Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 speciální obytný automobil: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

speciální obytný automobil

Poslední aktualizace před 6 let
artoartoČlen
Přidáno před 8 let
Zajímavá definice nákladního vozu – podle financování. To může být jen u nás.

Kdo píše Český technický list, je to podle skutečného překladu originálu?
Je to u všech prodejců stejné? Dva stejné vozy, dva různé technické listy.
Co na to OSCAR? http://www.os-osc...

Také mám N1 speciál – protože vozím nábytek, peřiny, jídlo, vodu, písek, bláto a jiné.
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 8 let
Když to tak čtu,je to fakt neskutečnej bordel.Mám Transita alkovnu M1 osobní automobil 6míst,obytný.Taky se zdá že STK dost přitvrdila,kamarád předběžně zjišťoval co a jak,má neofiko vestavbu do Boxera a v září STK,docela problém.
artoartoČlen
Přidáno před 8 let
Za 50 peněz Special přepsán na vozidlo zvláštního určení. Emise dle instrucí pro SME č.7/2015.
Po letech konečně částečná spokojenost. STK na dva roky. Ještě změnit N na M.
P
petakČlen
Přidáno před 8 let
Tak pokud se Ti povede přepsat N na M, tak to sem prosím napiš, to bych taky potřeboval.
G
GSmanČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Pavka01 napsal:

Když to tak čtu,je to fakt neskutečnej bordel.Mám Transita alkovnu M1 osobní automobil 6míst,obytný.Taky se zdá že STK dost přitvrdila,kamarád předběžně zjišťoval co a jak,má neofiko vestavbu do Boxera a v září STK,docela problém.


Jaký problém máš na mysli?
Mám samodomo vestavbu na Ducatu, na STK jsem byl před měsícem. Markýzu jsem nesundával, okna ani panel nikdo neřešil. Vypustil jsem vodu, vyhodil plynovou bombu.
Nikdo se nad ničím nepozastavoval, dozadu se nikdo nedíval ...
Dostal jsem ji klasicky na dva roky jako N1.
P
Petr79Člen
Přidáno před 8 let
GSman-mužu se zeptat kde jsi byl? Mě to čeká za rok ale už zjištuji raději tedˇ co a jak. V Blansku jsou docela přísní-tam jsi asi nebyl. Mužeš to poslat klidně SZ. Díky
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

GSman napsal:

Citovat

Pavka01 napsal:

Když to tak čtu,je to fakt neskutečnej bordel.Mám Transita alkovnu M1 osobní automobil 6míst,obytný.Taky se zdá že STK dost přitvrdila,kamarád předběžně zjišťoval co a jak,má neofiko vestavbu do Boxera a v září STK,docela problém.


Jaký problém máš na mysli?
Mám samodomo vestavbu na Ducatu, na STK jsem byl před měsícem. Markýzu jsem nesundával, okna ani panel nikdo neřešil. Vypustil jsem vodu, vyhodil plynovou bombu.
Nikdo se nad ničím nepozastavoval, dozadu se nikdo nedíval ...
Dostal jsem ji klasicky na dva roky jako N1.


Opět se šíří nějaká panika. Na STK nikoho nezajímalo co mám v autě. Jen se pozastavily nad přídavnou nádrží k bufíku pod autem. Když jsem ji chtěl vyndat, tak mávl rukou, že je stejbě palivová. Tak OK.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
G
GSmanČlen
Přidáno před 8 let
Fakt nevím o co jde... Přes Rakousko a Německo jsem koupil eko plaketu v ceně asi 1300 Kč komplet a tím to končí. Je to na RZ (SPZ) takže do smrti auta. STK nikdo nic neřeší.
Jasně, nemám vzadu načerno sedadla, nikoho tam nevozím. Kontrolovali mě na AT-IT 2x a řekl jsem ji CAMPER a otevřel zadní dveře. OK a jel jsem dál. Nechápu tu paniku BACHA N1.
Předposranost?
fusekfusekČlen
Přidáno před 8 let
Trochu vas nase.. Obytna Avia vaha max 5990kg kategorie M1 vozidla zvlastniho urceni STK 2 Roky .
!y a někdy i!u
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
dobojoval už někdo bitvu s úřady do konce?
Mám Peugeot J5 290 a kategorii N1 druh speciální automobil.
Chtěl bych to nějak změnit. Ale když se nepovede tak se holt smířím s tím, že každý rok na STK no.
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

GSman napsal:

Fakt nevím o co jde... Přes Rakousko a Německo jsem koupil eko plaketu v ceně asi 1300 Kč komplet a tím to končí. Je to na RZ (SPZ) takže do smrti auta. STK nikdo nic neřeší.
Jasně, nemám vzadu načerno sedadla, nikoho tam nevozím. Kontrolovali mě na AT-IT 2x a řekl jsem ji CAMPER a otevřel zadní dveře. OK a jel jsem dál. Nechápu tu paniku BACHA N1.
Předposranost?

