Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jak namontovat odpadní nádrž ?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jak namontovat odpadní nádrž ?

Poslední aktualizace před 5 let
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
Zásadní otázka. Kolik se do takové nádrže z té trubky vejde?
Standa2
Upravil Standa2 dne 22.03.2013 18:08, před 11 let
langi70langi70Člen
Přidáno před 11 let
No teda, jsem nadšen.!n Tolik skvělých nápadů, nezklamali jste. Řešil jsem jakou nádrž použít, ale ten nápad s oranžovou odpadní trubkou mi připadá skvělý :^ Upevnit ji do podlahy už taky nemám strach a když bude trubka dlouhá na celou šířku přívěsu, tak můžu udělat vypouštěcí ventil na každé straně jeden, což se může hodit při hledání vhodného kanálu na vypuštění. Díky všem za příspěvky. :_
Radek , Peťa a Lukáš 14 a :i Daisy
Peugeot 5008 + Averso 500 TK
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Standa2 napsal:

Zásadní otázka. Kolik se do takové nádrže vejde?


Teoreticky se to dá spočítat a prakticky to bude vždycky malé, ikdyby to mělo hektolitr.
Věřím ale, že jakýkoliv objem je příjemnější, než strkat pod karavan kyblík či nádrž na kolečkách. A při nocování nadivoko to platí víc, než dvojnásob ...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
Honza Palasek Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
Taky jste mohli o tématu odpadní nádrž začít psát dříve. !) Já jsem před 14. dny koupil nádrž 70. litrů za 1611., Kč. Do té trubkové bych šel taky. Dá se inovovat po každé jízdě.
http://www.karava...-litru.htm
Standa2
PLAFPLAFČlen
Přidáno před 11 let
Jo Jardo, to je ono a zároveň děkuji za vložení. Po namontování jsem jí olitroval a vešlo se do ní 60 litrů vody .
Ať se kolečka točí !!!!!!!!!

Petr + Lenka + Adélka + Filípek
Obytné auto ELNAGH 701
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Standa2 napsal:

Zásadní otázka. Kolik se do takové nádrže z té trubky vejde?


Třeba vypočítat.
Vzoreček si najdeš. Možná je tohle nejjednodušší.
Objem válce V = 3,14 * poloměr * poloměr * výška. Vzorec, příklad a testy z geometrie. Pokud při výpočtu objemu (hrnce, válce, kastrolu, studny, skruže, roury) zadáte hodnoty v centimetrech a chcete vědět kolik je výsledek litrů, pak každých 1000cm3 je jeden litr

Mám trubky 1000 x 200 2 kusy. Vývody jsem dělal taky z obouch stran. Pro lepší vypouštění. Po dvouch sezónách v pohodě. Včera jsem ještě zkoušel kvalitu trubek při - 3 °C kladivem. A drží. Samozřejmě na zbytku trubky.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Franta REZAC Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
No to jsem ze sebe udělal pěkného negramota. :)
Já jsem původně myslel, ve srovnání s tou nádrží, kterou jsem koupil. Stejně si myslím, že ta trubková má hodně výhod. Dá se vyspádovat, nastavovat a já nevím co ještě. Relativně zabere méně místa. Hlavně na výšku. Je to dobrý nápad.
Standa2
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
Zase si tak špatně neudělal. Mněl si to hlavně bez práce a shánění trubek. Osobně jsem tak jednal jen proto, že mezi nosníky nic nepasovalo tak jak bych potřeboval. Aby byl prostor zcela zaplněn. A nádrže prodávané to nesplňovaly.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Lada a AlenaLada a AlenaČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, Mám nádrž ze šedeho plastu a není problem. Lze to skladat jako stavebnici. Gumove vstupy jsou těsnění do komb zachodu na splachovací vodu.Celá nádrz je do tvaru T.
Láďa + Alena + vnučka Nikola , Karolínka,Viktorka
Upravil Lada a Alena dne 23.03.2013 13:15, před 11 let
Lada a Alena Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen p1010087.jpg
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
Chtěl bych se optat zkušenějších a v praxi již ostřílených kolegů co mají tuhle nádrž z trubek, jestli to v případě, že je nádrž částečně zaplněna, nedělá za jízdy vlivem možného přelévání po celé šířce osy nějakou neplechu se stabilitou karavanu. Dík
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

TomTP napsal:

Chtěl bych se optat zkušenějších a v praxi již ostřílených kolegů co mají tuhle nádrž z trubek, jestli to v případě, že je nádrž částečně zaplněna, nedělá za jízdy vlivem možného přelévání po celé šířce osy nějakou neplechu se stabilitou karavanu. Dík


Teoreticky by to neplechu mělo nejspíš dělat. Letos budu provozovat oválnou nádrž z plastového potrubí pod podlahou karavanu již třetím rokem, ale že by mi to nějak šplouchalo či nabourávalo stabilitu jsem si ještě nevšiml. A to mám celkovou hmotnost karavanu těsně pod tunou, což je zpravidla méně, než mají ostatní, takže bych měl být, předpokládám, spíše na takové rozhozy citlivější. A beztak, když si za jízdy vzpomenu, že vezu v odpadní nádrži něco zbytečně navíc, koukám se toho co nejdříve zbavit. Takže za mě - žádné strachy a jdi do toho...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 10 let
Díky, tak já to teda zkusím :)
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
ravykravykČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, velmi mě toto téma zaujalo, protože se taky plánuji dovybavit na cesty pevnou odpadní nádrží.

Chtěl jsem se zeptat vás, co máte trubkové odpadní nádrže na 3 věci, na které si neumím odpovědět:
1. Předpokládám, že jste spoje lepili. Čím?
2. Jak jste upevnili nádrž k podlaze? To jste vrtali do podlahy?
3. Jak do trubek zasadit průchodky? Jen vyvrtat díru a zalepit/zatmelit? Čím?
Možná bych na mé otázky dostal odpověď při návštěvě nějakého hobby shopu ale raději je vezmu od vás...

A pak mám ještě doplňující otázku: Když si nahrubo počítám náklady na "trubkovou" nádrž, nepřipadá mi, že by (objem cca 70 litrů) vycházela příliš levněji, než třeba ta, kterou můžu koupit karavan shopech. Je to tak, nebo se jen dívám na drahé trubky?
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj

Zkusím odpovědět na tvé otázky. Pochopitelně za sebe. Jinde to může být jinak. Cest je zajisté vícero. Tak jako v životě...

ad1
Spoje lepené nemám. Použil jsem systém, kdy je ve spojovací přírubě gumové těsnění. Jedná se o standardní výrobek. Guma se dá na zkoušku vytáhnout a nezávazně si to takto všechno nanečisto sestavit či připasovat. Při sestavování na gumu by se mělo těsnění něčím máznout (ideální silikonový olej ve spreji, instalatéři často používají obyčejnou indulonu) - jde do snadněji. I tak to za pár minut půjde jen ztěžka rozebrat. Pokud bys to musel rozpojovat, zpravidla pomůže spoj nahřát horkovzdušnou pistolí či manželčiným féněm.

ad2
Z ocelové pásoviny, která vypadala, že by se dala ještě ve svěráku ohýbat, jsem udělal poutka, která jsou přišroubovaná vratovými šrouby skrz podlahu. (Používám raději nerez šrouby, abych to při případném sundávání nemusel řezat.) Uvnitř karavanu mám zátěžový koberec, takže ocelové hlavy šroubů jsou těžko dohledatelné i bosou nohou. Šrouby jsou pochopitelně pod kobercem.

ad3
Moc otázce s průchodkama nerozumím. Žádné tam nepotřebuji. Jako přívod do odpadní nádrže mám prostý otvor z vrchu a to že to v tomto místě stoprocentně netěsní přináší užitek, že není potřeba nádrž odvzdušňovat a pokud je nádrž plná, teče to tudy pod karavan a ne do sprchového koutu, který má nejnižší polohu odpadu.

Do tohoto systému jsem šel hlavně kvůli možnému ideálnímu rozměru odpadní nádrže, který jsem měl takto variabilně v rukou. Nádrž, když jsem zastrčil mezi nosníky, tak už tam sama držela. Pouze při výrobě na míru by se dala udělat nějaká hranatá, přesně padnoucí. Z toho, co bylo k mání standardně, se mi nic nehodilo. Pokud hotovou a zároveň rozměrově ideální nádrž za stejné peníze někde seženeš, klidně jdi do toho. Mě ta moje z odpadního potrubí v době vzniku vyšla méně, než polovinu už hotové. A další plus je relativné snadná opravitelnost při případném proražení.

Když tak se ptej, co by nebylo jasné. Už naši předkové říkali dvakrát měř a jednou řež. Tak ať máš na karavanu, co skutečně potřebuješ...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
Jsou to trubky pro kanalizační systémy(pypelife)http://www.pipelife.cz/media/cz/pdf_products/KANALIZACNI_SYSTEMY_TECHNICKY_MANUAL_2015.pdf

Dá se to poskládat jak kdo potřebuje .Možná by to šlo i z HT(HL) je levnější ,ale i měkší(méně pevný)
ravykravykČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Honza Palasek napsal:

ad3
Moc otázce s průchodkama nerozumím. Žádné tam nepotřebuji. Jako přívod do odpadní nádrže mám prostý otvor z vrchu a to že to v tomto místě stoprocentně netěsní přináší užitek, že není potřeba nádrž odvzdušňovat a pokud je nádrž plná, teče to tudy pod karavan a ne do sprchového koutu, který má nejnižší polohu odpadu.



Ano, průchodka pro přívod se dá asi takto vyřešit a dokonce se tvůj argument s odvzdušněním líbí. Ale co výpusť?
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, SingBoss je machr - na všechno. V úctě smekám. Čáo, Pepa
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
Na výpust se dají použít vodovodní armatury(plastové).Spoje se mažou tzv. "mazlákem",něco jako vazelina ,která ulehčuje spojení a manipulaci,časem ale vyschne a spoj je těsný ,pružný a pevný.Dá se po čase i rozdělat ,ale jde to ztuha.
ravykravykČlen
Přidáno před 8 let
Velmi všem děkuji, myslím, že už mám jasnou představu a na jaro se do toho pustím.
A pak přidám i fotky.
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

ravyk napsal:

Citovat

Honza Palasek napsal:

ad3
Moc otázce s průchodkama nerozumím. Žádné tam nepotřebuji. Jako přívod do odpadní nádrže mám prostý otvor z vrchu a to že to v tomto místě stoprocentně netěsní přináší užitek, že není potřeba nádrž odvzdušňovat a pokud je nádrž plná, teče to tudy pod karavan a ne do sprchového koutu, který má nejnižší polohu odpadu.



Ano, průchodka pro přívod se dá asi takto vyřešit a dokonce se tvůj argument s odvzdušněním líbí. Ale co výpusť?


Výpusť mám zhotovenou pomocí dřezové vpusti. / Čeština je kouzelná... :-)/ Do oválu z odpadních trubek mám vložen čistící T kus a na něm závitové víčko. (Je součástí této součástky.) Ve víčku je otvor a do něj připevněna dřezová vpusť, na ní standardně připevněno flexi odpadní potrubí a na konci hostalenový kulák. Vše je z běžných součástek pro domovní instalace. Připadalo mi to takto nejjednodušší. Více snad napoví obrázky. Ten špunt mi pochopitelně po instalaci zbyl... :)
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
Honza Palasek Připojili následující obrazek:
istc_kus_s_vpust.jpg Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,712 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30207 sekund | Průměrně za: 0.30207 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB