Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 větráky přidané za lednici....: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

větráky přidané za lednici....

Poslední aktualizace před 11 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, utíkal jsem (pouze na dvůr) do karavanu podívat se na ventilátorky, které mám jako náhradní, jsou stejné, jako ty namontované. Je to typ
ZALMAN FM-1,
napětí 12 V, proud 0,19A, což představuje 2,28 W příkonu. Odkaz nemám, vyhledal jsem si to přes Seznam - zboží a vyjelo mi toho milion v různých šopách. Je to na dva dráty, červený je plus, a černý.
Čáo, Pepa, r. a v.
Ať se daří.
Karlos_BrnoKarlos_BrnoČlen
Přidáno před 11 let
Mám připraveny 2 ventilátory, ale mají každý 4 dráty. na co nevím. jsou z PC.
Karel Ulman. Servis karavanů, obytných aut a vestaveb
https://www.faceb....karavanu/
priborjpriborjČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

tom74 napsal:

klepněte sem odkaz na nějaký vhodný ventilátor na 12v, který má i jednoduché připojení --- nejlépe 2 dráty....B)


Tady je odkaz:
http://www.gme.cz...ntilatory/
Já jeden z nich používám k odtahu v koupelně. Nejlepší je typ s kuičkovým ložiskem. Je tu dost velký výběr s přijatelnou cenou.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

priborj napsal:

Citovat

tom74 napsal:

klepněte sem odkaz na nějaký vhodný ventilátor na 12v, který má i jednoduché připojení --- nejlépe 2 dráty....Cool


Tady je odkaz:
http://www.gme.cz...ntilatory/
Já jeden z nich používám k odtahu v koupelně. Nejlepší je typ s kuičkovým ložiskem. Je tu dost velký výběr s přijatelnou cenou.


Ahoj, výborné a naprosto dostačující. Čáo, Pepa, r. a v.
bumlbumlČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

jirka dagmar napsal:

Citovat

Pepino61 napsal:

Jasně. Mám nainstalovány 2ks ventilátory z PC, které zapíná terno stát. V parných dnech spolehlivě uchladí lednici a vitamin pivolin je vždy připraven!M


.......i když pivo nemusím tak tě rozumím.....!^...a děkuji za názory. Přemýšlím že tam něco také dám. Je možné když jsem dal na zimu zvenku ty zakrývací desky přes obě mřížky že lednice po 2 dnech nechladila???? Stalo se mě to dvakrát a lednice vytekla....a vše skaženo....:(

ja pokud tam necham kryt na ventilacnich mrizkach tak to nechladi:-(a to muze byt -20st
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

jirka dagmar napsal:

Citovat

Pepino61 napsal:

Jasně. Mám nainstalovány 2ks ventilátory z PC, které zapíná terno stát. V parných dnech spolehlivě uchladí lednici a vitamin pivolin je vždy připraven!M


.......i když pivo nemusím tak tě rozumím.....!^...a děkuji za názory. Přemýšlím že tam něco také dám. Je možné když jsem dal na zimu zvenku ty zakrývací desky přes obě mřížky že lednice po 2 dnech nechladila???? Stalo se mě to dvakrát a lednice vytekla....a vše skaženo....Sad



Cituji: "Je možné, když jsem dal na zimu zvenku ty zakrývací mřížky......že "lednice" vytekla?" Konec citátu.

Ahoj, je to možné, protože si o to přímo koleduješ. V tomto vlákně již podruhé -a na těchto stránkách snad ji po tisící píšu, že chladnička nedělá zimu z elektriky, každé chladicí zařízení je tepelné čerpadlo, je to i ta nejblbější chladnička. Nižší teplotu oproti okolí (někde, kdekoliv, třeba v chladničce) lze získat jen tak, že z toho prostoru vyčerpám co nejvíc tepla, a málo tepla je přece zima!!!!! a to teplo, které čerpám neustále z té chladničky pryč, (protože se tam furt dere zpátky), tak musí někam zmizet a ne zůstat za těmi zakrývacími mřížkami!!! Každé chladicí zařízení, tedy i ta chladnička, chladí jen tolik, kolik jsme toho vyčerpávaného tepla schopni "zmařit", odvést jej někam pryč hodně daleko!!! (a ne zakrývat jej někde nějakými zakrývacími mřížkami!), protože to neodvedené teplo se vrací do chladicího prostoru (výparníku) v podobě teplého, až horkého zkapalněného chladiva, to musí nejprve ochladit samo sebe (to vždycky), a pak jen tím zbytečkem chladit v té chladničce!!