Je tu ještě jeden aspekt. Dopravní značka zákaz vjezdu nákladních automobilů do řady turisticky zajímavých míst (zejména v Rakousku). Mám pocit, že dříve obvyklá dodatková tabulka "nad 3,5t" nebo "nad 7.5t" u nich stále častěji chybí respektive je nahrazována tabulkou "s výjikou zásobování a rezidentů". Nenápadná vestavba v dodávce N1 s CZ reg. značkou, stojící na místním parkovišt , se v tomto případě mění ve velice nápadnou....
Mohu se však mýlit nebo ty značky potkávám shodou náhod...
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
to GSman: ta ekoplaketa je přesně jeden z důvodů k nasrání. Dvě totožná auta, totožné emise a přitom jedno z nich musí dát 1300 za posranou nálepku, která v podstatě jen potvrzuje nějaký údaj, co je v techničáku. Jaký to má smysl, co to řeší? Jaký je rozdíl v emisní třídě pro Něm a Rak, že nemůže být plaketa jedna? Proč to tam neplácnou hned ve fabrice nebo při prodeji, aby četník dalekohledem z dálky viděl? Nikdo přece nezkoumá nic víc, než je v papírech. Pod pláštíkem ekologie z nás jen tahají další prachy. Mmj., tu nálepku někdo musí vyrobit, nějakej pikolík vydat, musíš tam zajet. To vše je v souhrnu svinská ekologická zátěž navíc. Prošlá dálniční známka na skle je pokutována, ale plácneme si tam dvě další eko. To je přece absurdní...

to RUDY: všímám si toho čím dál více a bohužel nejen v turisticky zajímavých místech, ale i u nás na turisticky nezajímavých. Např. pražský okruh. Nevím, čemu vadí Fábie s přepážkou v levém pruhu. Snad je ekologicky ušetřili za výrobu dodatkové tabulky, ekologicky ušetřili za její dopravu a montáž na místo.

O rozdílu automobil speciální a speciální automobil raději ani dál nepřemýšlet.

............... a po včerejšku bude ještě hůř.

PS. Položil jsem nedávno dotaz na ty, co se tvářili, že nic není nemožné ohledně změn, nedostal jsem žádnou odpověď. Neumím si to vysvětlit
Upravil maria dne 09.10.2016 09:52, před 7 let
Q
AnonymČlen
Přidáno před 7 let
Také jsem vznesl dotaz na Dekru i MD na toto téma,ale patrně jeden debil větší než druhý.Nikdo se nenamáhal odpovědět,patrně ani nevědí o co jde.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

quicksilver napsal:

Také jsem vznesl dotaz na Dekru i MD na toto téma,ale patrně jeden debil větší než druhý.Nikdo se nenamáhal odpovědět,patrně ani nevědí o co jde.


Vědí oč jde a moc dobře. Odpovídat ti nebude ani jeden ani ten druhý, ti první jsou schopni se tím zabývat pokud z toho pro ně vypadně tučná částka ( zcela logicky, když se jedná o soukromou firmu ) a ti druzí mají své jisté a tak je to vůbec nezajímá ( občan = špína pod jejich nohama, nic víc).

Zajímavé je, že když jsem se obrátil na Dekru v Německu, tak mě poslali dokonce vyjádření v českém jazyce, z čehož zcela logicky plyne, že je v této zemi něco shnilého ... ( nebo alespoň v tom baráku na nábřeží )
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
VeraVeraČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím -vnesu čerstvý příspěvek do toho brajglu.Právě jsem se vrátila z... ano STK.
Velký TP řádek 1.Druh vozidla :OSOBNÍ AUTOMOBIL-OBYTNÝ
řádek 2 : SPECIÁLNÍ
J Kategorie : M1

JInak fabrická vestavba v plechovce-dovozová STK 2010,pravidelná 2012 a 2014 na téže STK jako dnes.Byl tam s tím syn,ano mohla jsem držet hubu a krok a nevracet se tam,jenže některé věci se později mohou vymstít.Emise mu sdělili že vzhledem k speciálu to dostane na rok,volal mi,řekla jsem nech to,budu řešit později.Papíry dovezl následovně -technická na dva,emise ode dneška do dneška.Po návratu na stanici jsme to zprůměrovali na jeden/jeden.Oháněli se paragrafem 40 zákona 56/2001.
Projdu vlákno ještě jednou/ -v německém techničáku je M1-SA,Fz z. Pers.bef bis 8 Spl. / - a vyrazím na magistrát s úmyslem "vymazat" speciál.Jest tak ?
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
já neměl na mysli Dekru ani MD. Psal jsem na zde doporučeného pana Kahouna, který se zde na fóru nabízel. Odpověď žádná. Tak nevím a nechápu smysl.

Na magistrátě jsem dostal info, že změny lze dosáhnout přestavbou. Tak leda bych přestavěl přestavbu. Je to sice blbost, ale zjistím si, co bych minimálně musel přestavět a .... neudělám nic
jirkavmjirkavmNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Vera napsal:

Zdravím -vnesu čerstvý příspěvek do toho brajglu.Právě jsem se vrátila z... ano STK.
Velký TP řádek 1.Druh vozidla :OSOBNÍ AUTOMOBIL-OBYTNÝ
řádek 2 : SPECIÁLNÍ
J Kategorie : M1

JInak fabrická vestavba v plechovce-dovozová STK 2010,pravidelná 2012 a 2014 na téže STK jako dnes.Byl tam s tím syn,ano mohla jsem držet hubu a krok a nevracet se tam,jenže některé věci se později mohou vymstít.Emise mu sdělili že vzhledem k speciálu to dostane na rok,volal mi,řekla jsem nech to,budu řešit později.Papíry dovezl následovně -technická na dva,emise ode dneška do dneška.Po návratu na stanici jsme to zprůměrovali na jeden/jeden.Oháněli se paragrafem 40 zákona 56/2001.
Projdu vlákno ještě jednou/ -v německém techničáku je M1-SA,Fz z. Pers.bef bis 8 Spl. / - a vyrazím na magistrát s úmyslem "vymazat" speciál.Jest tak ?


Není tak . Troubové a to tuplování jsou na Vaší STK. Když už se ohánějí paragrafem 40 zákona 56/2001, tak by měli vědět, že MDČR vydalo instrukci pro STK č.4/2016, která říká že:
Z hlediska lhůt stanovených v § 40 zákona, a to především odst. 1 písm. b) zákona není
za druh vozidla „speciální automobil“ považováno „vozidlo zvláštního určení“. V případě
„vozidla zvláštního určení“ bude stanovena lhůta dle parametrů vozidla tj. kategorie popř.
hmotnosti či systému brzd. A právě Vaše vozidlo je vozidlem zvláštního určení a musí dostat emise i technickou na 2 roky
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Zkouším nějak bojovat.
Momentálně jsem u vyřizování žádosti pro homologační oddělení Peugeot ČR přes autorizovaný servis. Kam mě odkázali po dotazu přímo na Peugeot.cz
Žádost stojí 3500,- a není jisté, jestli dostanu kladný posudek. Tak nevím. Asi se tam stavím a pořádně se vyptám toho pána z telefonu a rozhodnu se na místě, jestli to risknout. Ale měl tam od peugeota přímo formulář pro obytné auta.
Upravil dracekvo dne 13.10.2016 09:39, před 7 let
VeraVeraČlen
Přidáno před 7 let
Dobře mám vytištěnou instrukci 4/2016 -ovšem v techničáku se vozidlo speciálního určení nevyskytuje,takže s informací MDR o základních postupech pro vyplňování základnch tecnických popsů z COC listů-která byla zřejmě zveřejněna 21.1.2013 http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/1D4B5...loha_1.pdf -půjdu žádat o změnu v zápisu V TP.Na technický bych se mohla teď jenom hádat,třeba o to že udělali blbě dovozovou před 6 lety.Otázka je,jestli na základě eventuelně provedené změny můžu požadovat prodloužení včera provedené STK :(

Asi to zkusím,protože jestli mi to projde,banánistán bude úplný
pbrpbrČlen
Přidáno před 7 let
Vera - jdes na to dobre, je potreba pozadat o zmenu na Odboru dopravy. Viz. muj prispevek v historii tematu. Doporucuji nastudovat vyhlasky a predevsim asertivitu. Good luck ;-)
Concorde Sport TS
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,046,788 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.51351 sekund | Průměrně za: 0.51351 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB