Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 STK obytna vestavba: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

STK obytna vestavba

Poslední aktualizace před 9 let
jesterkajesterkaČlen
Přidáno před 11 let
Cau

Mate nekdo zkusenosti na STK pri obytne vestavbe , jestli vas hned vyhodili ci byl potreba baksis nebo se nekomu podarilo projit bez problemu. Snazil jsem se dodavku legalne prevest na urade ale birokracie byla neprustrelna. STK se blizi a bohuzel zadnyho znamyho na stanici nemam.

Casto slycham takovi ty reci . znami dali 2 tisice a auto stacilo jen pristavit a bylo vyrizeny nebo " moje auto jeste nikdy legalni technickou neproslo" ale kdyz chci podrobnosti , kde kdy jak , komu zavolat , silacky reci zkoncily.

Takze vitam kazdou radu ci tip kam zajet ................

Dik Rada!)
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
nevím, jestli jsem to správně pochopil. Ale myslím si, že bys to měl zkusit legálně. Rozumný člověk by tu vestavbu mohl posuzovat jako náklad v dodávce. Teda pokud se nemění zásadním způsobem rozměry.
Co se týká úplatků je nutné být opatrný. Stává se, že ti za dvojku někdo nechá známku, ale v registru to zanešeno není. Pak při silniční kontrole se auto tváří jako by na STK vůbec nebylo.
Standa2
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Standa2 napsal:

nevím, jestli jsem to správně pochopil. Ale myslím si, že bys to měl zkusit legálně. Rozumný člověk by tu vestavbu mohl posuzovat jako náklad v dodávce. Teda pokud se nemění zásadním způsobem rozměry.


Z vlastni zkusenosti ti to jako naklad treba na prazske Dekre urcite neprojde.Vozidlo se na STK nepristavuje nalozene. Dalsi problem je, ze pokud bude nabytek pevne (srouby) spojen s karoserii, nebude povazovan za naklad. Tudy oficialni cesta nevede...
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
T
tom74Člen
Přidáno před 11 let
......no na STK ti vestavbu jako náklad "nesežerou", to musí být vysloveně vestavba ( co tu např. dělala nějaká švýcarská firma ), co jde víceméně během pár minut vyhnat z auta a je to normální auto, jsou to nějaké kontejnery uchycené na rychlozámky apod, koupelnu těžko vyhodíš během chvíle, nádrže, i přídavné topení by mělo být v TP
G
GSmanČlen
Přidáno před 11 let
No s tím přídavným topením v TP si nejsem tak jistý. Já si ho nechal WEBASTO montovat přímo, ještě než jsem auto převzal od prodejce, mám ho i na faktuře a v TP o něm není ani zmínka.
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
Přídavné topení být zapsáno už nemusí. Koukám, že nejsou všude na STK stejní, teda co se přístupu týče.
Standa2
T
tom74Člen
Přidáno před 11 let
přesně tak, je to přístupu --------- mám spolužáka na STK a když jsem u něj přihlašoval auto, tak mi říkal, že mě můžou vyhodit i za nezapsaný origo tempomat - auto neodpovídá schválenému stavu
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
Počkej. Otázka je jestli náhodou ten tempomat není schválený pro to auto. S těma zápisy do TP. bych byl velmi, velmi opatrný. Teď přišla zpráva z ministerstva, že už ani šířka ložného prostoru se nebude zapisovat. Těch věcí tam je samozřejmě mnohem víc. Tu šířku uvádím jako příklad.
Mluvil jsem o té vestavbě s kolegou z vedlejší stanice a má stejný názor jako já. Dobře zabezpečený náklad. Vnější rozměry musí sedět s TP.
Standa2
Upravil Standa2 dne 24.03.2013 12:56, před 11 let
vstepanekvstepanekČlen
Přidáno před 11 let
Když jsem byl na STK tak mi do nákladního prostoru nikdo nelezl a ani nekoukal. Zeptal jsem se jestli ho chtěj vidět jestli mám otevřít dveře a technik se na mě podíval a řekl "a co bych tam asi tak hledal" :)
Vašek, Krista, Charlie
Fiat "SCHUCATO" 2,8 JTD MärkelONE
tel.: 602 350 914
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Jel bych ofiko a pokud tam nemas karavanova okna markyzu a pod. Tak ti do boudy ani nepolezou nebo prip. Predem technikovi rict ze chces ofiko stk a vetsinou to udelaji po technicke strance alespon u nas. Lysa nad labem nebo brandys.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
T
tom74Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Standa2 napsal:

Počkej. Otázka je jestli náhodou ten tempomat není schválený pro to auto. S těma zápisy do TP. bych byl velmi, velmi opatrný. Teď přišla zpráva z ministerstva, že už ani šířka ložného prostoru se nebude zapisovat. Těch věcí tam je samozřejmě mnohem víc. Tu šířku uvádím jako příklad.
Mluvil jsem o té vestavbě s kolegou z vedlejší stanice a má stejný názor jako já. Dobře zabezpečený náklad. Vnější rozměry musí sedět s TP.


montoval jsem tempomat schválený pro ten model, ale to konkrétní auto s ním nebylo uvedeno do provozu,

to jsou naše zákony.......:o , kdyby byly jednoznačné, tak by nebyl prostor pro korupci
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
Tempomat nemá ani kontrolní úkon, ani metodiku jak ho zkoušet. Snad ještě omezovač, ale to je něco docela jiného.
Viděl bych to asi takle:
6.
ZMĚNY TYPU VOZIDLA NEBO JAKÝCHKOLIV ASPEKTŮ SPECIFIKACE OVLÁDAČŮ, KONTROLEK A INDIKÁTORŮ A ROZŠÍRENÍ SCHVÁLENÍ TYPU
6.1
Každá změna typu vozidla nebo jakéhokoliv aspektu specifikace ovládačů, kontrolek a indikátoru nebo seznamu uvedeného výše v odstavci 3.2.2 musí být oznámena správnímu orgánu, který daný typ vozidla schválil. Tento orgán potom může buď:
6.1.1
dospět k závěru, že provedené změny pravděpodobně nemají znatelný nepříznivý účinek a že vozidlo v každém případě ještě splňuje požadavky, nebo
6.1.2
požadovat od technické zkušebny odpovědné za provedení hodnocení nový protokol o hodnocení.

