Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaký plynový bojler vybrat?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaký plynový bojler vybrat?

Poslední aktualizace před 14 let
MikesMikesČlen
Přidáno před 15 let
Potřeboval bych poradit s výběrem bojleru ,jestli stačí desetilitrový nebo je lepší čtrnáctilitrový.Ještě dodám ,že přemýšlím o plynovém.
Mikeš
Upravil Fun dne 11.12.2008 19:59, před 15 let
T
tom-bČlen
Přidáno před 15 let
začal bych přemejšlet spíš o galonech :http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ATWOOD...06.c0.m245
Tomáš+Monika+Samík+Vendulka+ Citroën Jumper 2,8HDI+Hobby Prestige600
Upravil Fun dne 09.10.2008 23:02, před 15 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 15 let
Ahoj, myslím, že jsou obě volby dobré. Ty čtyři litry vody navíc asi nebudou podstatné. Máme elektrický na 5 litrů a dva (skromní) dospělí se tím jakž takž vysprchují. Potom je třeba cca půl hodiny počkat, až se voda ohřeje. :@
www.truma.cz/images/data/10.gif

Takže bych koukal na rozměry, aby se dal někam vhodně umístit. A možná ještě bych zvážil, jestli nemít kombinovaný i na elektriku. V kempu se to hodí.:_
www.truma.cz/images/data/12.gif
Fun
Smile
MikesMikesČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj Míro díky to je to co jsem potřeboval vědět. A vzhledem k tomu , že i když jsme v kempu tak si většinou elektriku neberem tak asi zvolím ten plynový 10 l.;t
Mikeš
S
snezkariČlen
Přidáno před 15 let
mame 10ti litrovy a nema to chybu. rikam kdyz uz vozim plyn tak at jsem opravdu nezavisly. na dobijeni pouzivam solar. plyn. bojler jsem mel v hobbiku karavanu a vyndal jsem ho a dal jsem tam bojler elektricky s tabberta a v tabbertu mam plynovy. take chci rici ze ma malou spotrebu.rozhodl ses dobre. cau lada snezkari.
MikesMikesČlen
Přidáno před 15 let
Jo už je doma o víkendu jde do karavanu;)
Mikeš
S
snezkariČlen
Přidáno před 15 let
tak at ti dobre ohriva. jinak nez ho sprovozniš tak si přetři holici stetkou a jarovou vodou vsechny spoje . nechci radit treba jsi plynař.cau lada snezkari.
MikesMikesČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj plynař nejsem , ale mam z něj respekt tak jsem si koupil sprej na unik plynu ,tak to snad dopadne , ale jinak díky za rady.:_
Mikeš
S
snezkariČlen
Přidáno před 15 let
jeste jednu vec bych ti chtel doporucit nebot to je moje dobra skusenost ... .natahni si po cele delce hadice teple vody izolacni pěnovou trubku takova šediva pouzivaji to topenari na trubky do zdi nebo topeni..zmenšiš straty na vedeni ke kohoutkum. ja jsem si to delal v hobbiku a bylo to potom znat ze jsem nemusel cekat az potece tepla.lada snezkari
MikesMikesČlen
Přidáno před 15 let
Díky za dobré rady.:_
Mikeš
MikesMikesČlen
Přidáno před 15 let
Tak je namontováno a nemá to chybu.Dokonce odzkoušeno v praxi o víkendu na horách ;t . Všem kdo o tom uvažují vřele doporučuji.
Mikeš
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 15 let
Tak jsem vyzkoušel, kolik spotřebuji celkem vody, na jedno vysprchování. Docela jsem byl překvapen, jak jsem nenáročný, protože jsem naměřil plných 5 litrů!:g
Velikost boileru mi tedy stačí poměrně malá, holky mají navíc vlasy, to už bude trochu horší.
Když bych volil velikost boileru, asi bych volil, vzhledem ke své nenáročnosti, menší, protože na druhé straně vidím i spotřebu plynu, potřebnou k ohřátí nádoby a také dobu ohřevu delší.
Fun
Smile
HrochHrochČlen
Přidáno před 15 let
Já bych naopak doporučoval větší jelikož doba na ohřátí je velmi krátká a spotřeba plynu velmi malá. Fune, někdy zkus změřit spotřebu, když se půjdou sprchovat tvé 3 holky :). Pak zjistíš, že by výrobci měli nabízet ještě větší bojlery. Vzhledem k tomu, že mám v bydlíku kolem nádrže s čistou vodou nataženu hadici pro rozvod teplého vzuchu, ke které jsou připevněny i hadice s vodou vedoucí ke sprše, umyvadlu a dřezu je v zimě spotřeba plynu k ohřátí vody téměř nulová. Voda má příjemnou teplotu stále, neboť necháváme trvale zapnuté teplovzdušné topení Webasto. Zahřátí vody pro člověka který má rád opravdu horkou koupel je pak velmi rychlé.
Upravil Hroch dne 03.02.2009 07:03, před 15 let
maneracimaneraciČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj Mikeši,
jelikož přemýšlíme také o plyn. bojleru měl bych je den dotaz. Je nutné dělat další díru do bydlíka na odvod spalin, anebo to jde napojit na komín od topení?
MikesMikesČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj
Je nutné dělat díru.Bojler je řešen tak,že se komín a zároveň přívod vzduchu prostrčí jednou dírou přičemž bojler stojí přímo u otvoru.Viz obrázek od Funa.
Mikeš
Upravil Mikes dne 10.02.2009 21:43, před 15 let
W
walibukČlen
Přidáno před 15 let
Z diskusie nie je jasné, alebo aspoň ja som to nepochopil kde si vlastne ten bojler kupoval. Prosím ťa môžeš to upresniť?
MikesMikesČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj bojler jsem kupoval http://www.karava...e-plyn.htm
Mikeš
C
Charlie63Nováček
Přidáno před 14 let
Máte niekto info o tom, či sa tá B 10 dá postaviť do obytného auta (vstavba do dodávky Boxer) z pohľadu odstupu od steny?
Dík
Karol
Karol
MikesMikesČlen
Přidáno před 14 let
Pokud potřebuješ postavit bojler dál od stěny prodává se prodloužení. Takže asi žádný problém. http://www.karava...ouzeni.htm
Mikeš
Upravil Mikes dne 28.04.2010 21:31, před 14 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Mikes, tom-b, Fun, snezkari, Hroch, maneraci, walibuk, Charlie63

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,047,649 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20427 sekund | Průměrně za: 0.20427 (0) sekund | Dotazy: 123 | Použitá paměť: 2.13MB/2MB