spíš na kratší výlety, tak do 5 dní. Mám baterii v karavanu 100 Ah. Takže asi poslední krok k nezávislosti na připojení na proud.
M
morcakČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

Joker napsal:
Já jsem nedávno koupil 12 V ventilátor, ventilátor na 230 V jsem odmontoval. Pěkná práce tak na půl dne, on ten 230 voltový, jak byl těžký, už se začínal stejně vytrhávat z hliníkové stěny kamen. Byl jsem pak na prvních cestách zvědavý, jak se to osvědčí. Zatím jsem nadšen. Dřív bez připojení na 230 V akorát smrděla rozpálená kamna a v koutech byla zima, teď naprostá pohoda. Nechávám větrák foukat třeba celý den, kdy jsme venku a večer je v přívěsu vše vyhřáté a má to tepelnou kapacitu, která se jen tak nevyvětrá. Zatím jsem neměl problém s nedostatkem proudu z baterie, je fakt, že mimo letní sezónu jezdíme spíš na kratší výlety, tak do 5 dní. Mám baterii v karavanu 100 Ah. Takže asi poslední krok k nezávislosti na připojení na proud.


Bez ventilátoru to vypadá následovně
20 stupňů u stropu
17 stupňu na stole
10 stupňů u noh
tepelná pohoda nic moc.

Hodně pomůže když se nasává teplý vzduch u stropu a fouká se pod nohy. Ani se nemusí brát od kamen.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 15 let
My ,majitelé menších a skromějších přívěsů to řešíme hlazením pejska, vrtěním ocásku teplo spolehlivě rozhání.
Upravil vondracek dne 21.02.2009 10:04, před 15 let
M
morcakČlen
Přidáno před 15 let
Myslím si, že menší a skromější obytnou krabici než mám já mít jen tak někdo nebude. /3,3x2,25x1,5/ A stejně to bez víření vzduchu nejde.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 15 let
Přiznávám, jsi menší : na délku o 0,8m, ale ta výška 1.5m ? To by chtělo nižšího pejska. To je samozřejmě pokus o vtip, proudění teplého vzduchu mám vyřešeno tak, že část topidla
/2kW/ zasahuje do umývárny a WC, zbytek do obytného prostoru, naposledy na výjezdu :
-venku minus 8 stupňů, u stropu 28, na stole 22, dole 18, nohy mi nemrzly. V tak malém
prostoru-já cca 17 m3, Ty cca 11m3 je dle mého názoru nějaký rozfuk zbytečný a je to jen astracháňština.
Neber to osobně, je to jen názor starotrampa.
Upravil vondracek dne 21.02.2009 21:54, před 15 let
M
morcakČlen
Přidáno před 15 let
Bohužel jsem po všech pokusech s cirkulací vzduchu musel sáhnout po nuceném oběhu odvrchu dolů, protože radiátor v žádném případě nezajistil ani trochu tepelnou pohodu. Velký vliv na to asi bude mít malá světlá výška interiéru a umístění topení v uličce.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dcpaja, Charlie, Tom, Joker, morcak, vondracek

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,029,538 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17550 sekund | Průměrně za: 0.1755 (0) sekund | Dotazy: 82 | Použitá paměť: 1.85MB/4MB