Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Stellplatz Rozkoš: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Stellplatz Rozkoš

Poslední aktualizace před 5 let
PATRIKaMISAPATRIKaMISAČlen
Přidáno před 10 let
V srpnu pojedeme nový stellplatz také vyzkoušet :-)
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj. Tak jsme konečně po dlouhém hledání a vybírání a zjišťování informací a čekání na penízky koupili bydlíka. Na svůj úplně první výjezd bychom chtěli jet právě na tento stellplatz. Přijde mi to rozumné, jednak to nemáme daleko a jednak když si jakožto zelenáči s něčím nebudeme vědět rady, je slušná šance že nám tam někdo poradí. Chceme pobýt od pátku 11.7. do pondělí 14.7. A tím se dostávám k otázce. Je to víkend a v plné sezoně. Může mi provozovatel nebo někdo ze zkušenějších bydlíkářů vysvětlit, jestli je možná rezervace místa, nebo jak se to dělá? Nerad bych hned na prvním výjezdu narazil na to, že bude plno a odtáhneme s nepořízenou. Díky.

Automatické sloučení 20.06.2014 19:58:
Tak už nic, přečetl jsem si pečlivěji stránky stellplatzu a odpověď jsem našel. !)
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Upravil ScooterMarty dne 20.06.2014 18:58, před 10 let
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

PATRIKaMISA napsal:

V srpnu pojedeme nový stellplatz také vyzkoušet :-)



Bezva! Tak se tešíme....:)

Automatické sloučení 20.06.2014 22:04:

Citovat

ScooterMarty napsal:

Ahoj. Tak jsme konečně po dlouhém hledání a vybírání a zjišťování informací a čekání na penízky koupili bydlíka. Na svůj úplně první výjezd bychom chtěli jet právě na tento stellplatz. Přijde mi to rozumné, jednak to nemáme daleko a jednak když si jakožto zelenáči s něčím nebudeme vědět rady, je slušná šance že nám tam někdo poradí. Chceme pobýt od pátku 11.7. do pondělí 14.7. A tím se dostávám k otázce. Je to víkend a v plné sezoně. Může mi provozovatel nebo někdo ze zkušenějších bydlíkářů vysvětlit, jestli je možná rezervace místa, nebo jak se to dělá? Nerad bych hned na prvním výjezdu narazil na to, že bude plno a odtáhneme s nepořízenou. Díky.

Automatické sloučení 20.06.2014 19:58:
Tak už nic, přečetl jsem si pečlivěji stránky stellplatzu a odpověď jsem našel. !)


Rezervace je provedena a odesláno potvrzení na e-mail. Těšíme se na návštěvu.!i
Upravil stellplatz dne 20.06.2014 21:04, před 10 let
O
Olda MatuČlen
Přidáno před 10 let
Jak je to na Rozkosi a s motorovýma clunama? Můžou tam ?
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Olda Matu napsal:

Jak je to na Rozkosi a s motorovýma clunama? Můžou tam ?




Loď se spalovacím motorem můžeš na Rozkoši provozovat, ale ne ve skluzu....
Více informací najdeš na:

http://www.spspra...eplout.asp
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 10 let
Chápu, že v sobotu odpoledne už je možná trochu pozdě, ale kdo třeba pojedete okolo, nebo váháte a máte to kousek, přijeďte. Je tu prázdno, doslova jsme tu sami, příjemná voda, klid, pohoda, funkční Wi-Fi :he a vůbec škoda nepřijet...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 10 let
Provokujes jo nekdo se vali u vody a nekdo se poti v buse. Hlavne si to uzij. Za tejden mam dovcu tak to mozna taky prubnu.
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 10 let
Tak první výjezd dopadl nad očekávání dobře. Všechno jsme s pomocí "přítele na telefonu" (Martina 11) zvládli, všechno fungovalo a bylo to super. Jakkoliv si uvědomuji, že nemám s čím srovnávat, tak nám se na stellplatzu na Rozkoši moc líbilo. Vždycky už zůstane náš první a určitě si to někdy zopakujeme.
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
tom a jitustom a jitusČlen
Přidáno před 10 let
Děkujeme majitelům stellplatzu za ochotu, vstřícnost a doporučení výletů do okolí. Byli jsme zde moooc spokojení. Krásný relax, rybolov, koupačka a také hospůdka. Všem jen a jen doporučujeme. :^
Jen škoda, že takových míst po čr není mnohem víc
:_
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 10 let
:g Smekam a fandim, 10€ za 24 hodin je bomba, jen bych se chtel zeptat zda by neslo na strankach zridit webkameru, aby byla videt obsazenost mist, takhle bych se mohl podivat jak mate "narvano" a vyrazit. !y !f
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Dudla napsal:

:g Smekam a fandim, 10€ za 24 hodin je bomba, jen bych se chtel zeptat zda by neslo na strankach zridit webkameru, aby byla videt obsazenost mist, takhle bych se mohl podivat jak mate "narvano" a vyrazit. !y !f



Bohužel jsme zatím závislí na 3G internetovém připojení a přístup na webkameru by byl komplikovaný. Moc by to nefungovalo. Ale určitě někdy v budoucnu webkamera bude...:)

Vyrazit k nám můžeš kdykoliv, plocha je velká a vždy se místo najde.....!)
Těšíme se na návštěvu!:)
martin_adamekmartin_adamekČlen
Přidáno před 10 let
Ciste pro zajimavost - koukam, ze na webu je uveden vyslovny zakaz stanovani a vyzaduje se prespani uvnitr auta ci privesu. To kvuli diram po kolikach, nebo uvaleni+nedychani travy, nebo kvuli cemu?
Napada me sice jako mozny duvod absence socialek, ale to neni otazka "stan vs auto", kdyz spousta mensich obytnych aut zachod nema.

Automatické sloučení 14.09.2014 06:23:

Citovat

stellplatz napsal:

Citovat

Dudla napsal:

bych se chtel zeptat zda by neslo na strankach zridit webkameru, aby byla videt obsazenost mist, takhle bych se mohl podivat jak mate "narvano" a vyrazit. !y !f



určitě někdy v budoucnu webkamera bude


No ja nevim - prijde mi, ze obzvlast navstevnici stani, kteri chteji klid a nezajizdeji do prelidneneho kempu, by asi nemuseli mit zajem ucinkovat v reality show?
Upravil martin_adamek dne 14.09.2014 05:23, před 10 let
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

stellplatz napsal:

Citovat

Dudla napsal:

:g Smekam a fandim, 10€ za 24 hodin je bomba, jen bych se chtel zeptat zda by neslo na strankach zridit webkameru, aby byla videt obsazenost mist, takhle bych se mohl podivat jak mate "narvano" a vyrazit. !y !f



Bohužel jsme zatím závislí na 3G internetovém připojení a přístup na webkameru by byl komplikovaný. Moc by to nefungovalo. Ale určitě někdy v budoucnu webkamera bude...:)

Vyrazit k nám můžeš kdykoliv, plocha je velká a vždy se místo najde.....!)
Těšíme se na návštěvu!:)


V tom pripade by se to dalo vyresit jednim snimkem obnovujicim se vzdy po 15 min. Pak by to ani nebyla pro Martina Adamka zadna reality show
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

martin_adamek napsal:

Ciste pro zajimavost - koukam, ze na webu je uveden vyslovny zakaz stanovani a vyzaduje se prespani uvnitr auta ci privesu. To kvuli diram po kolikach, nebo uvaleni+nedychani travy, nebo kvuli cemu?
Napada me sice jako mozny duvod absence socialek, ale to neni otazka "stan vs auto", kdyz spousta mensich obytnych aut zachod nema.


Stellplatz zřejmě nepředpokládá, že by standardní obytný vůz či přívěs neměl vlastní sociálku .
A hádej kam stanaři chodili na toaletu ?
A pro koho je toto místo určeno jasně vyplývá již z jeho názvu. Možná by to ale chtělo více osvěty o rozdílu mezi STPLZ a kempem.
Upravil Fun dne 14.09.2014 14:55, před 10 let
martin_adamekmartin_adamekČlen
Přidáno před 10 let
No prave. Mam to chapat tak, ze stellplatzy obecne jsou pro mensi auta, do kterych se zachod nevejde, zapovezeny?
Ze auto bez zachodu neni (nekym) povazovano za obytny?

Nebo ze se to musi zjistovat pro konkretni stellplatz?
Jenze prave tuhle informaci Stellplatz Hronov na webu o svem stellplatzu Rozkos nema.
Pise "zakaz stanu". Ne "zakaz malych aut".
Pise se tam, ze v aute (nikoliv mimo nej) je povinne spat, o zachodu tam nepise nic.



A aut prezentovanych jako "obytne" (a to i tovarne od profi vyrobcu; a to i s oficialnim uznanim v TP),
ale mj. napr. z duvodu velikosti nemajicich zachod,
jsem uz videl mraky.


(A dalsi vec je, ze i kdyz jsem jednou kratce cestoval s 1203, tak jsem si nejmin jednu noc, kdyz pro to byly podminky, stejne lehnul pod sirak vedle auta, coz si nejsem jistej, jestli se na Rozkosi muze)

Automatické sloučení 14.09.2014 15:47:

Citovat


Možná by to ale chtělo více osvěty o rozdílu mezi STPLZ a kempem.

Mel jsem zato, ze kemp je vic pobytovej a StPz vic prespavaci, pro cestovatele.
A prave na cestovani s noci pokazde jinde se hojne pouzivaj mensi vozy, protoze se s nima lip parkuje, jede, otaci, atd.
Upravil martin_adamek dne 14.09.2014 14:47, před 10 let
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 10 let
Jsem tady ještě taky docela novější, tak schválně, jestli jsem rozdíl mezi kempem a stellplatzem pochopil správně. Podle mě je stellplatz určený pro ty, kteří chtějí ( a mohou) využívat kompletní zázemí svého auta. STLP nemá záchody, sprchy atd., ale zato nabízí servisní zázemí pro provedení servisu auta. Výlevka chem. WC, výlevka šedé vody, doplnění vody a pod. To zas nemusí mít kemp. Tam se občas chem. WC i šedá voda lejí do záchodů...
Aniž bych chtěl někoho diskriminovat, zdá se mi, že pro auta bez záchodu stellplatz opravdu není určený...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 10 let
Stellplatz je vsude v eu jako misto pro prespani v obytnych autech klidne i malych o wc to neni na spouste stpl je zakaz i obytnych privesu zase kvuli mistu. Proste stanari na louku nebo do kempu nebo jak jim odvaha dovoli. Myslim ze kdyz prespis v 1203 asi neni nejmensi problem. Pokud si do podminek majitel da zakaz stanu asi neni na miste diskutovat , proste to demokraticky vzit k srdci a prespat treba ve felicii to je jedno. Nekde nesmi psy, museli jsme najit jiny stpl v nemecku.:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
martin_adamekmartin_adamekČlen
Přidáno před 10 let
Zakaz stanu v zadnym pripade nezpochybnuju, je to soukromy zarizeni, a podminky, cenou pocinaje, jsou vec provozovatele.
Kdyz se nekde ptam na cenu nejaky sluzby a je vyssi, nez pro me prijatelna, tak odmitam zasadne s usmevem. Provozovatel ma svy naklady, chce se uzivit, a cena je jeho vec. Takze cenu (a podminky obecne) bud respektuju, nebo zkusim smlouvat, ale nikdy je majiteli nevycitam ani mu za ne nenadavam.
Kdyz se poptavka s nabidkou nepotkaj, a naklady poskytovatele jsou vyssi nez prinos pro me, tak proste jedu dal...
Takze kdyz provozovatel predem rekne a jasne uvede, ze zluty auta maj vjezd zakazan, a zeleny dostanou slevu, tak to budu taky respektovat (nebo smlouvat, max. se podivim, ale ve finale posledni slovo respektuju).


Zajima me to, jak jsem hned u dotazu psal, ciste pro zajimavost,
resp. je teda asi na miste duvod myho zajmu upresnit (aby to nebylo vykladano jako ze majiteli zakaz stanovani vycitam):
Jelikoz pri cestovani na kole spim ruzne, kde to jde; a to bud pod sirakem, nebo taky z meteorolog. duvodu ve stanu,
tak me zajima pohled majitele pozemku, kterej ho udrzuje.
Typicky prespim treba na kraji louky nebo podobnyho uzemi, snazim se nehnat se doprostred a vsechno nezdupat,
a je fakt, ze kdyz dopoledne odjizdim, tak je videt, kde stan stal. Resp. prinejmensim ta cast, kde jsem ve stanu lezel; nezatizena cast podlahy moc stop nenadela. Tak nejak prepokladam, ze vecer nebo druhy den uz to poznat nejde, ze travnik se zas narovna a je v klidu.
Obcas taky rano potkam majitele pozemku, a vzdycky to bylo v pohode (opakovane Nemecko, kde je to teoreticky zakazany, ale prakticky ok pro majitele, a jednou nahodou i pro okolojedouci policii; Polsko, Madarsko, Rumunsko, byvala Jugoska, .... Problem byl jen jednou na Morave, ale po par vetach jsem majitele uklidnil, ze jsem mu tam nic nenapachal. Ale mockrat jindy v CZ ok. V zapadnich Cechach mi chatari jednoho chladnyho rana prinesli do lesa na dohled od jejich chaty teplej caj...).
A sice predpokladam, ze se travnik zvedne, ale kdyz odjedu, tak pak uz nemam moznost si to overit, jak to tam dalsi den vypada....
Takze kdyz tu vidim, ze majitel pozemku komercne urceneho k prespavani si stanovani vyslovene nepreje (ani za poplatek), tak me zajima duvod, abych tusil, jestli ten stan nemuze z pohledu nadseneho spravce dokonaleho travniku byt problem - abych tomu pak uzpusobil svoje pocinani na cizich travnicich, kdyz nemam moznost se predem na souhlas zeptat majitele. Parkrat jsem si souhlas predem vyzadal, ale to bylo jen tehdy, kdyz bylo u koho. Obvykle vecer na louce nikdo neni, zvlast pri mych beznych casech prijezdu (vizte avatar (pozn. pro pripad zmeny avataru: mam tam na prilbe celovku)).

Druha vec je, ze napr. v blizkosti velkych mest, kde toho mam hodne na pruzkum, a kde dlouho trva se dostat z/do centra (hlavne na kolobezce), vyjimecne nejaky organizovany misto spani hledat muzu.
A kdyz prijedu ke stellplatzu, tak se to muze jevit jako mozna volba. A ja tam obvykle prijedu v dobu, kdy uz na recepci nikdo nebude, abych se moh zeptat, jestli tam na kole muzu, nebo ne. Takze me to zajima tady, i s tema duvodama, abych podle toho moh obecne u jinych mist vyhodnotit, jestli tam muzu, nebo ne.
Parkoviste pro kamiony a velky benzinky s parkovistema pro kamiony jsou ok vzdy, maly benzinky jsou ok asi tak z 80%, na nekterych malych mi prespat nedovolej, ale neni to casto.
Na necem jako STPZ jsem prespal jednou, u Mazurskych jezer, bylo tam asi jedno obytny auto a jeden kombik se samostatne vedle stojicim stanem (Manzele z Danska nebo Norska s vnoucatama, trochu jsme pokecali, rikali, ze se u nas jezdi divoce (ono v tom Polsku a prilehle Litve obzvlast)), pak nejaky asi nefunkcni pripojky pro elektriku, a jinak vubec nic. Pusobilo to jako zruseny, resp. zdivocely taboriste, pac elektriku nemel kdo zapnout a asi uz ty sloupky vypadaly vselijak, recepce ani cedule u vjezdu nebyla, a posekano bylo tak nejak castecne, nebo ujezdeno, nebo nevim, je to uz 8 let.



No, a pak se to tema posunulo k tem toaletam... Coz je, myslim, dost podstatna vec, kdyz nekdo bude chtit cestovat s mensim autem, aby vedel, kam muze a kam ne.
Za teoretickou vyhodu stpz oproti kempu obecne povazuju, ze tam predpokladam vetsi klid (uz proto, ze tam neni hospoda ani kiosek jako v kempu), prirodnejsi provedeni a taky cenu. Nepotrebuju kolotoce, prolejzacky, bary s televizi, hraci automaty, stovky lidi, ani jiny veci, ktery me odrazujou od kempu. Nejlepsi je sice prespat uplne nekde volne, ale obcas clovek nejakej ten servis vyuzije.

Hledal jsem tady na c24 info, co ty stpz presne jsou, a nasel jsem vlakno, kde se nekdo z Marsova ptal, co obnasi zrizeni stpz, a odtamtud byl odkazan sem, do tohodle vlakna, a tak patram a doptavam se tady Smile
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
A o těch toaletách to je především, protože kdo nemá svojí bude zamořovat okolí a to se pochopitelně nelíbí nikomu. Další věcí je, že lidi bez vlastního zázemí se budou chodit umývat ke sloupkům s vodou, mýt tam nádobí atd.
Takže zásada je jednoduchá. Mám vybavení, můžu na stplz, nemám vybavení musím do kempu nebo tam kde to nikomu nevadí.
P
paragČlen
Přidáno před 10 let
Nedávno jsme byli na Rozkoši.Přijela velká rodina,vedle auta postavili stan a též zamořovali okolí.Bohužel, takoví jsme my Češi, zákazy se nerespektují a pak se divíme že,mnohde nejsme vítáni.
Ahoj Jarda
Jó, jinak pěkné místo, určite se zase rádi stavime.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,042,589 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25276 sekund | Průměrně za: 0.25276 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB