Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 ADAC nebo ÚAMK?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

ADAC nebo ÚAMK?

Poslední aktualizace před 4 roky
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let
Členství v ADAC se dá bez problémů sjednat zde: https://www.adac.de/mitgliedschaft/ad...embership/. Před měsícem takto sjednával členství jeden kolega.
Alternativou je navštívit kteroukoli pobočku ADAC v Německu.
Osobně bych však členství v ADAC doporučil pouze těm, kdo aktivně ovládají němčinu nebo alespoň angličtinu. V případě potřeby probíhá veškerá komunikace s helpdeskem ADAC pouze v těchto jazycích, veškerá smluvní dokumentace je pak pouze v němčině.
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Myslím si, že to tady ještě nezaznělo. Kdo je smluvní u ADAC, tak to platí pro jakékoliv vozidlo, které pojištěný řídí.
dablikhasicdablikhasicČlen
Přidáno před 7 let
tak maly uspech, karty prisly jen jsem narazil na dalsi problem a to ze ceske banky neumi udelat inkaso pro nemeckou banku ale snad to dopadne dobre
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

dablikhasic napsal:

tak maly uspech, karty prisly jen jsem narazil na dalsi problem a to ze ceske banky neumi udelat inkaso pro nemeckou banku ale snad to dopadne dobre


Inkaso ani není potřeba, před koncem období ti přijde výzva. Pokud se zaregistruješ do jejich www, tak tam uvidíš požadavek na platbu také.
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

dablikhasic napsal:

tak maly uspech, karty prisly jen jsem narazil na dalsi problem a to ze ceske banky neumi udelat inkaso pro nemeckou banku ale snad to dopadne dobre

Ale umī. Musíš to zadat jako SEPA inkaso, které je u většiny bank možné. Já to mám nastaveno u účtu v ČS. Dále IBAN a BIC své banky vyplníš v profilu Mein ADAC, stáhneš si a vyplníš souhlas s inkasem, podepíšeš a zašleš poštou nebo faxem na ADAC.
Lze to zaplatit i převodem, ( příjde Ti výzva k úhradě) musíš se ale o to starat každý rok znovu a stojí to o 4,- Eur více. Navíc, pojud budeš chtít i CKE ( obdoba CCI) bez SEPA inkasa se neobejdeš.
V
vitaraČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím, syn chce zařídit členství v adacu, na pana Mayera se nám nedaří dostat, řešil jste někdo přihlášku v poslední době? Případně jak? Díky.
Jinak napíši vlastní poznatky při poruše v Rakousku.
Před časem se mě na dálnici trochu uvolnilo na nosiči jízdní kolo. Zajel jsem za krajnici abych kolo dotáhnul. Po dotažení jsem sednul za volant, chci nastartovat nic, nešlo nic ani výstr. blikače. Bylo cca 17 hod. Zavolal jsem na adac udajně jsem se dovolal do Belgie operátor nechtěl ani jmáno ani číslo karty nic. Řekl, že mi nepomůže a dal mi číslo na pobočku do Vídně. Po vytočení čísla hrála hudba po cca 7 min poslechu smyčcového koncertu jsem zavěsil a volal opět na známé číslo a opět Belgie říkám nikdo to ve Vídni nebere nadiktovali opět číslo na Vídeň dalších cca 10 min houslí. Znova známé číslo opět Belgie zase říká nikdo nebere tak se operátorka zeptala na SPZ číslo karty kde stojíme a tak už jsem myslel, že mám vyhráno, ale kdepak nakonec zase dobře známé číslo na Vídeň. Čas běžel začalo se smrákat a my stojíme na dálnici a nesvítí vůbec nic. Manželka poslouchala opět housle, já jsem vytahoval a zandával poijstky hýbal s kabelama a z čista jasna začaly jít blikače. S radostí sedám za volant otočím klíčkem a nic. No alespoň je nás vidět. Kouknu na mobil a zmeškané volání vytočím a někdo se mě ptá zda ještě stojíme na místě, říkám ano nejde elektřina. Člověk na druhém konci říká pomoc už je na cestě. No fajn, po cca hodině čekání opět prozvonění volám zpět někdo se mě ptá zda jsme ještě na místě. Ano jsme telefon se přeruší. Další čekání, tma číslo nikdo nebere. Ze zoufalství otočím klíčkem a světe div se kontrolky svítí. Nastartuji motor běží. Vše funguje odjíždíme. Dojedeme na nejbl. parkoviště. Je po půlnoci a volá mi opět známé prozváněcí číslo, jestli ještě potřebujeme pomoc říkám odjeli jsme na parkoviště ráno se uvidí. Jo když tak ráno zavolejte.
Tak to je moje první seznámení s pomocí na silnici. Vlastně ani nevím jestli bych tam stál ještě dnes nebo jestli by nakonec někdo přijel.
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Já bych ani nečekal, že to fungovat bude. Každopádně i kdyby to fungovalo, tak při takto vysoké ceně za rok a předpokládané četnosti využití, by určitě bylo levnější a rychlejší zaplatit standardní odtah a servis. Za půl milionu kilometrů (17 let) jsem odtah ani servis po cestě nepotřeboval, ale možná to je tím, že nejezdím moderními auty.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj zkušenosti z ADAC. Včera v Gr A 2 na km 155 u Greveny . Na karavanu mě bouchla pneu-nešlo zvednout ani 2 hevery. Volal jsem na Adac za 5 min.volal adac z gr čísla a za 40 min. přijela odtahovka vyměnili rezervu.a jel jsem dál. Zdravím z Ammoudie.Adac používám již 5 let a ok
!z!)Smile
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 7 let
Ziju v nemecku a jsem jjiz 45 let clenem ADAC. ADAC nabizi nasledujici sluzby :
Ochranu a zabezpeceni ridice na vsechny auta ktere ridi (86€/rok)
Ochranu e zabezpeceni cele rodiny a vsech vozidel ktere ridi (114 €/rok)
nemocenske pojisteni do ciziny nejdele 4 mesice platnost v roce (18€/rok)
Pravni pomoc v nemecku i v cizine i v zemich ne EU napr. Turecko (84€/rok)
Pojisteni Event.Invalidity po nehode pro vsechny pasazery vozu (cenu nevim )

v jiz v zakladni ochrane je : vyprosteni vozu/Privesu, odtazeni, kdyz se neda opravit na miste, tak odtazeni az do bydliste, zajisteni osetreni,
kdyz by lecba trvala pres urcity cas, tak letecky Transport domu, napr. odlet do prahy a nasledujici odvoz sanitkou do nemocnice v bydlisti,
dale kdyz by byla v cizine porucha na vozidle, ADAC by nemohlo prijet, zaridi ale prevoz do dilny jinou spolecnosti, a kdyz majitel za sluzby
zaplati, Doma to vyuctuje s ADAC a penize dostane zpet, kdyz jso potreba nove dily a jsou drazsi nez v nemecku ADAC doplati majiteli rozdil,
Odtahovani ob. auta plati pro vsechna zatizeni do 7,5 Tcv, ale vozidlo nesmi presahovat vysku 3,5m, vozidlo pres vysku 3,5m odtahnou taky
ale majitel musi zaplatit event. objizdky mostu, zakazy pes 3,5t a pod.Na pravni pomoc se jednoduse zavola do mnichova, oni sezenou k
disposici pravnika, cesky mluviciho, nebo prekladatele, a poveri sofort v miste nehody pravni kancelar (smluvni s ADAC) a ta vyridi sofort
vsechny formality, zaplati event. kauci, kdyz by se vinnik nehody dostal do vazby,vyrozumi cs-velvyslanectvi, a v pripade ze by vozidlo bylo
v cizine odzizeno, tak zajisti rodine i jednotlivci bezplatny let nebo jizdu autem s pujcovny domu.

jako priklad uvadim : pred par lety se v turecku stala hromadna nehoda, kdy se na dalnici srazilo asi 10 nemeckych vozidel s tureckymi rodinami,
zijicich v nemecku, tak po prvnim osetreni najmulo ADAC cely Boening 747 a letecky prevezlo ty turky zpet do nemecka.Tolik k sluzbam ADAC
Ja kdyz jsem potreboval muj Veteran odvezt k lakyrnikovi,tak jsem taky zavolal ADAC, oni me to odvezli, a po nastrikani zase privezli a nestalo
me to jako ADAC clena nic.

Honza/Discoverfun/Erlangen
V
vitaraČlen
Přidáno před 7 let
Honzo,
právě proto si adac platím. Doufám, že mě nic podobného dlouho nepotká a pokud budu potřebovat pomoc tak příště adac pomůže.

Do vlákna jsem psal, hlavně dotaz ohledně zařízení členství pro syna.
ScarabeusScarabeusNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Discoverfun napsal:

Ziju v nemecku a jsem jjiz 45 let clenem ADAC. ADAC nabizi nasledujici sluzby :
Ochranu a zabezpeceni ridice na vsechny auta ktere ridi (86€/rok)
Ochranu e zabezpeceni cele rodiny a vsech vozidel ktere ridi (114 €/rok)
nemocenske pojisteni do ciziny nejdele 4 mesice platnost v roce (18€/rok)
Pravni pomoc v nemecku i v cizine i v zemich ne EU napr. Turecko (84€/rok)
Pojisteni Event.Invalidity po nehode pro vsechny pasazery vozu (cenu nevim )

v jiz v zakladni ochrane je : vyprosteni vozu/Privesu, odtazeni, kdyz se neda opravit na miste, tak odtazeni az do bydliste, zajisteni osetreni,
kdyz by lecba trvala pres urcity cas, tak letecky Transport domu, napr. odlet do prahy a nasledujici odvoz sanitkou do nemocnice v bydlisti,
dale kdyz by byla v cizine porucha na vozidle, ADAC by nemohlo prijet, zaridi ale prevoz do dilny jinou spolecnosti, a kdyz majitel za sluzby
zaplati, Doma to vyuctuje s ADAC a penize dostane zpet, kdyz jso potreba nove dily a jsou drazsi nez v nemecku ADAC doplati majiteli rozdil,
Odtahovani ob. auta plati pro vsechna zatizeni do 7,5 Tcv, ale vozidlo nesmi presahovat vysku 3,5m, vozidlo pres vysku 3,5m odtahnou taky
ale majitel musi zaplatit event. objizdky mostu, zakazy pes 3,5t a pod.Na pravni pomoc se jednoduse zavola do mnichova, oni sezenou k
disposici pravnika, cesky mluviciho, nebo prekladatele, a poveri sofort v miste nehody pravni kancelar (smluvni s ADAC) a ta vyridi sofort
vsechny formality, zaplati event. kauci, kdyz by se vinnik nehody dostal do vazby,vyrozumi cs-velvyslanectvi, a v pripade ze by vozidlo bylo
v cizine odzizeno, tak zajisti rodine i jednotlivci bezplatny let nebo jizdu autem s pujcovny domu.

jako priklad uvadim : pred par lety se v turecku stala hromadna nehoda, kdy se na dalnici srazilo asi 10 nemeckych vozidel s tureckymi rodinami,
zijicich v nemecku, tak po prvnim osetreni najmulo ADAC cely Boening 747 a letecky prevezlo ty turky zpet do nemecka.Tolik k sluzbam ADAC
Ja kdyz jsem potreboval muj Veteran odvezt k lakyrnikovi,tak jsem taky zavolal ADAC, oni me to odvezli, a po nastrikani zase privezli a nestalo
me to jako ADAC clena nic.

Honza/Discoverfun/Erlangen


Toto je pochopitelně velmi atraktivní a zdaleka to nedosahuje, ani tomu nejlepšímu standardu co se u nás nechá sjednat a pro mnohé bývá tato záležitost podstatnou, až v okamžiku kdy se něco nepříjemného přihodí na cestách a nebo o dovolené v zahraničí... jako např. zcela běžné odtahy zánovních vozidel o dovolených z Chorvatska, jež po seskoku do nouzového režimu rezignují na jakoukoliv další použitelnost... asistenční odtahy se zde pohybují kolem 40.000 kč, což jsou pro mnohé dvě dovolené v Chorvatsku... :|
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 7 let
Taky mám ADAC
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
janvasjanvasČlen
Přidáno před 7 let
No jo, ale co když mluvím a rozumím jenom česky? ?
p)
Už cesta je cíl..........
Jana a Honza
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Scarabeus:
Toto je pochopitelně velmi atraktivní a zdaleka to nedosahuje, ani tomu nejlepšímu standardu co se u nás nechá sjednat a pro mnohé bývá tato záležitost podstatnou, až v okamžiku kdy se něco nepříjemného přihodí na cestách a nebo o dovolené v zahraničí... jako např. zcela běžné odtahy zánovních vozidel o dovolených z Chorvatska, jež po seskoku do nouzového režimu rezignují na jakoukoliv další použitelnost... asistenční odtahy se zde pohybují kolem 40.000 kč, což jsou pro mnohé dvě dovolené v Chorvatsku... :|[/quote]
..............................................................................

Zanovni vozy maji asistencni sluzby zdarma v ramci zaruky.
Jinak asistecni sluzby byvaji soucasti havarijniho pojisteni.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Scarabeus napsal:
.... až v okamžiku kdy se něco nepříjemného přihodí na cestách a nebo o dovolené v zahraničí... jako např. zcela běžné odtahy zánovních vozidel o dovolených z Chorvatska, jež po seskoku do nouzového režimu rezignují na jakoukoliv další použitelnost... asistenční odtahy se zde pohybují kolem 40.000 kč, což jsou pro mnohé dvě dovolené v Chorvatsku... :|


Není lepší nechat odtáhnout auto v nouzovém režimu do servisu, závadu opravit a následně i pokračovat ?
4.114683,118.628756
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Ani jeden.Je to obchod se strachem a jistotu si koupit"pojistit"nelze.A peníze které jsem ušetřil za pojištění dám rád někomu který mě opravdu pomůže a né tomu který mě to jen slibuje.Ale každý to máme jinak.
vladojvladojČlen
Přidáno před 6 let
Nepodařilo se mi online sjednat asistenci u ADAC, tak jsem prolistoval obecne obchodní podmínky a trošku zapatral s výsledkem, že ADAC v 08/2017 změnil podmínky pro pojištění a nové je využívání služby možné výhradně pro německé rezidenty. Vyjádření ADAC v příloze.
Vláďa
A
adamBČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

vladoj napsal:

Nepodařilo se mi online sjednat asistenci u ADAC, tak jsem prolistoval obecne obchodní podmínky a trošku zapatral s výsledkem, že ADAC v 08/2017 změnil podmínky pro pojištění a nové je využívání služby možné výhradně pro německé rezidenty. Vyjádření ADAC v příloze.


Chápu to stejně.


https://www.adac.de/_mmm/pdf/Satzung_...298759.pdf

München, Juli 2017
Mitgliedschaft
§ 3 Ordentliche Mitglieder
1.
Die Mitgliedschaft des ADAC kann erwerben, wer seinen
Hauptwohnsitz bzw. Sitz in Deutschland hat und dem Zweck
und den Zielen des § 2 Abs. 1 verbunden ist. Das Präsidium
kann mit Zustimmung des Verwaltungsrates Regelungen für
Ausnahmefälle und für eine Fortdauer der Mitgliedschaft nach
einem Wohnsitzwechsel ins Ausland treffen.
alapaalapaČlen
Přidáno před 6 let
zaujímavé,
a vie niekto vysvetliť ako je to s tými čo už členstvo v adac majú a platia ročné členské?
Ďakujem alapa
pilinispilinisČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj dcera která je v Německu tak jsem jí to říkal tak tam volala a prej kdo se zaregistroval
před 30.9.2017 tak ta smlouva platí nové už nejdou.
PS Honza/Discoverfun/Erlangen by to taky mohl potvrdit.
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,694,668 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22898 sekund | Průměrně za: 0.22898 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB