Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pomáhat a chránit?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pomáhat a chránit?

Poslední aktualizace před 10 let
P
pazoutNováček
Přidáno před 11 let
Dobrý den všem.Nedávno mě kolega z práce přivedl ke karavaningu a pořídili jsme si staršího bydlíka.Diskuzí se spíše zúčastňuji jako lačný čtenář,než jako dopisovatel.Rád bych se s vámi ale podělil o středeční story,která mě nadobro připravila o iluze v jakoukoli pomoc státu.

Při nákupu bydlíčka jsme prohodili místa na hlídaném parkovišti a s osobním autem manželky začali parkovat na ulici před domem.Velké oddělení policie je od našeho bloku 50 metrů,dalo by se říct,že místo kde auto stojí je na dohled z oken policistů.Asi před týdnem manželka zjistila,že má auto rozbité boční okno a v autě schází věci za pár stokorun.Škoda na skle a kompletní čištění interiéru od střepů je ovšem v řádu tisíců.Vše jsme samozřejmě nahlásili na policii.Nicméně mám určité tajné zabezpečení v podobě malé kamerky s nahrávací smyčkou.Kvalita záznamu je v noci ne příliš dobrá,určité indicie toho z jakého prostředí pochází pachatel a že je to mladý kluk jsem proto rozpoznal.
Podařilo se mi i získat bližší informace o tom, že toho zlodějíčka zajímá zejména okolí místa našeho bydliště.

A tak jsem si při pravidelných nočních procházkách ze psem začal víc všímat svého okolí.Trvalo přesně týden a v noci jsem zahlédl mladíka jak se šroubovákem v ruce začíná rozebírat kasičku telefonního automatu.Přiskočil jsem a zařval co dělá.Dosti stuhnul,ale mám skoro 2metry,náš pejsek také není nejmenší tak moji prosbu ať počká do příjezdu policie vyslyšel.Následovala klasila telefon na 158 a čekání na nějakou pomoc státní moci, a čekání, a čekání.Stačil jsem ještě všimnout, že z jeho tašky kouká isokonektor autádia s kabely tak jsem mladíkovi řekl,jestli něco neví i o našem autě a navíc je tak hloupý,že nepozná levný monitor couvací kamery od navigace.Drze se mi vysmál,že už ho stejně vyhodil.Po asi půl hodině jsme už já i pes cvakali zimou zubama,hošina chvilkové nepozornosti využil,prudce do mě strčil a utekl.Ještě jsem chvíli běžel za ním ale rozdíl jedné generace byl znát.
Skočil jsem psa zavřít domů a znovu volal na 158.Slečna se stále chytře ptala na číslo lampy pouličního osvětlení,nicméně za chvíli přijeli dva rozespalí policisté.
Jak bláhové bylo mé přesvědčení,že třeba objedeme blok a toho mladého feťoše třeba uvidíme.
Dojeli jsme na služebnu policie kde začal kolotoč přesvědčování,proč se nestarám o sebe a otravuji s takovými prkotinami. Po hodině se přišla i manželka podívat se,kde tak dlouho jsem.Po další půlhodině se přišel policista do čekárny zeptat zda trvám natom, že chci něco oznamovat. Na cár papíru si tužkou napsal popis toho hocha,cestu kam utíkal a pointa: další dva policisté mě poté odvezli v poutech na záchytnou stanici s odůvodněním, že jsem v podnapilém stavu. Samozřejmě situace u budky by měla být na městském kamerovém systému a na kamerách v čekárně odělení je určitě jasně vidět,že podnapilý nejsem.
Pánové co trochu rozumíte právu,mám nad tím mávnout rukou do konce života chodit s klapkami na očích a s pocitem té pachuti nechutnosti, kterou je prolezlý náš stát, nebo si mám někde stěžovat?
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
V žádném případě nad tím nemávej rukou. Je potřeba to nahlásit na Generální inspekci ministerstva vnitra. Je dobré vědět služební čísla policajtů, případně nakopírovat spis pokud nějaký byl.
http://www.gibs.cz/
viz tel. KONTAKTNÍ LINKA
Tel: 974 839 734
Standa2
Upravil Standa2 dne 15.03.2013 17:50, před 11 let
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj. Pokud je to tak jak píšeš, je stížnost na místě.
Zdraví
Luboš a Dáša
KopecnyKopecnyČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,
hlavně nad tím nemávej rukou a jeli vše jak píšeš je na místě tohle řešit.


:_ Tomáš
Člen Asistenční služby Caravan 24 !y +420606709909:t Olomoucký Kraj
Tommy-Marcelka-Mareček (1.5)-Toník (11)-Kubík (13)-Peťula (16) a :i Max
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,
podej stížnost, jak píše Standa2 na GIBS, nebo na Odbor vnitřní kontroly - kontakt najdeš na stránkách http://www.polici...94179.aspx dle místa Tvého bydliště. Čísla policistů vědět nemusíš, stačí vědět den a čas volání a služebnu, na které se věc řešila . Na vyřízení podané stížnosti je 60 dnů.
Napiš nám zda jsi stížnost podal a pokud ano,nejpozději v květnu by jsi měl znát výsledek.
A určitě nám dej vědět, jak byla stížnost vyřízena.:x
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
MildaProMildaProČlen
Přidáno před 11 let
Příšerná zkušenost! Mě když šlohli auto, tak jsem čekal na PČR 11hodin než přijela ohledat místo. Tohle je ale síla, ta záchytka mě rozsekala, bych použil všechny páky abych jim to zavařil.
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let
Je to neskutetečné co vše si už musíme nechat líbit od těch skorumpovanců. A proto je třeba se za svá práva bít a za mne máš velkou podporu.
najknajkČlen
Přidáno před 11 let
no bez diskuse stížnost na postup a jednání a to říkám jako bývalý polda, jinak zdá se mi, že tam chybí druhá polovina příběhu, nejsem dnešní a vím jak to chodilo a myslím i chodí. Jinak poldové mají opravdu strach z kontrolních orgánů a ty se musí řídit taky zákonem a sezbírat důkazy. Dej vědět jak si dopadl.
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 11 let
Rozhodně konej! A nešetři je. Tržím pěsti a přeju hodně trpělivosti.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 11 let
Sorry, ale teď ještě to podstatné co v příběhu chybí ... jinak to musí připadat trochu ujetý i malýmu dítěti !g :^
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

TomTP napsal:

Sorry, ale teď ještě to podstatné co v příběhu chybí ... jinak to musí připadat trochu ujetý i malýmu dítěti !g :^


Souhlasím, také mě velice překvapuje jasný závěr lada721 - to ani nemá cenu komentovat a pro MildaPro - tuhle jsem čekal na vyšetření po operaci páteře 9h v Motole - kde byl na všechny pacienty pouze jeden lékař - mám ho za to odsoudit??
Asi by bylo dobré počkat na závěr, který musí po prošetření udělat kontrolní orgány a že se tato oznámení vyšetřují víc než pečlivě, tomu věřte. Doufám, že nám pažout napíše výsledek.
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
Upravil Cattani dne 16.03.2013 13:28, před 11 let
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Cattani napsal:

Citovat

TomTP napsal:

Sorry, ale teď ještě to podstatné co v příběhu chybí ... jinak to musí připadat trochu ujetý i malýmu dítěti !g :^


Souhlasím, také mě velice překvapuje jasný závěr lada721 - to ani nemá cenu komentovat a pro MildaPro - tuhle jsem čekal na vyšetření po operaci páteře 9h v Motole - kde byl na všechny pacienty pouze jeden lékař - mám ho za to odsoudit??
Asi by bylo dobré počkat na závěr, který musí po prošetření udělat kontrolní orgány a že se tato oznámení vyšetřují víc než pečlivě, tomu věřte. Doufám, že nám pažout napíše výsledek.


Já neřeším dobu příjezdu policajtů, mohli bejt na jiným případu, asistovat u dopravní nehody, řešit závažnej přestupek v dopravě, mohli píchnout, mohli mít průjem, mohl je někdo opruzovat že si cestu zkrátili zákazem vjezdu..stejně tak ale mohli i klidně někde chrápat, nebyl jsem u toho, těžko soudit....ale tak nějak řeším tu závěrečnou kapitolu o záchytce. Nemůžu si pomoct, ale neubráním se dojmu, že z "knížky" je vytrhán objemný svazek listů.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
P
pazoutNováček
Přidáno před 11 let

Citovat

TomTP napsal:

Sorry, ale teď ještě to podstatné co v příběhu chybí ... jinak to musí připadat trochu ujetý i malýmu dítěti !g :^


V příběhu nechybí vůbec nic.To mi věř.Vzhledem k Tvým pochybnostem ti mohu sdělit i svou sociální anamnézu: pracovat jsem začal ihned po ukončení VŠ před xx lety a s vyjímkou několika marodek,při chřipce,pracuji stále.Daně platím řádně a včas,nikdy jsem nedostal žádnou pokutu ani za rychlost nebo špatné parkování.S manželkou (také VŠ) žiji od svých 22 let,máme spolu dvě děti které navštěvují gymnázium.Na záchytné stanici jsem samozřejmě až do teď nikdy nebyl.
A právě ta tebou zmiňovaná absurdita a až dětinská ujetost je důvodem proč jsem obětoval čas a napsal uvedené do fóra,třeba i jako varování pro ostatní.Já už každopádně budu koukat na opačnou stranu ulice snad i kdyby někoho vraždili či znásilňovali!
Jinak už jsem po poradě se známým známého,který je trestní právník,podal oznámení na obvodním oddělení policie v Praze 8,vše je uvedeno v registru fonogramů.Policista mi při odchodu oznámil,že to je tedy síla,kterou za svoji kariéru nepamatuje a popřál ať rozhodně vytrvám a dotáhnu to do konce.
Dále jsem telefonicky kontaktoval operační středisko Generální inspekci bezpečnostních sborů v Praze 6.Tam jedu na jejich telefonický pokyn příští týden podat trestní oznámení.
A souběžně budu podávat stížnost na postup státního orgánu na Kancelář ombudsmana ČR.
Samozřejmě o výsledku všeho vás budu rád informovat.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

pazout napsal:

Citovat

TomTP napsal:

Sorry, ale teď ještě to podstatné co v příběhu chybí ... jinak to musí připadat trochu ujetý i malýmu dítěti !g :^


V příběhu nechybí vůbec nic.To mi věř.Vzhledem k Tvým pochybnostem ti mohu sdělit i svou sociální anamnézu: pracovat jsem začal ihned po ukončení VŠ před xx lety a s vyjímkou několika marodek,při chřipce,pracuji stále.Daně platím řádně a včas,nikdy jsem nedostal žádnou pokutu ani za rychlost nebo špatné parkování.S manželkou (také VŠ) žiji od svých 22 let,máme spolu dvě děti které navštěvují gymnázium.Na záchytné stanici jsem samozřejmě až do teď nikdy nebyl.
A právě ta tebou zmiňovaná absurdita a až dětinská ujetost je důvodem proč jsem obětoval čas a napsal uvedené do fóra,třeba i jako varování pro ostatní.Já už každopádně budu koukat na opačnou stranu ulice snad i kdyby někoho vraždili či znásilňovali!
Jinak už jsem po poradě se známým známého,který je trestní právník,podal oznámení na obvodním oddělení policie v Praze 8,vše je uvedeno v registru fonogramů.Policista mi při odchodu oznámil,že to je tedy síla,kterou za svoji kariéru nepamatuje a popřál ať rozhodně vytrvám a dotáhnu to do konce.
Dále jsem telefonicky kontaktoval operační středisko Generální inspekci bezpečnostních sborů v Praze 6.Tam jedu na jejich telefonický pokyn příští týden podat trestní oznámení.
A souběžně budu podávat stížnost na postup státního orgánu na Kancelář ombudsmana ČR.
Samozřejmě o výsledku všeho vás budu rád informovat.


To mám jako fakt chápat tak, že jsi ve vší slušnosti podal nějaký oznámení a oni po tom prostě řekli "jste podnapilej"..dali ti pouta a odvezli tě na záchytku ? Tomu se fakt ani nechce uvěřit.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 11 let
se bojim ze se akorat navezes do poradnyho pruseru... v tomdle state jit proti autoritam = vymyslej neco proti tobe a vyzeres si to s velkou paradou... na zachytce uz jsi byl tak aby to nebyl jen zacatek.... vzpomen si treba na vsechny ty pripady "neprimerene sebeobrany". jeste abys utocnika pozval na kafe aby bylo vse vporadku...
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
P
pazoutNováček
Přidáno před 11 let

Citovat

TomTP napsal:

Citovat

pazout napsal:

Citovat

TomTP napsal:

Sorry, ale teď ještě to podstatné co v příběhu chybí ... jinak to musí připadat trochu ujetý i malýmu dítěti !g :^


V příběhu nechybí vůbec nic.To mi věř.Vzhledem k Tvým pochybnostem ti mohu sdělit i svou sociální anamnézu: pracovat jsem začal ihned po ukončení VŠ před xx lety a s vyjímkou několika marodek,při chřipce,pracuji stále.Daně platím řádně a včas,nikdy jsem nedostal žádnou pokutu ani za rychlost nebo špatné parkování.S manželkou (také VŠ) žiji od svých 22 let,máme spolu dvě děti které navštěvují gymnázium.Na záchytné stanici jsem samozřejmě až do teď nikdy nebyl.
A právě ta tebou zmiňovaná absurdita a až dětinská ujetost je důvodem proč jsem obětoval čas a napsal uvedené do fóra,třeba i jako varování pro ostatní.Já už každopádně budu koukat na opačnou stranu ulice snad i kdyby někoho vraždili či znásilňovali!
Jinak už jsem po poradě se známým známého,který je trestní právník,podal oznámení na obvodním oddělení policie v Praze 8,vše je uvedeno v registru fonogramů.Policista mi při odchodu oznámil,že to je tedy síla,kterou za svoji kariéru nepamatuje a popřál ať rozhodně vytrvám a dotáhnu to do konce.
Dále jsem telefonicky kontaktoval operační středisko Generální inspekci bezpečnostních sborů v Praze 6.Tam jedu na jejich telefonický pokyn příští týden podat trestní oznámení.
A souběžně budu podávat stížnost na postup státního orgánu na Kancelář ombudsmana ČR.
Samozřejmě o výsledku všeho vás budu rád informovat.


To mám jako fakt chápat tak, že jsi ve vší slušnosti podal nějaký oznámení a oni po tom prostě řekli "jste podnapilej"..dali ti pouta a odvezli tě na záchytku ? Tomu se fakt ani nechce uvěřit.


Ano,přesně tak to chápej.V naprosté slušnosti,dokonce bez zvýšení hlasu,jsem podal oznámení,že jsem zachytil zloděje,který vykrádal automat a na 90 procent vybral i moje auto.Před tím jsem dokonce opakovaně volal na tísňové číslo 158-z toho také musí být nahrávky.Na oddělení jsou všude kamery,seděla tam později i manželka (ta protože ví,že jsem zásadový řekla ať to nevzdávám a trvám na nějaké jejich aktivitě).
Odvozu na záchytku předcházely neshody policistů, dva kteří mě tam měli vézt řekli těm co to nařídili,že to smrdí a po celou dobu jízdy se omlouvali,že to dostali písemně nařízeno.Již v autě mi radili při první možné příležitosti okamžitě volat nebo psát na gibs.
Víc opravdu nemám co k tomu psát,neberte ten článek jako nějaký brekot nebo touhu po odvetě,je mi spíš smutno kam to republika a její složky dopracovaly.Dobrý kolega z práce,také zdejší fórista, mi poradil ať napíšu,že dost lidí na tomto fóru je opravdu s dobrým právním přehledem a rádi poradí.
Upravil pazout dne 16.03.2013 15:12, před 11 let
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 11 let
Tak to je silný kafe. Fakt tomu nemůžu pořád uvěřit, že se tohle může stát. Každopádně pokud ano, pak to je dílo nějakého psychicky narušenýho jedince s možností nějaké pravomoce a represe a nikoliv nějakým zkorumpovaným celkem, tohle paušalizování prostě nemůže přece fungovat stejně tak, jako se nedá cokoliv paušalizovat na lidech obývajících planetu. Každopádně pro umístění na "záchytku" je potřeba splnit určité předpoklady. Pominu, že jsi pachatelem protiprávního jednání a tudíž policíí podle Zákona o Policii ČR zadržen, protože v tom případě s tebou procesní úkony můžou provádět jenom při tvé střízlivosti a záchytka je povinně na místě. V tvém případě, co čtu by jsi musel splňovat asi toto: být PROKAZATELNÉ pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky a kdy ZÁROVEŇ nekontroluješ svoje chování, tím bezprostředně ohrožuješ sebe nebo jiné osoby, veřejný pořádek nebo majetek, nebo jsi ve stavu vzbuzujícím veřejné pohoršení. Pokud jsi nic z tohodle nenaplnil, tak okamžitě GIPS (oni už budou vědět co dělat a jaký důkazy zajistit) a podle mě člověk co rozhodl jde do civilu a bude trestně stíhán za zneužití pravomoci veřejného činitele a omezování osobní svobody.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
JardaklidekJardaklidekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

TomTP napsal:

Citovat

pazout napsal:

Citovat

TomTP napsal:

Sorry, ale teď ještě to podstatné co v příběhu chybí ... jinak to musí připadat trochu ujetý i malýmu dítěti !g :^


V příběhu nechybí vůbec nic.To mi věř.Vzhledem k Tvým pochybnostem ti mohu sdělit i svou sociální anamnézu: pracovat jsem začal ihned po ukončení VŠ před xx lety a s vyjímkou několika marodek,při chřipce,pracuji stále.Daně platím řádně a včas,nikdy jsem nedostal žádnou pokutu ani za rychlost nebo špatné parkování.S manželkou (také VŠ) žiji od svých 22 let,máme spolu dvě děti které navštěvují gymnázium.Na záchytné stanici jsem samozřejmě až do teď nikdy nebyl.
A právě ta tebou zmiňovaná absurdita a až dětinská ujetost je důvodem proč jsem obětoval čas a napsal uvedené do fóra,třeba i jako varování pro ostatní.Já už každopádně budu koukat na opačnou stranu ulice snad i kdyby někoho vraždili či znásilňovali!
Jinak už jsem po poradě se známým známého,který je trestní právník,podal oznámení na obvodním oddělení policie v Praze 8,vše je uvedeno v registru fonogramů.Policista mi při odchodu oznámil,že to je tedy síla,kterou za svoji kariéru nepamatuje a popřál ať rozhodně vytrvám a dotáhnu to do konce.
Dále jsem telefonicky kontaktoval operační středisko Generální inspekci bezpečnostních sborů v Praze 6.Tam jedu na jejich telefonický pokyn příští týden podat trestní oznámení.
A souběžně budu podávat stížnost na postup státního orgánu na Kancelář ombudsmana ČR.
Samozřejmě o výsledku všeho vás budu rád informovat.


To mám jako fakt chápat tak, že jsi ve vší slušnosti podal nějaký oznámení a oni po tom prostě řekli "jste podnapilej"..dali ti pouta a odvezli tě na záchytku ? Tomu se fakt ani nechce uvěřit.


To já tomu věřím, má to svojí logiku. Policisté prostě touto formou vyřešili problém. To že jsou rádi když si rozmyslíš coby poškozený věc hlásit, je věc s kterou jsem se sám setkal vícekrát. No a pokud byl neoblomný a trval na rešení, tak oni řešili. Jen podle svého, tak aby se problému rychle zbavili. Neplatí to jistě o všech policistech, ale již jsem se z podobným myšlením sám setkal i když takto jsem nikdy nedopadl.
L
LakyČlen
Přidáno před 11 let
Nějak mi uniklo zda to byly měštáci nebo státní policie , městská to bych ještě bral že tam k tomu může dojít . Většinu zavážnějších případů postupují státní policii , tak se toho chtěli zbavit - ale blbě ,někteří známi se tím ani netají že se raději otočí aby nic neviděli - je to jen samé papírování a výsledek je minimální - jak a v čem o tom by se dalo polemizovat.:i
Žijeme jen jednou.
HrochHrochČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Herman napsal:

Nějak mi uniklo zda to byly měštáci nebo státní policie , městská to bych ještě bral že tam k tomu může dojít . Většinu zavážnějších případů postupují státní policii , tak se toho chtěli zbavit - ale blbě ,někteří známi se tím ani netají že se raději otočí aby nic neviděli - je to jen samé papírování a výsledek je minimální - jak a v čem o tom by se dalo polemizovat.:i


Když volal na 158, tak to měšťáci asi nebyli.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,026,702 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20263 sekund | Průměrně za: 0.20263 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.42MB/4MB