Á propós - všichni tady mluví o lednicích, to proto, že neví, co to lednice ve skutečnosti je. V karavanech, v domácnosti máme - zaplaťpánbůch - chladničky s tzv. strojním chlazením.

Teď jsem se zase tak nasr...., že jsem málem roztřískal klávesnici!
Čáo, Pepa, r. a v.
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Doskocil napsal:
Teď jsem se zase tak nasr...., že jsem málem roztřískal klávesnici!
Čáo, Pepa, r. a v.

Pepí, klíííídek! :D
... opakování je matka moudrosti ... :o
A do klávesnice si nemlať - budeš pak potřebovat novou! :_
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
T
thomash1Člen
Přidáno před 11 let
tak tak to prispusobuji ja
thomash1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Doskocil napsal:

Citovat

jirka dagmar napsal:

Citovat

Pepino61 napsal:

Jasně. Mám nainstalovány 2ks ventilátory z PC, které zapíná terno stát. V parných dnech spolehlivě uchladí lednici a vitamin pivolin je vždy připraven!M


.......i když pivo nemusím tak tě rozumím.....!^...a děkuji za názory. Přemýšlím že tam něco také dám. Je možné když jsem dal na zimu zvenku ty zakrývací desky přes obě mřížky že lednice po 2 dnech nechladila???? Stalo se mě to dvakrát a lednice vytekla....a vše skaženo....:(



Cituji: "Je možné, když jsem dal na zimu zvenku ty zakrývací mřížky......že "lednice" vytekla?" Konec citátu.

Ahoj, je to možné, protože si o to přímo koleduješ. V tomto vlákně již podruhé -a na těchto stránkách snad ji po tisící píšu, že chladnička nedělá zimu z elektriky, každé chladicí zařízení je tepelné čerpadlo, je to i ta nejblbější chladnička. Nižší teplotu oproti okolí (někde, kdekoliv, třeba v chladničce) lze získat jen tak, že z toho prostoru vyčerpám co nejvíc tepla, a málo tepla je přece zima!!!!! a to teplo, které čerpám neustále z té chladničky pryč, (protože se tam furt dere zpátky), tak musí někam zmizet a ne zůstat za těmi zakrývacími mřížkami!!! Každé chladicí zařízení, tedy i ta chladnička, chladí jen tolik, kolik jsme toho vyčerpávaného tepla schopni "zmařit", odvést jej někam pryč hodně daleko!!! (a ne zakrývat jej někde nějakými zakrývacími mřížkami!), protože to neodvedené teplo se vrací do chladicího prostoru (výparníku) v podobě teplého, až horkého zkapalněného chladiva, to musí nejprve ochladit samo sebe (to vždycky), a pak jen tím zbytečkem chladit v té chladničce!!

Á propós - všichni tady mluví o lednicích, to proto, že neví, co to lednice ve skutečnosti je. V karavanech, v domácnosti máme - zaplaťpánbůch - chladničky s tzv. strojním chlazením.

Teď jsem se zase tak nasr...., že jsem málem roztřískal klávesnici!
Čáo, Pepa, r. a v.



.........ano měl jsem tam ty mřížky a blbost....už to také vím.... Patří to tam jen když to odstavíš na horách tak aby tam nenafoukal sníh....Jen má závada je vadná elektronika lednice. Vše ok ale jen dva až tři dni a pak začne hřát.....Když jsem měl v mrazáku -22 tak za 5hod se teplota sama zvedla na 9 plus.....a to v mrazáku. Tak v záruce výměna a čekám.....:x
...hlavně že se máme....!c
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
Pepo nenervuj se !c.
Jebne ti, přijdu o mýho velkýho učitele (chladařskýho guru) a to se nesmí stát.

Zkušenost je nesdělitelná a my to tady opakujeme furt dokolečka protože nám to nedá.
Pravda je že pak lidi zas přijdou a děkujou a to je hezký.

Ve mě máš věrnýho a oddanýho žáka.
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Pepo nenervuj se !c.
Jebne ti, přijdu o mýho velkýho učitele (chladařskýho guru) a to se nesmí stát.

Zkušenost je nesdělitelná a my to tady opakujeme furt dokolečka protože nám to nedá.
Pravda je že pak lidi zas přijdou a děkujou a to je hezký.

Ve mě máš věrnýho a oddanýho žáka.



!o...........učím se pořád a celý život:g tak to má byt....díky vám a máme zas co předávat druhým....:_
...hlavně že se máme....!c
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 11 let
mám zkušenost s jednoduchým a účinným řešením . Vyndat plast mřížky ... :D Jen pršet nesmí ..
lubomirlubomirČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj
Jaký tip termostatu používáte a kde se dá koupit????
hrnecekhrnecekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

lubomir napsal:

Ahoj
Jaký tip termostatu používáte a kde se dá koupit????


Taky tenhle problém právě řeším, jako termostat bych si chtěl pořídit něco takového http://r.ebay.com/BVzLH3. Cena ani ne 2 dolary včetně poštovného. Myslíte, že to bude vhodné?
Dík
Vláďa
Octavia Combi 1.9TDI + Eriba Puck L
T
thomash1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

hrnecek napsal:

Citovat

lubomir napsal:

Ahoj
Jaký tip termostatu používáte a kde se dá koupit????


Taky tenhle problém právě řeším, jako termostat bych si chtěl pořídit něco takového http://r.ebay.com/BVzLH3. Cena ani ne 2 dolary včetně poštovného. Myslíte, že to bude vhodné?
Dík
Vláďa

nestoji sice dva dolary ale
http://www.sateli...30913.html
T
textilČlen
Přidáno před 11 let
Považuji termostat k řízení ventilátoru za absolutní zbytečnost (při připojení v kempu na 230V).Při vyšších teplotách by byl stejně stále sepnut.Když jsem si montoval větráky okamžitě jsem termostat zavrhl jako zbytečnost.Když jedu na jih (Chorvatsko a pod.) ani větráky nevypínám ,když jedu na Balt zapínám občas (dle venkovní teploty i tam je občas velmi teplo) Jinak jsem zabudoval dva větráky na 24V při 12V sice jedou na menší výkon ,ale nehlučí a krásně zvyšují proudění vzduchu za lednicí .Umístěny je mám ve spodním otvoru z důvodu ,že do horního otvoru se mi nevešli s tímto řešením jsem plně spokojen.
priborjpriborjČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

thomash1 napsal:

Citovat

hrnecek napsal:

Citovat

lubomir napsal:

Ahoj
Jaký tip termostatu používáte a kde se dá koupit????


Taky tenhle problém právě řeším, jako termostat bych si chtěl pořídit něco takového http://r.ebay.com/BVzLH3. Cena ani ne 2 dolary včetně poštovného. Myslíte, že to bude vhodné?
Dík
Vláďa

nestoji sice dva dolary ale
http://www.sateli...30913.html


Díky za dobrý tip. Zrovna jsem to taky sháněl. A které místo je nejvhodnější pro umístění termostatu? Máte to někdo odzkoušené?.
bumlbumlČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

priborj napsal:

Citovat

thomash1 napsal:

Citovat

hrnecek napsal:

Citovat

lubomir napsal:

Ahoj
Jaký tip termostatu používáte a kde se dá koupit????


Taky tenhle problém právě řeším, jako termostat bych si chtěl pořídit něco takového http://r.ebay.com/BVzLH3. Cena ani ne 2 dolary včetně poštovného. Myslíte, že to bude vhodné?
Dík
Vláďa

nestoji sice dva dolary ale
http://www.sateli...30913.html


Díky za dobrý tip. Zrovna jsem to taky sháněl. A které místo je nejvhodnější pro umístění termostatu? Máte to někdo odzkoušené?.

Ja byl v GM v Karline ale problem byl e tam maji jen ty co pri 60st vypinaji ...tzn.obraceně:-( navíc tenhle ma 50st
T
thomash1Člen
Přidáno před 11 let
ja osobne tam termostat nedavam jak už psali jini na jihu to stejnak jede v kuse akorat ho mam dvou rychlostni na noc to mam omezene kvuli hluku ne ze by to delalo bordel ale v noci jjde slyset vsechno tak je tam omezeni otacek vypinac 1-0-2
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,453,356 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.35055 sekund | Průměrně za: 0.35055 (0) sekund | Dotazy: 158 | Použitá paměť: 2.47MB/4MB