Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jak namontovat odpadní nádrž ?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jak namontovat odpadní nádrž ?

Poslední aktualizace před 5 let
langi70langi70Člen
Přidáno před 11 let
Zdravím zkušené karavanisty. :_ Přemýšlím o zabudování pevné odpadní nádrže, ale vůbec nevím jak na to? Ani nevím která nadrž je na to vhodná a hlavně jak a čím ji uchytit pod podlahu. Mám Hobby 450 a nadrž na čistou vodu na 60 litrů.
Důvod je ten, že občas někde zastavíme na pár dní na divoko a nebaví mně vyndavání nádrže a taky je třeba ji někam před odjezdem vylít.

Těším se na vaše návrhy a připomínky.!)
Radek , Peťa a Lukáš 14 a :i Daisy
Peugeot 5008 + Averso 500 TK
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 11 let
Hlavně ji nedávej na střechu. Kvůli těžišti při jízdě...:(

K nádrži se prodávají takové pásy, kterýma ji přichytíš k podlaze, třeba i skrz (vraťáky). Má to šponováky.
Vodu tam svedeš (spád) a nezapomeň na vypouštěcí ventil.
Já ji mám mezi nápravama.
Přesně jsem si to změřil.
Nádrží různých rozměru je hafo.
Pokud budeš jezdit v zimě, tak můžeš domontovat topné tělísko apd.
A třeba i snímač hladiny...
Kdyby něco pošli SZ a já Ti na sebe dám telefon.
Možná mám někde i fotky.
JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 11 let
možná ještě odvětrání nádrže,taky budu asi dělat samodomo.
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 11 let
Na co odvětrání?
Odpadní voda vstupuje v horní straně nádrže - jak dovolí spad.
Vstup jsem nijak netěsnil.
Trubky pod výlevkou nemám "ala sifon" ale nikdy jsem žádný zápach necítil.
JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
Do nádrže bych udělal přepad. Při případném přeplnění. Myslel jsem že mám detail u té mé. Ale bohužel. Případně po SZ popíšu.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Z
zdeenaleČlen
Přidáno před 11 let
Nadrz se da dobre udelat z oranzovych odpadnich trubek. Z te nejvetsi (cca 21 cm) si rizni delku presne na miru mezi nosniky a z kazde strany zalep zaslepkou (prodava se). Pak jen navrtej a vlep vstup, vystup a prepad. Upevneni flexipaskou k nosniku nebo k podlaze.
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 11 let
Jedna PVC trubka od dřezu druhá trubka od sprchové vaničky
přivedeno do spodní části nádrže takže funguje i jako sifon, odtéká bez problému
sada na upevnění nádrže stačí i na upevnění trubek
odvětrání/přepad – v horním rohu malá dírka, průměr asi 5mm

sada na upevnění nádrže
http://www.karavan.cz/_300_075-soupra...montaz.htm
nádrž 47L
http://www.karavan.cz/_300_052-plasto...-200mm.htm
výpustný ventil
http://www.karavan.cz/_300_385-vypust...0-mm--.htm
Jarda_1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
T
tom74Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

zdeenale napsal:

Nadrz se da dobre udelat z oranzovych odpadnich trubek. Z te nejvetsi (cca 21 cm) si rizni delku presne na miru mezi nosniky a z kazde strany zalep zaslepkou (prodava se). Pak jen navrtej a vlep vstup, vystup a prepad. Upevneni flexipaskou k nosniku nebo k podlaze.


oranžové trubky jsou docela dobrá myšlenka, hlavně v případech úspory místa na podvozku, dají se vyplnit různá menší místa při nosníkách apod., a není třeba shánět nádrž na míru
akorát nejsou tyhle trubky v mrazech moc křehké ???
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 11 let
Tiez sa chystam na odpadnu nadrz. Povodne som chcel kupit plastovu bandasku 35l a namontovat nejako ako Jarda_1. Ale paci sa mi aj tento napad z trubiek. Budem mat nad cim premyslat. V plaste by som videl ako je plna a do trubky by som musel dat cidla hladiny. Uvidime.
54!y+45!f+24!u+17!l
T
tom74Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

mengic333 napsal:

Tiez sa chystam na odpadnu nadrz. Povodne som chcel kupit plastovu bandasku 35l a namontovat nejako ako Jarda_1. Ale paci sa mi aj tento napad z trubiek. Budem mat nad cim premyslat. V plaste by som videl ako je plna a do trubky by som musel dat cidla hladiny. Uvidime.


malý nápad -- zkus odpad přivést do dolní části "trubkové nádrže" něčím průsvitným nebo čirým a přes kolínko nebo ohyb vést vertikálně pod podlahu a pak teprve vést dál, na vstupu se ti udělá vlastně vodoznak
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

tom74 napsal:

Citovat

zdeenale napsal:

Nadrz se da dobre udelat z oranzovych odpadnich trubek. Z te nejvetsi (cca 21 cm) si rizni delku presne na miru mezi nosniky a z kazde strany zalep zaslepkou (prodava se). Pak jen navrtej a vlep vstup, vystup a prepad. Upevneni flexipaskou k nosniku nebo k podlaze.


oranžové trubky jsou docela dobrá myšlenka, hlavně v případech úspory místa na podvozku, dají se vyplnit různá menší místa při nosníkách apod., a není třeba shánět nádrž na míru
akorát nejsou tyhle trubky v mrazech moc křehké ???



Mám rovněž odpadní nádrž pod karavanem z oranžového odpadového potrubí. Namísto záslepek jsem ale použil kolena, takže mám vlastně takový ovál, který má rozměr, že se přesně vešel mezi nosníky a vpodstatě už sám drží. Pro jistotu jsem z pásoviny udělal dvojitá poutka a pomocí vratových šroubů to přidělal zespodu karavanu. Mám na tom i standardní čistící T kus (kdybych tam potřeboval např. něco dohledávat či čistit), do jehož víčka jsem připojil odpadní flexi hadici s kulákem. Přívod do nádrže mám jednoduše z vrchu o něco větším otvorem, než je přívodní potrubí, takže odpádá sólo odvzdušnění a pokud je nádrž plná, tak to prostě přeteče a to už člověk i slyší, že se odpad chová tak nějak jinak a nebo okolo karavanu začíná skvrnka, kterou nepovažuji za nic tragického ani ve fajnovějších kempech. Co se týká odolnosti potrubí v mrazech - zajisté bude mít materiál větší křehkost. Pokud ale netrefím něco obludného na cestě, samovolně to nepraskne a pokud bych do něčeho nepříjemného najel, obávám se, že mi ani 40 stupňů ve stínu nepomůže...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 11 let
Celkem taky uvažuji o odpad.nádrži.
Jen by mě zajímalo čím jí tepelně odizolovat pro zimní akce a jak se bude tvářit odspodu dřevěnná podlaha na asi stále přítomnou vlkost,která navzláná mezi nádrž a podlahu.
Mám celkem strach aby to časem neztrouchnivělo...
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Honza Palasek napsal:

Citovat

tom74 napsal:

Citovat

zdeenale napsal:

Nadrz se da dobre udelat z oranzovych odpadnich trubek. Z te nejvetsi (cca 21 cm) si rizni delku presne na miru mezi nosniky a z kazde strany zalep zaslepkou (prodava se). Pak jen navrtej a vlep vstup, vystup a prepad. Upevneni flexipaskou k nosniku nebo k podlaze.


oranžové trubky jsou docela dobrá myšlenka, hlavně v případech úspory místa na podvozku, dají se vyplnit různá menší místa při nosníkách apod., a není třeba shánět nádrž na míru
akorát nejsou tyhle trubky v mrazech moc křehké ???



Mám rovněž odpadní nádrž pod karavanem z oranžového odpadového potrubí. Namísto záslepek jsem ale použil kolena, takže mám vlastně takový ovál, který má rozměr, že se přesně vešel mezi nosníky a vpodstatě už sám drží. Pro jistotu jsem z pásoviny udělal dvojitá poutka a pomocí vratových šroubů to přidělal zespodu karavanu. Mám na tom i standardní čistící T kus (kdybych tam potřeboval např. něco dohledávat či čistit), do jehož víčka jsem připojil odpadní flexi hadici s kulákem. Přívod do nádrže mám jednoduše z vrchu o něco větším otvorem, než je přívodní potrubí, takže odpádá sólo odvzdušnění a pokud je nádrž plná, tak to prostě přeteče a to už člověk i slyší, že se odpad chová tak nějak jinak a nebo okolo karavanu začíná skvrnka, kterou nepovažuji za nic tragického ani ve fajnovějších kempech. Co se týká odolnosti potrubí v mrazech - zajisté bude mít materiál větší křehkost. Pokud ale netrefím něco obludného na cestě, samovolně to nepraskne a pokud bych do něčeho nepříjemného najel, obávám se, že mi ani 40 stupňů ve stínu nepomůže...



můžeš to nafotit jak ten chobotron vypadá
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
http://signboss.rajce.idnes.cz/Obytna...reseni.jpg
[url]
http://signboss.r...rz_10_.jpg[/url]

[url]http://signboss.rajce.idnes.cz/Obytna_vestavba_FIAT_DUCATO_2%2C8_iDTD/#Odpadni_nadrz_6_.jpg
[/url]

Takhle jsem ji páchal já. Boky jsem vyřízl z pěněného PVC o síle 10 mm.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 11 let
No to je naráz šikovnejch kutilů.
Ten chobotron jsem si mohl udělat a ušetřil bych nějakou kačku.
mám dvouosák a tam by to taky přesně páslo.
No tak příště.
JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Spajky007 napsal:

Citovat

Honza Palasek napsal:

Citovat

tom74 napsal:

Citovat

zdeenale napsal:

Nadrz se da dobre udelat z oranzovych odpadnich trubek. Z te nejvetsi (cca 21 cm) si rizni delku presne na miru mezi nosniky a z kazde strany zalep zaslepkou (prodava se). Pak jen navrtej a vlep vstup, vystup a prepad. Upevneni flexipaskou k nosniku nebo k podlaze.


oranžové trubky jsou docela dobrá myšlenka, hlavně v případech úspory místa na podvozku, dají se vyplnit různá menší místa při nosníkách apod., a není třeba shánět nádrž na míru
akorát nejsou tyhle trubky v mrazech moc křehké ???



Mám rovněž odpadní nádrž pod karavanem z oranžového odpadového potrubí. Namísto záslepek jsem ale použil kolena, takže mám vlastně takový ovál, který má rozměr, že se přesně vešel mezi nosníky a vpodstatě už sám drží. Pro jistotu jsem z pásoviny udělal dvojitá poutka a pomocí vratových šroubů to přidělal zespodu karavanu. Mám na tom i standardní čistící T kus (kdybych tam potřeboval např. něco dohledávat či čistit), do jehož víčka jsem připojil odpadní flexi hadici s kulákem. Přívod do nádrže mám jednoduše z vrchu o něco větším otvorem, než je přívodní potrubí, takže odpádá sólo odvzdušnění a pokud je nádrž plná, tak to prostě přeteče a to už člověk i slyší, že se odpad chová tak nějak jinak a nebo okolo karavanu začíná skvrnka, kterou nepovažuji za nic tragického ani ve fajnovějších kempech. Co se týká odolnosti potrubí v mrazech - zajisté bude mít materiál větší křehkost. Pokud ale netrefím něco obludného na cestě, samovolně to nepraskne a pokud bych do něčeho nepříjemného najel, obávám se, že mi ani 40 stupňů ve stínu nepomůže...



můžeš to nafotit jak ten chobotron vypadá


No abych se přiznal, moc se mi teď ve tmě nechtělo válet pod karavanem a ani jsem nevěřil ve zdar focení, ale asi je přece jen něco poznat. Ventil je klasický hostalen vnitřní průměr 25. Nenechte se zmýlit tím T kusem. Slouží to pouze jako držák přes otvor v nosníku, ve kterém to je z druhé strany zaslepeno hostalenovou zátkou, takže to nemůže samovolně vypadnout. Flexi hadice je do čistícího T kusu na odpadní nádrži napojena pomocí vrchního dílu sifonu pro sprchové vaničky. Vše to je uděláno z materiálu pro domovní instalace.
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
Honza Palasek Připojili následující obrazek:
foto_3_2.jpg foto_2_3.jpg foto_1_4.jpg
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 11 let
super inspirace hele a co na STK nemají na to keci jinak díky za ochotu
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Spajky007 napsal:

super inspirace hele a co na STK nemají na to keci jinak díky za ochotu


Tož to mě ani nenapadlo. Nejbližší technickou mám na obzoru na jaře 2016 a tak potom dám vědět, ju... :D
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
PLAFPLAFČlen
Přidáno před 11 let
Jen se chci podělit o zkušenost s odpadní nádrží z oranžové odpadní trubky.Obrázky jsou ve fotogalerii, neumím dát odkaz.Trubka je osazená dinkama přímo v do rámu podvozku.Po délce trubky byl ohnut plech jen z důvodu proražení nádrže v terénu. Nádrž namontována v roce 2009 a od té doby používaná. Počasí ani provoz se na nádrži nepodepsal.
Ať se kolečka točí !!!!!!!!!

Petr + Lenka + Adélka + Filípek
Obytné auto ELNAGH 701
furgonfurgonČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

PLAF napsal:

Jen se chci podělit o zkušenost s odpadní nádrží z oranžové odpadní trubky.Obrázky jsou ve fotogalerii, neumím dát odkaz.Trubka je osazená dinkama přímo v do rámu podvozku.Po délce trubky byl ohnut plech jen z důvodu proražení nádrže v terénu. Nádrž namontována v roce 2009 a od té doby používaná. Počasí ani provoz se na nádrži nepodepsal.

Peťo myslíš tuto http://caravan24....um_id=1587
Jarda a Zuzka
Fiat 2.3 Carado 448
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,044,645 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25052 sekund | Průměrně za: 0.25052 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.37MB/4MB