6.1.1 je správně.
Standa2
Upravil Standa2 dne 24.03.2013 13:31, před 11 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 11 let
Tazatel se ptal na oficialni postup, tudiz technik stk musi zkontrolovat, zda pristaveny vuz odpovida TP. Pokud takove auto bude splnovat vsechny znaky obytneho auta, ktere jsou jasne definovany v legislative (ktere uvadim v jinem vlaknu zde, napr. koupelna ci WC na tuto klasifikaci nemaji vliv) a v tp bude uvedeno napr. nakladni - oficialni vyjadreni technika ma byt, ze provedeni pristaveneho vozu neodpovida klasifikaci v tp.

To co komu kde proslo a co ne nema s oficialnim postupem nic spolecneho.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 11 let
Osobně bych to vyřešel tak, že bych se předem na STK zeptal, jak konkrétně mám mít připravené auto na STK, když tam mám toto a považuji to za náklad. A podle odpovědi bych tam pak zajel a nebo se zeptám jinde. Výklad našich předpisů tak jak bylo uvedeno není jednoznačný, takže záleží na člověku na kterého narazím. !):_
jesterkajesterkaČlen
Přidáno před 11 let
Diky za diskuzi a napady

Rozmery lozne plochy a karoserie zustala beze zmeny , Auto ma 6 mist k sezeni tudiz ma i v zadu oreginalni bocni okenka a ja nemusel rezat do sten nove. Vestavel sem si 2 stresnyi okna Mini Heki ale stresni okno asi nikdo neresi. Sice mam plynovej varic a topeni truma ale sroubovak a za 5 minut neni po plynu v aute ani pamatka.
Ale napevno mam vestavenou kuchynskou linku , 2 x postel , sprchovej kout , 2 x vodni nadrz 100L a 70L. plus oblozeni interieru a jiny drobnosti ktery jsou nerozebiratelny , proste na pevno.
Navic v aute chybi celni prepazka a znamej ma tez transita a ikdyz nema auto nijak prestaveno a vybaveno , bez celni prepazky ho z STK poslali dom.
Prozatimni plan nez mi skonci STK je hledat nekoho s kym se da na STK rozumne domluvit za rozumnej peniz.
Na caravan 24 jsem teprv chvilec takze jak najdu digi. fotak , uvidite muj amaterskej vytvor ala domaci kutil .....
:D Rada
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Standa2 napsal:

Tempomat nemá ani kontrolní úkon, ani metodiku jak ho zkoušet. Snad ještě omezovač, ale to je něco docela jiného.
Viděl bych to asi takle:
6.
ZMĚNY TYPU VOZIDLA NEBO JAKÝCHKOLIV ASPEKTŮ SPECIFIKACE OVLÁDAČŮ, KONTROLEK A INDIKÁTORŮ A ROZŠÍRENÍ SCHVÁLENÍ TYPU
6.1
Každá změna typu vozidla nebo jakéhokoliv aspektu specifikace ovládačů, kontrolek a indikátoru nebo seznamu uvedeného výše v odstavci 3.2.2 musí být oznámena správnímu orgánu, který daný typ vozidla schválil. Tento orgán potom může buď:
6.1.1
dospět k závěru, že provedené změny pravděpodobně nemají znatelný nepříznivý účinek a že vozidlo v každém případě ještě splňuje požadavky, nebo
6.1.2
požadovat od technické zkušebny odpovědné za provedení hodnocení nový protokol o hodnocení.

6.1.1 je správně.


To je odvážné tvrzení, neboť rozhodnout může správní orgán. Bohužel, správní orgány požadují zpravidla vyjádření dovozce, zkušebny či stk v mnohem banálnějších a doložitelnějších případech!! Zavidím někomu, kdo v této zemi dokáže predikovat jak rozhodne státní orgán ... no určitě správně!
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
Nemáš pravdu. Plně v mé kompetenci.
Ale to jsme odbočili od tematu.
Standa2
Upravil Standa2 dne 24.03.2013 15:26, před 11 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Standa2 napsal:

Jednoduchá odpověď. STK kontroluje, úřad schvaluje.


Tak a ted čemu věřit....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
Ta čísla 6.1.1 jsou jedinné kontrolní úkony, které mě na to vypadly na Dekra portále. Tak to milej , zlatej musíš věřit, protože co je psáno, to je i dáno.
Nebo bys uměl v době kdy přijde pokyn, že už se nebude zapisovat i ABS do TP měl jiný návrh?
Použitý tempomat musí mít atest a nebo homologační značku.
Standa2
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 11 let
Když musím, tak musím.... to se nedá nic dělat, zejména když to vypadlo z Dekry. Příští stk jedu na správní orgán.

Mám rád diskuzi s jasnými argumenty a ty právě v tomto vláknu došly. Přeji příjemnou diskuzi ....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,721,756 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23765 sekund | Průměrně za: 0.23765 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB