Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Couvací kamera a tablet: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Couvací kamera a tablet

Poslední aktualizace před 8 let
operativecoperativecČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj moc se v tom nevyznám, lze pořídit couvací kameru na bydlík která se dá připojit místo k monitoru k tabletu?
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 11 let
Da, co by se nedalo. Možnosti co jsem zkoušel byly dvě. Jedna možnost je použit místo kamery nějaký levný mobil s androidem.do nej se Da stáhnout aplikace, která z telefonu udělá bezdratovovou WiFi kameru. Odkaz třeba tento https://play.goog...JvZmNhbSJd

Do tabletu jednu z několika aplikaci pro zobrazeni kamer. Asi nejlepší a mnou využívána aplikace je IP CAM viewer od uživatele robert.chou@mail.com
Odkaz je třeba tady https://play.goog...&hl=cs Je to líté verze,kde se dole zobrazuje reklamní proužek a nepodporuje přenos audia. Placena verze má přídomek PRO a stoji stovku.
Tam se dá nastavit spoustu IP kamer.
Místo toho mobilu lze použit samozřejmě jakoukoliv IP kameru. Nedávno jsem testoval třeba od Edimax-u IC3115w. Lze koupit třeba tady http://m.alza.cz/...372550.htm
Naprostý luxus s jednoduchým nastavenim za necelých 1400,..
Kameru jsme zkusil umistnit jen na zadní okno bydliku, obraz super, rušení žádné, úhel záběru veliký :-). akorát není citlivá moc za úplné tmy.
Tož tak :-)
operativecoperativecČlen
Přidáno před 11 let
tož dík, tomu vůbec nerozumím tak se ptám, přivezl jsem si auto a zjistil jsem že bych tuze nutně potřeboval couvací kameru, navigaci mám taky KO, dcera občas potřebuje přehrát něco a tak mě napadlo koupit tu tabletu a mít na vše jen jednu obrazovku jen mi nebylo jasné jak tam dát tu kameru když to nemá ty cinče a nějaký Wifi sem vůbec netušil, že egzistuje
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 11 let
pokud má tablet video vstup (asi 3,5 JACK) tak by to šlo.....lze koupit redukci CINCH / 3,5JACK jen by se to zřejmě samo nepřepínalo na obraz z kamery
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

karlosVW napsal:

pokud má tablet video vstup (asi 3,5 JACK) tak by to šlo.....lze koupit redukci CINCH / 3,5JACK jen by se to zřejmě samo nepřepínalo na obraz z kamery


No Nevím, zatím jsme žádný takový tablet se vstupem na video neviděl .

Automatické sloučení 25.01.2013 23:32:

Citovat

operativec napsal:

tož dík, tomu vůbec nerozumím tak se ptám, přivezl jsem si auto a zjistil jsem že bych tuze nutně potřeboval couvací kameru, navigaci mám taky KO, dcera občas potřebuje přehrát něco a tak mě napadlo koupit tu tabletu a mít na vše jen jednu obrazovku jen mi nebylo jasné jak tam dát tu kameru když to nemá ty cinče a nějaký Wifi sem vůbec netušil, že egzistuje


Tož to je problém, jedno je vsak zásadní. Musíš si uvědomit ze na tabletu nezobrazis současně navigaci, video a třeba i tu kameru. Vždy jen jedno, i když navigace od Google ti poběží na pozadí a může ti poradit hlasem.
V tomto případě by jste se v autě asi o tablet porvali, kdo ho bude Mit :-)
Upravil PhanTom dne 26.01.2013 00:32, před 11 let
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, řešení mne zaujalo, ale buď jsem něco někde přehlédl,nebo nevím. Podařilo se mi tuto aplikaci spustit pouze přes wifi router. Jak zajistíte spojení mezi MT a NTB ( event. TAB ) přes wifi napřímo ?
Díky.
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
Prusa94Prusa94Nováček
Přidáno před 11 let
Folcik 2,4D bez turba, Beduín N126N + někdy ještě 2 motorky Smile
operativecoperativecČlen
Přidáno před 11 let
Tož to je problém, jedno je vsak zásadní. Musíš si uvědomit ze na tabletu nezobrazis současně navigaci, video a třeba i tu kameru. Vždy jen jedno, i když navigace od Google ti poběží na pozadí a může ti poradit hlasem.
V tomto případě by jste se v autě asi o tablet porvali, kdo ho bude Mit :-)[/quote]



měl jsem představu, že na tabletě bude zapnutá navi, když zařadím z5 tak se zobrazí obrázek od kamery, jak se vyřadí tak o5 vyskočí navi z lišty


http://www.xtech.... + http://www.xtech....
toto asi k tabletě nebude moc vhodný, je to jen o tom že nemusím tahat kabel dopředu, ale stejně je k tomu třeba dírka k připojení pokud to dobře chápu

ta IP wifi kamera popsaná výše se připojí bezdrátově rovnou signálem do tabletu je to tak?

no a s tím rvaní o zařízení to zatím, píšu zatím, mám ošéfovaný sem vůdce smečky, který se poslouchá, ale nevím jak dlouho to vydrží !)
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
Pokud jsem pochopil správně zařízení z linku, tak na NAV musíš mít AV vstup do zařízení, pak už by mělo jít pouze o to, že při aktivaci kamery dojde pravděpodobně ke stavové změně na konektoru AV a tím se aktivuje informace na navigaci. V případě tabletu to asi bude otázka. Určitá cesta u tabletu by mohla být přes IP WiFi kameru k PC. určitá náhrada, kdy není potřeba zapovovat nic do navigace jsou rádia s větším displ. , která již mají AV vstup pro couvací kameru a umí přehrávat např. i DVD ( cena okolo 4.000 ) Pak již jednoduše použít popisované zařízení a funguje co potřebuješ - navigace jede pořád a v případě couvání se Ti vše zobrazí na rádiu. Toto řešení se dá použít i pro monitoring. během jízdy, ale je potřeba napájet kameru např. z obrysovek ne z couvacích světel.
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Trip Ja-Ro napsal:

Pokud jsem pochopil správně zařízení z linku, tak na NAV musíš mít AV vstup do zařízení, pak už by mělo jít pouze o to, že při aktivaci kamery dojde pravděpodobně ke stavové změně na konektoru AV a tím se aktivuje informace na navigaci. V případě tabletu to asi bude otázka. Určitá cesta u tabletu by mohla být přes IP WiFi kameru k PC. určitá náhrada, kdy není potřeba zapovovat nic do navigace jsou rádia s větším displ. , která již mají AV vstup pro couvací kameru a umí přehrávat např. i DVD ( cena okolo 4.000 ) Pak již jednoduše použít popisované zařízení a funguje co potřebuješ - navigace jede pořád a v případě couvání se Ti vše zobrazí na rádiu. Toto řešení se dá použít i pro monitoring. během jízdy, ale je potřeba napájet kameru např. z obrysovek ne z couvacích světel.


Podľa mňa je ideálne toto: http://www.ebay.c...2c66b29bc4
Neláka to zlodejov, lebo si to nikto nevšimne. Nebaví ma stále dávať preč GPS. A kamera k tomu: http://www.ebay.c...;_from=R40

A ako som tu čítal príspevky tak WiFi sa nejak neosvedčilo.
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
To je řešení, které je odzkoušené a funkční...má to však jedno ale...musíš protáhnout vodiče jednak celým karavanem, jednak celým vozidlem ( pod podlahou nebo pod střechovicí ) a zároveň vyřešit propojku mezi karavanem a autem. A to už se tady řešilo na jiném vlákně...
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 11 let
Nemohu souhlasit s tvrzením, ze WiFi je nespolehlivé. Nesmí se to plést s bezdrátovou kamerou. Oboji je sice ve stejném pásmu 2.4 GHz, avšak bezdrátová kamera nepoužívá zpravidla žádné kódování a ani kontrolu kvality signálu. Jde víceméně o převod analogového signálu z kamery rovnou vzduchem do přijímače,kde se z toho opět stane analog. Něco jako princip radia. Oproti tomu technologie WiFi používá komunikacni protokol. Signál je rozkouskovan do malých paketu a Kazdy z nich se vysílá zvlášť. S kontrlolou, zda paket byl v pořádku doručen, nebo ne. Pokud ne dorucuje se opět. Tím je toto řešení odolnější vůči rušení.
Na dotaz jak to propojit primo bez routeru je dvoji řešení. Bud prepnou tabket do režimu sdíleni internetového připojení - tetherink. Kdy se z nej stane vlastně takový přístupový bod a kamera ho snadno najde,a není problém to sparovat. Já osobně to ale testoval Pres WiFi router. Jednak proto, ze jsem mohl připojit součástne vice kamer a taky proto, ze se mi to řešení líbí vice než zatěžovat tablet sdílením. A cena routeru, co má WiFi není dnes nic strasneho, třeba i za 500.
Cestou do Norska jsem takto testoval 4 zapojene kamery, jedna v bydliku, kde jsem sledoval co se tam za jizdy hejbe. Jedna vzadu na okně v koupelně co sledovala provoz za mnou a dvě na strese bydliku. Jedna Koukala dopředu a druha dozadu. Takže jsem skoro vypadal jako agent Google Street View :-). A žádné problémy s rušením ani jedné kamery jsem nemel. Ani příjezdem městem.
Kabely mezi autem a bydlikem nebylo potřeba - router byl instalován pod sedackou v bydli ku u baterie, a napájení pro kamery jsem bral kde se dalo. Většinou z přívodu od světel ve strope a skrinkach.
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

PhanTom napsal:

Nemohu souhlasit s tvrzením, ze WiFi je nespolehlivé. Nesmí se to plést s bezdrátovou kamerou. Oboji je sice ve stejném pásmu 2.4 GHz, avšak bezdrátová kamera nepoužívá zpravidla žádné kódování a ani kontrolu kvality signálu. Jde víceméně o převod analogového signálu z kamery rovnou vzduchem do přijímače,kde se z toho opět stane analog. Něco jako princip radia. Oproti tomu technologie WiFi používá komunikacni protokol. Signál je rozkouskovan do malých paketu a Kazdy z nich se vysílá zvlášť. S kontrlolou, zda paket byl v pořádku doručen, nebo ne. Pokud ne dorucuje se opět. Tím je toto řešení odolnější vůči rušení.
Na dotaz jak to propojit primo bez routeru je dvoji řešení. Bud prepnou tabket do režimu sdíleni internetového připojení - tetherink. Kdy se z nej stane vlastně takový přístupový bod a kamera ho snadno najde,a není problém to sparovat. Já osobně to ale testoval Pres WiFi router. Jednak proto, ze jsem mohl připojit součástne vice kamer a taky proto, ze se mi to řešení líbí vice než zatěžovat tablet sdílením. A cena routeru, co má WiFi není dnes nic strasneho, třeba i za 500.
Cestou do Norska jsem takto testoval 4 zapojene kamery, jedna v bydliku, kde jsem sledoval co se tam za jizdy hejbe. Jedna vzadu na okně v koupelně co sledovala provoz za mnou a dvě na strese bydliku. Jedna Koukala dopředu a druha dozadu. Takže jsem skoro vypadal jako agent Google Street View :-). A žádné problémy s rušením ani jedné kamery jsem nemel. Ani příjezdem městem.
Kabely mezi autem a bydlikem nebylo potřeba - router byl instalován pod sedackou v bydli ku u baterie, a napájení pro kamery jsem bral kde se dalo. Většinou z přívodu od světel ve strope a skrinkach.


Výborný nápad, jediný problém vidím v napájaní routera. Asi treba vyrobiť niečo z 12V na napájacie napätie routera, ktorý býva 9V a pod.
A asi by som dal router do auta, lebo zvykne mať odber tak okolo 1A a v aute to nevadí. No a ešte jedna vec. Je dobré použiť kameru, ktorá je určená na cúvanie - má zorné pole až 170 stupňov. Kým bežné kamery WiFi majú tak 45 stupňp.
operativecoperativecČlen
Přidáno před 11 let
Já osobně to ale testoval Pres WiFi router. Jednak proto, ze jsem mohl připojit součástne vice kamer a taky proto, ze se mi to řešení líbí vice než zatěžovat tablet sdílením. A cena routeru, co má WiFi není dnes nic strasneho, třeba i za 500.

A jak se ten router připojí k tabletu právě to je to co řeším, je na něm 1xmini USB a 1xHDMI?
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 11 let
1. Kamera o které jsem psal na začátku, tedy Edimax 3115W má zorny úhel 75 stupňů. Viz odkaz na stránky vyrobce v češtině
http://www.edimax...;pd_id=434

2. Napájení a umistneni routeru. Dnes uz má elektronika v sobe napájení kde používá nabojovou pumpu. Takže i když má napsáno, ze se napájí z 9v nevadí ji i 12V. Umistneni v karavanu má opodstatněni v tom, ze když umistnis kameru ještě i do prostoru bydli ku a mas router s USB portem kam zapojis USB dongle pro příjem internetu, třeba od Vodafone, stane se z toho i dohledové zařízení když v bydliku nejsi. Pozor nedoporučuji koukat v teto variantě na kameru porad, protože dat teče celkem dost a aby stačil tarif :-). Stačí nakonfigurovat kameru na detekci pohybu a pokud bude error, kamera se sama postará o poslaní zprávy Pres internet na mobil.

3. Připojení routeru k tabletu a kamerám je Pres WiFi. Proste router je hlavni vysílací bod, tedy v režimu AP. Tablet i kamery k němu tedy pripojis bezdratove.

4. Pro ty, co chtějí znát konkrétní kombinaci pravé testovanou konfiguraci s variantou dálkového dohledu tak je to kamera Edimax IC3110 - kamera s nočním viděním, bez WiFi s LAN portem. To proto, ze jako router s WiFi je pouzity od Vodafone Mobile Shraing Rock R101, v kombinaci s USB Vodafone Mobile Broadband HSPA USB Stick K3765.
Ten Dock má LAN port a kamera je připojena do tohoto portu. Je konfigurovan jako mobilní přístupový bod, tedy WiFi vysílá data z USB modemu. Tablet připojen Pres WiFi k Dock-u.
Kamera samozrejne může byt i výše zmiňovaná 3115w, ale já mam po ruce zrovna tuto. Maka to jako Fík, jako datový tarif je od Vodafone Internet v mobilu naplno, 4GB dat měsíčně za 315 CZK.
G
GSmanČlen
Přidáno před 11 let
A jak se ten router připojí k tabletu právě to je to co řeším, je na něm 1xmini USB a 1xHDMI?

No právě přes WIFI.
Nemyslím to špatně, ale když netušíš, že WIFI existuje, tak si troufám tvrdit, že nakonfigurovat router, nastavit ip adresy a celý to propojit, bude nad tvoje zkušenosti.
Nech si to propojit jak radí Peterb, bude se ti kamera aktivovat po zařazení zpátečky a tablet dej děckám na hraní a filmy.
Propojit jde všechno, ale v tomto případě je to škrábání pravou rukou v levém uchu.
Přecejen PhanTom o tom něco ví a je to zjevně jeho koníček.

Ještě jednou píšu ať to nebereš špatně, nechci tě nijak urazit.
operativecoperativecČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

GSman napsal:

A jak se ten router připojí k tabletu právě to je to co řeším, je na něm 1xmini USB a 1xHDMI?

No právě přes WIFI.
Nemyslím to špatně, ale když netušíš, že WIFI existuje, tak si troufám tvrdit, že nakonfigurovat router, nastavit ip adresy a celý to propojit, bude nad tvoje zkušenosti.
Nech si to propojit jak radí Peterb, bude se ti kamera aktivovat po zařazení zpátečky a tablet dej děckám na hraní a filmy.
Propojit jde všechno, ale v tomto případě je to škrábání pravou rukou v levém uchu.
Přecejen PhanTom o tom něco ví a je to zjevně jeho koníček.

Ještě jednou píšu ať to nebereš špatně, nechci tě nijak urazit.


jasný v pohodě sem na to natvrdlej

ale ještě jednou ale
když mám IP kameru co vysílá wifi tak proč je tam znovu ten wifi router, nejde to dát přímo kamera do tabletu?
a jak píšeš je to nad moje síly sám si zadělávám hardvare, ale softvare mi vždy instaluje někdo jinej jen zjištuju co koupit a co ne a zda moje smělý myšlenky nejsou totálně mimo mísu, nechce se mi mít auto samej display, líbilo by se mi to vše mít na jeden a toto je varianta která mě napadla, tady je spousta zkušenejch lidí co jsou ochotni poradit tak tak dělám
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 11 let
Nutnost router-u je dana tím, ze jak tablet, tak kamera funguje v režimu host. Tedy neumi se propojit jen tak mezi sebou. Odborné se tomu říká AD-HOC spojeni. Jsou to jen klienti. Ale třeba "chytré" mobily umi funkci sdíleni přístupového bodu. To je ten tethering. Pokud mobil pustis s tímto režimem, uvidíš v éteru novy přístupový bod s názvem, který jsi nakonfigurujes na tom mobilu. A k tomuto potom dokážeš sparovat tu kameru bez router.u. Tablety, pokud tedy uvazujes o standartu ktery koupis a nebudeš ho upravovat tzv."rootem", tedy udemknes na něm skryte věcí tak tuto funkci v sobe nemá. Proto ten router.

Ad. GSman- mas pravdu ze jsem tak trochu postižený těmito technologiemi. Proto jsem reagoval na ten dotaz jestli to jde s tabletem. Jen jsem popisoval ze to jde :-). IMHO, dnešní routery i koneckonců ta kamera má jednu funkci, která umožňuje jednoduché propojeni věcí mezi sebou. Ta funkce se jmenuje WPS. Není sice moc bezbecna pro konfiguraci Domácí sítě, protože se Pres tuto funkci dokážeš napojit někomu na jeho router doma a brouzdat po jeho internetovém připojení. Ale to je o něčem jiném. Funkce WPS je jednoducha v tom, ze na kameře po zapojeni do napájení stisknes tlačítko s tímto označením na 3sec. Rozblika se LED na kameře a potom zmacknes obdobné tlačítko na router-u. A ony se mezi sebou ty dvě zařízení nějak domluví a vytvoří si mezi sebou propojeni. Souhlasím ale s tím co rikas - musí s tím Mit člověk nějaké zkusenosti. :-).

Jinak ve čtvrtek, nebo v patek pojedu z Mostu pře Pardubice do Opavy, mohu ti to modelové ukázat, jak to cele funguje.
operativecoperativecČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

PhanTom napsal:
Jinak ve čtvrtek, nebo v patek pojedu z Mostu pře Pardubice do Opavy, mohu ti to modelové ukázat, jak to cele funguje.


Budu to řešit až na jaře zatím teoretizuji, jezdím si pro dceru do Loun, tak až to bude aktuální rád k tobě zajedu pro radu a zkušenosti pokud to ještě půjde zatím dík snad mi je v problematice jasných aspoň pár základních pojmů
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 11 let
Ok, tak když tak se ozvi na SZ
R.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,680,848 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.84606 sekund | Průměrně za: 0.84606 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB