Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pripojeni baterie do karavanu - foto zasílám: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pripojeni baterie do karavanu - foto zasílám

Poslední aktualizace před 7 let
M
maresČlen
Přidáno před 11 let
Můžete poradit kam připojit baterii v karavanu, ať muzu trochu fungovat bez připojení na 230v? Fotku zdroje zasílám. Mám merak , tak muzu premerit dráty. Díky moc za radu
Upravil mares dne 09.04.2013 19:33, před 11 let
mares Připojili následující obrazek:
20130409_202435.jpg Obrázek nebyl nalezen 20130409_203205.jpg
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 11 let
Prosím tě, bylo by dobré se držet tohoto:
1) Vyber si jednoho ze zde přítomných elektro odborníků.
2) Sděl jim své požadavky a oni sdělí tobě co potřebují vědět aby vše bylo O.K.
3) Domluvíte se na ceně za návrh, podle kterého ti tuto úpravu udělá kdokoli z el. ve tvém okolí. Cena se pohybuje od 600-1.200,- Kč s dph, dle složitosti.
4) Když se domluvíš, že chceš zaslat dokumentaci včetně materiálu, budeš to mít levnější.
5) Když se domluvíš, že ti tvůj "požadavek" budou i instalovat, budeš mít návrh "ZADARMO" !!

To je furt dokola ...
M
maresČlen
Přidáno před 11 let
A ty tu montáž děláš?
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 11 let
Ne, vše čemu moc nerozumím si nechávám dělat ! Je na tom něco divného?
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 11 let
To co jsi poslal je známá věc.
To tady zmákne každej.
Taky jsem to řešil.
Je to brnkačka.
Jen se řiď jediný pravidlem.
Myslím řiď jak řiď a né řiť jak řiť.
NIC NEPŘIPOJUJ a nech to na profíky!!!
Nebo pak budeš muset vyměnit všechno....
Zjisti si kdo je v tvém okolí a spoj se s ním.
Škody jsou nevratné a čas laborováním Ti nikdo nezaplatí.
A pokud budeš dobře poslouchat tak se dozvíš věci, které jsi ani netušil.
JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
M
maresČlen
Přidáno před 11 let
Podle tvé odpovědi jsem tě tipoval na nějakého živnostníka, co se tímto živí a vadí ti, že chce někdo radu zadarmo. Já myslel,že toto fórum je o tom, že si lidé,kteří mají rádi stejnou věc vzájemně sdělují své zkušenosti, ale jak to tady čtu, tak je to vlastně bussiness. Moje otázka spíše směřovala na někoho kdo má stejný karavan a je schopny jednoduše poradit. Pokud je to věc složitá,tak se obrátím na odborníka,pokud mi někdo jednoduše poradí, tak nevidím důvod proč kvůli dvěma kabelům platit za schéma 1200.

Automatické sloučení 09.04.2013 20:53:
Pokud je to slozitejsi, tak se radeji obratim na odborniky. Asi lepsi nez aby neco vyhorelo.
Upravil mares dne 09.04.2013 19:53, před 11 let
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 11 let
Kolik to bude kabelů (a jakých), bych právě nechal na nich. Za dva kabely si také 1.200,- Kč neřeknou, to mi věř, potože ty bys jim je za takovou radu ani nedal ... Ale bude to funkční a v ažuru. Plyn a "elektryka" nejsou vidět, proto jsou tak "hustý". Zlatá voda (někdy)...
navratilpetrnavratilpetrČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mares napsal:

Můžete poradit kam připojit baterii v karavanu, ať muzu trochu fungovat bez připojení na 230v? Fotku zdroje zasílám. Mám merak , tak muzu premerit dráty. Díky moc za radu


Máš pravdu, měli by jsme si pomáhat. Ale někdy je busines přednější. 1200,- kč si schovej a:

z prava: 1,2,3,4,5 mínus, 6,7,8,9,10 plus na spotřebiče, (nad nimi pojistky), 11,12 vstup + 12V.
Tak na 1-5 dáš -, a na 12 + . To bude napájení s baterie. Baterii musíš nějak ale nabíjet, buď solár, nebo nabíječka.
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 11 let
Upřimně řečeno do toho bych se teda nepouštěl.
Ten zdroj se nechá lehce odpálit.
Asi nepůjde jen o to kam připojit baterku ale taky jak jí připojit aby se to někde netlouklo a dále taky jak jí nabíjet z 220V a s tím spojený výběr nabiječky,natažení 220V apod...
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
navratilpetrnavratilpetrČlen
Přidáno před 11 let
Bob-bobku,, tak se do toho nepouštěj, co jiného na to říct.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
No jo,jenže z těch fotek toho moc člověk nepozná. Jen opravdu ten, kdo má ůplně stejnou " VĚC ".
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 11 let
Kdysi jsem si také myslel, že někteří jezdí na "divoko" neboť děsně milují přírodu a chtějí být daleko od lidí. Postupně jsem přišel na to (a přidal se k nim) že děsně milují SEBE a chtějí být daleko od takových, kteří si "hodně věcí" dělají sami. Kontroly žádné být v ČR nemusí (máme demokracii) ale to neznamená, že to doma "nějak slepím".
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let
Tý jo, tak takhle někoho setřít kvůli technickému dotazu, to jsem tady ještě neviděl, řekl bych, že ta dlouhá zima už by měla skončit :(
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 11 let
Když čtu tvůj příspěvek, tak máš naprostou pravdu ... Spi dál, jaro bude v neděli ...
mitrakmitrakČlen
Přidáno před 11 let
Nechcem strasit, ale videl som ako po neodbornom zasahu vybuchol akumulator v karavane a kyselina obliala okolie a zaliala takmer celu podlahu.
Videl som a dal som sem aj foto ako po neodbornom zasahu vyhorela elektroinstalacia v karavane a nechybalo vela a bol by zhorel cely.

Ked zhori iba tvoj, je to tvoja skoda. Ale ked sa v kempe zapalia aj susediace alebo nedaj boze dojde k ujme na zdravi alebo zivote......
Mislim ze v takychto pripadoch je aj tych 1200 Kc zanedbatelna ciastka.

Verim v zdravy usudok.

Vela stastnych navratov.

Milan
Milan!y a ShockIvana
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 11 let
........když můžu tak poradím....když nemůžu tak setřu....mějte k sobě trochu ucty....a pokory. Dlouho tady,p) nejsem ale zdá se mě to někdy dost napnuté!!!!
...hlavně že se máme....!c
M
maresČlen
Přidáno před 11 let
Koukám,že můj dotaz o pomoc přerůstá v něco úplně jiného než jsem původně chtěl. Pokud někdo má stejný karavan jako já a zdroj, tak nechápu proč by nemohl poradit. někteří hned přemýšlíte nad scénářem, že kvůli mé baterii vyhori celý kemp i s vaším autem. Díky za radu Petře Navratile. Když jsem to dnes měřil, tak to odpovídá tomu,co jsi napsal. Zítra se ještě jedu podívat na stejný karavan jestli to tak souhlasí, a pak si to zapojim. ...... Nejsem na tomto fóru dlouhou dobu, a tak myslím, že muzu nezávisle zhodnotit pocit jaký teď mám. Můj pocit je ten, že si příště budu dávat velký pozor na to, co se zeptám, aby se to některých jedinců nedotklo. Ale v ten moment to myslím degraduje účel tohoto fóra. U mě nejde ani tak o to ušetřit 1200 kč (nejsem na tom vůbec špatně :)), ale spíše získat informace o novém koníčku, který jsem objevil. Zaplatit si člověk může téměř cokoliv, ale já si raději některé veci, které mě baví udělám sam. Je z toho fajn pocit....i když se to někdy nemusí úplně podařit. Ale chápu, že na toto může mít každý jiný názor.
DyferDyferČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

tibi napsal:

Tý jo, tak takhle někoho setřít kvůli technickému dotazu, to jsem tady ještě neviděl, řekl bych, že ta dlouhá zima už by měla skončit :(



:g :^
Peugeot 308SW + karavan HOME CAR,posádka Radek,Jana a syn Ondra:_
MTSMTSČlen
Přidáno před 11 let
když tu baterii napojíš, jak ti radí Petr, bude to asi fungovat, ale co to udělá s baterií, až připojíš 230 V ? :x Ta krabička je pravděpodobně zdroj, který není určený k nabíjení baterie a je otázka co to udělá se zdrojem a nebo baterií. Většina členů fóra ráda poradí, ale je potřeba mít dostatek informací, já si z fotky nic nenaměřím, tak nemůžu a ani nechci zodpovědně poradit něco, s čím nemám vlastní zkušenost.
Pokud vím, rád poradím !M
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 11 let
Tak to shrnu:
Jsou zde členové, kteří do elektra více či méně vidí a do úpravy by snad sami ani bez konzultace nešli. Ti radí co udělat. Nechtějí si vzít na triko případné vzniklé škody na zařízení, natož na celém karavanu nebo OA.
Pak jsou zde "borci" kteří o elektru neví nic (jak říká např. Karel: jen že kope), pro ně je toto brnkačka a úpravu by si udělali sami. Ale ty zase neporadí jak. Jen kibicují a komentují co je špatně, povětšinou mimo téma.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,035,460 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27094 sekund | Průměrně za: 0.27094 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.22MB/4MB