Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 prasklé okno: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

prasklé okno

Poslední aktualizace před 8 let
operativecoperativecČlen
Přidáno před 11 let
mám prasklé okno otázka zní:
čím nejlépe slepit je to ulomený kus (mám vteřinovku s aktivátorem na plasty)
dál je napůl vytržené z gumy v hliníkovém profilu Máte někdo zkušenost jak to nejdřív dostat ven bez dalšího poškození a hlavně jak s oknem a gumou z5 do toho profilu?
operativec Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

operativec napsal:

mám prasklé okno otázka zní:
čím nejlépe slepit je to ulomený kus (mám vteřinovku s aktivátorem na plasty)
dál je napůl vytržené z gumy v hliníkovém profilu Máte někdo zkušenost jak to nejdřív dostat ven bez dalšího poškození a hlavně jak s oknem a gumou z5 do toho profilu?


podobne mam okna ja. u me se daj vyndat dvema zpusoby. kazdopadne odsroubuj vzpery a pak bud okno otevri tak dokoran kam by to vzpery uz nepustily a ono se vycvakne a nebo se da pak posunout do strany a z ty listy se vysoupne jako pero a drazka u podlahy... melo by to byt ono.... jinak vterinak nevim nevim kvuli vybracim.... spis bych sel do neceho jako svarovani plastu...
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

floridan79 napsal:



podobne mam okna ja. u me se daj vyndat dvema zpusoby. kazdopadne odsroubuj vzpery a pak bud okno otevri tak dokoran kam by to vzpery uz nepustily a ono se vycvakne a nebo se da pak posunout do strany a z ty listy se vysoupne jako pero a drazka u podlahy... melo by to byt ono.... jinak vterinak nevim nevim kvuli vybracim.... spis bych sel do neceho jako svarovani plastu...


asi jsi si nevšiml, on má to okno už z karavanu vymontované a jde mu o to, jak jej sundat z roho hliníkového profilu.
dandykdandykČlen
Přidáno před 11 let
Já jsem to vyřešil tak,že jsem ho z toho profilu nevytahoval,prasklinu jsem spájel klasickou pájkou ve spoji,povrch zdrsnil zevnitř smirkem a zamáznul sklolaminátovým tmelem.Drželo to a nebyl s tím problém.Ten sklolaminátový tmel drží,z venku nepůjde vidět, jen si s tím musíš trošku vyhrát ,odmastit ,osmirkovat atd.
D
DZIZIČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, dělal jsem po bouračce všechny okna.
Jsou na to specielní rozpouštědlová lepidla (jinak je vše na chvíli),
která mají jen ti ti co dělají s plasty - reklamní agentury, designeři...
Okna jsem vyndaval tak, že jsem škvíru malinko roztáhl, vyndal a pak zase stlačil klempířskejma kleštěma.
Čtyři roky vše v pohodě.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Petr V napsal:

Citovat

floridan79 napsal:



podobne mam okna ja. u me se daj vyndat dvema zpusoby. kazdopadne odsroubuj vzpery a pak bud okno otevri tak dokoran kam by to vzpery uz nepustily a ono se vycvakne a nebo se da pak posunout do strany a z ty listy se vysoupne jako pero a drazka u podlahy... melo by to byt ono.... jinak vterinak nevim nevim kvuli vybracim.... spis bych sel do neceho jako svarovani plastu...


asi jsi si nevšiml, on má to okno už z karavanu vymontované a jde mu o to, jak jej sundat z roho hliníkového profilu.


jojo, to jsem si nevsiml... a take jsem si nevsiml tech vYbraci :-D tak sorry za muj pravopis :-)
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
ludovitludovitČlen
Přidáno před 10 let
vsetky plastove okna sa daju opravit Spofacrylom 0 ta 0 znamena ze je to ciry bezfarebny methylmetacrylat ktory sa miesa prasok a tekutina azatuhne podla teploty okolia za cca 2 az 4 minuty da sa opracovat a vylestit kupite ho v dentalnom depe (potrebach) je to zubnotechnicky material velmi odporucam mam bohate skusenosti
stanley_mosquitostanley_mosquitoČlen
Přidáno před 10 let
Zeptej se v lekarne na chloroform
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 10 let
Dovolím si k vyzkoušenému, do chloroformu přidat piliny nebo malé kousky "plexiskla" a nechat rozpustit..asi dlouhodobě nejkvalitnější :_
J
jakubmikesNováček
Přidáno před 9 let
Ahoj, dá se popraskáné okno nějak zalepit? mám prasklý obě dvě z dvojskla :(
H
hymer662Člen
Přidáno před 9 let
Už jsem tady ten postup popisovat... Jednak nejlevnější a patří k nejpevnějším. Jak již psal někdo výše
-Chloroform ( koupíš ho v lékarně)
nalámat ( nemusí být piliny) kousky plexi dát do sklenice a zalít do cca 3/4 chloroformem. Nechat rozpouštět, cca 1-2 dny až do stavu, kdy je ve skleniče hustota něco jako tekutý med
-důležité: praskliny na konci (pokud to není prasklé do kraje) provrtat vrtákem , co zajistí, že ti prasklina dále nepraskne. Ideální je vrták na sklo, standartní vrtáky se nehodí... proč? při vrtání ta prasklina většinou pokračuje dále
- nyní si připravit plochy... pokud to jde vyosit je a nyní vezmu tyřinku do uší (vatovou), namořím a natřu hrany a vyosené spojím do puvodního tvaru. Nyní ťup, ťup.. po praskline nanším další vrstvu hmoty a sam uvidíš jak se to spojuje
-pokud to chceš mít krásné, tak po vytvrdnutí, můžeš hrbolky obrousit a doleštit
-a nakonec zaliješ vyvtrtané dírky...
Drží to jako čert...
J
jakubmikesNováček
Přidáno před 9 let
Děkuji
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
A nebylo by lepší koupit přímo lepidlo na plexi http://eshop.zeni...rifix-192/
Než něco míchat. Praskliny probrousit do V. A lepidlem vylít. Konce prasklin vrtnou vrtákem, ale dát levý chod. Plexi se nenakopne a nepraskne. Zabrousit po zaschnutí nahrubo, jeměji a poté přeleštít.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
T
torrusNováček
Přidáno před 8 let
zdravim som tu novy a nie som taky standardny karavanista ako vy ale ja v karavane zijem celorocne na cestach .


tato tema ma zaujala nakolko prave riesim kupu stareho karavanu a jeho rekonstrukciu a prave dve okna mam viac menej na kusy otazka znie tym chloroformom to ide zlepit aj tak alebo je to zbytocna snaha?
jenda4jenda4Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

torrus napsal:

zdravim som tu novy a nie som taky standardny karavanista ako vy ale ja v karavane zijem celorocne na cestach .


tato tema ma zaujala nakolko prave riesim kupu stareho karavanu a jeho rekonstrukciu a prave dve okna mam viac menej na kusy otazka znie tym chloroformom to ide zlepit aj tak alebo je to zbytocna snaha?



Kup si UHU lepidlo na tvrdé plasty. Lepil jsem s tím i dvojskla / plexisklo /. Lepidlo čiré a svařuje "lepí" za studena ... http://www.uhu.cz...66508.html
Honza
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let
Ono taky je otázka. Co znamená " okno na kusy ".
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

torrus napsal:

zdravim som tu novy a nie som taky standardny karavanista ako vy ale ja v karavane zijem celorocne na cestach .


tato tema ma zaujala nakolko prave riesim kupu stareho karavanu a jeho rekonstrukciu a prave dve okna mam viac menej na kusy otazka znie tym chloroformom to ide zlepit aj tak alebo je to zbytocna snaha?



Když už to okno ani nedrží pohromadě,tak bych koupil nový(nebo jetý,ale ok).To lepení dle mě má smysl,když mi JEDNO okno praskne,a já to něja musím zachránit.Naneštěstí můj stoletý karavan má opravdová skla.Když mi čelní prasklo,tak jsem ho nahradil tabulí plexiskla-tam to jde,protože tam nejsou žádný prolisy.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,715,371 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14851 sekund | Průměrně za: 0.14851 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB