Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Mýto obytné nad 3,5t: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Mýto obytné nad 3,5t

Poslední aktualizace před 11 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Že by se nám něco začalo po asi 4 letech pomalinku hýbat? Kéžby by v tom zase nějaký speciální diletant nezačal vrtat.

11. 11. 2012
Pokrok v jednání o mýtném
Při jednání na MD ČR, uskutečněném dne 29.10.2012, bylo dosaženo dohody o převedení obytných automobilů s největší povolenou hmotností nad 3.500 kg do kategorie autobusů. Tím by došlo k významnému snížení poplatků za použití zpoplatněných komunikací pro tyto obytné automobily. V rámci jednání bylo dosaženo také dohody, že do konce listopadu připraví jak MDČR, tak i OSCAR svůj návrh na technické řešení převodu vozidel do kategorie autobusů. Oba návrhy budou projednány a sjednoceny jejich závěry na jednání na MD ČR hned začátkem prosince 2012, následně, za předpokladu nalezení shodného řešení, bude návrh předložen vládě a formou poslanecké novely zákona č. 13/1997 Sb., předložen v poslanecké sněmovně navržen ke schválení ve sněmovně, senátu a prezidentem republiky. S převodem předmětných vozidel do kategorie autobusů souhlasí i ministr dopravy, takže by nic nemělo bránit návrhu na změnu v opuštění budovy ministerstva dopravy. Výše uvedené termíny odpovídají již probíhajícímu legislativnímu procesu projednávané novely zákona č. 13/1997 Sb. Po třech letech jednání jde bezesporu o úspěch, který je potřeba dokončit i technicky a legislativně. Sdružení OSCAR uvítá proto i Vaše odborně zpracované návrhy řešení převodu.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 11 let
Snad to bude jen o mýtném, ale aby se někde zase nestala chybka a nemuseli si majitelé dělat řidičák na autobus :x
Bombíci
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
No asi bych se nedivil, ale to by snad nenapadlo ani korunovanýho vo.a
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 11 let
A hlavě už tam není ten ministr:he
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 11 let
Ale naši politici dokáží i nevídané....
Raději to tu nebudeme rozvádět, to je jiná písnička.
Tak snad se tu něco pohne i ku prospěchu lidí. Ještě tak obytka dát do 4t jako osobáky s oprávněním na B, a je tu spousta spokojenech bydlíkářů.
Bombíci
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Jen doufam ze se nam to nezvrhne do politicke roviny a nebo mimo misu. Drzme se tedy myta nad 3.5t (pro nas aviatiky) :he
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let
Mám dotaz.
A jak to je u obytek nad 3,5 tuny , myslím opravdu jen váhu kolem 4 tun, s tachografem. Doufám že být nemusí.
děkuji za odpověď. !)
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
DyferDyferČlen
Přidáno před 11 let
Nemusí:_,určitě!
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Dyfer napsal:

Nemusí:_


Díky za zprávu.
Ale chtěl jsem vědět, jestli nemusí být tachograf, například u obytka 4 tuny.
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
DyferDyferČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

Dyfer napsal:

Nemusí:_


Díky za zprávu.
Ale chtěl jsem vědět, jestli nemusí být tachograf, například u obytka 4 tuny.


Ne nemusí,tachograf musíš mít jen pokud jedeš za úplatu,to znamená pokud ti to auto vydělává peníze....:_
Peugeot 308SW + karavan HOME CAR,posádka Radek,Jana a syn Ondra:_
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Dyfer napsal:

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

Dyfer napsal:

Nemusí:_


Díky za zprávu.
Ale chtěl jsem vědět, jestli nemusí být tachograf, například u obytka 4 tuny.


Ne nemusí,tachograf musíš mít jen pokud jedeš za úplatu,to znamená pokud ti to auto vydělává peníze....:_


Díky za zprávu.
Zvažuji o obytku lehce nad 3,5 tuny. Tedy něco kolem 4 tun. Co Ty či ostatní zkušení tady na C24 na to ?
Je to rozumné řešení, či ne ?
Jde o to, mít více místa a nejezdit přetížený.

Díky za názory a rady. !)
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Zabývám se tím teď dost intenzivně kvůli avii a rozhodně do toho jdi budeš mít určitě i daleko novější, ale úskalí skoro žádné, malinko větší poplatky na dálnicích ale jedeš v klidu z přeložení, třeba teď tu někdo prodává dost pěkný auto, ale doložnost nějakých 300kg to je u nás jen posádka :-)
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
xbikerxbikerČlen
Přidáno před 11 let
Kapitank1400: Ja si myslim ze auto nad 3,5t zas takovy terno neni, jasne ze mas doloznost a prostor v pohode, ale: platis myto po cely Evrope, musis mit ridicak C, nektere silnice, dalnice a vetsina mest je do 3,5tuny a taky byva casto zakaz predjizdeni nad 3,5t, takze koupi takovyho auta bych dost rozmyslel..

Automatické sloučení 08.12.2012 11:50:
a jeste me taky napadlo ze musis jezdit na technickou kazdy rok??..
Upravil xbiker dne 08.12.2012 11:50, před 11 let
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

xbiker napsal:

Kapitank1400: Ja si myslim ze auto nad 3,5t zas takovy terno neni, jasne ze mas doloznost a prostor v pohode, ale: platis myto po cely Evrope, musis mit ridicak C, nektere silnice, dalnice a vetsina mest je do 3,5tuny a taky byva casto zakaz predjizdeni nad 3,5t, takze koupi takovyho auta bych dost rozmyslel..

Automatické sloučení 08.12.2012 11:50:
a jeste me taky napadlo ze musis jezdit na technickou kazdy rok??..


Ahoj, lépe bych to nenapsal !! Proč myslíte že všichni výrobci obytek tlačí váhy do 3500kg i když je to v dnešní době už téměř nemožné. Asi to nějaký smysl má né??!)
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 11 let
Na STK každý rok nemusíš i když je nad 3,5 t.
Standa2
DaLiDaLiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

xbiker napsal:

Kapitank1400: Ja si myslim ze auto nad 3,5t zas takovy terno neni, jasne ze mas doloznost a prostor v pohode, ale: platis myto po cely Evrope, musis mit ridicak C, nektere silnice, dalnice a vetsina mest je do 3,5tuny a taky byva casto zakaz predjizdeni nad 3,5t, takze koupi takovyho auta bych dost rozmyslel..

Automatické sloučení 08.12.2012 11:50:
a jeste me taky napadlo ze musis jezdit na technickou kazdy rok??..



Trochu moc nepřesností najednou, kde jste k těm informacím přišel?

- "platíš mýto po celé Evropě" - to je hloupost, řada evropských zemí buď mýto nemá vůbec nebo nemá mýto pod 12 tun, případně má poplatky za průjezdy dálnic, které platí i osobáky - a ne všude jsou odstupňované dle váhy. Skutečné mýto platí obytky nad 3,5T v nejbližším okolí jen v ČR a Rakousku, na Slovensku stačí dálniční známka i pro obytky nad 3,5T, protože tam uplatňují na rozdíl od ČR pravidlo, že nejsou určené k dopravě nákladu, ani nejsou pro více než 8 osob.

- "některé silnice, dálnice a většina měst je do 3,5T" - nevím, kolik je v Evropě silnic, ale tipuji, že omezeno do 3,5T je méně než procento z nich. Dálnici do 3,5T jsem v životě neviděl, silnic a měst opravdu velmi málo. Nepleťte si zákaz vjezdu nákladních vozidel nad 3,5T s absolutním zákazem nad 3,5T - i obytky nad 3,5T jsou typovány jako osobní vozidla. Totéž platí pro vjezdy do center měst, např. pro Německo mám zelenou eko známku a mohu všude, kam se vlezu.

- "zákaz předjíždění nad 3,5T" - jednak tento limit bývá vesměs od 6T, ale hlavně se zase vztahuje většinou jen na nákladní vozidla

- "technická každý rok" - stačí přihlásit obytku jako M1 a máte pokoj 4 roky u nového auta a dál intervaly jako u osobáků

- "Řidičák C" - ano, to máte pravdu. Ten ale stačí udělat jednou, zatímco prostor a doložnost člověk využije při každé cestě.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Ano asi tak hlavne neplest jablka s hruskama:g
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
robertkodirobertkodiČlen
Přidáno před 11 let
:g přesně vystihující článek:g:_ já bych taky neviděl problém s obytkou nad 3,5 t mám ji a nijak mě to nebolí !y zatím jsem nikde neměl problém :_
Jezdíme obytnou avii kterou jsme pořídili místo obytného přívěsu!!y
Upravil robertkodi dne 10.12.2012 16:38, před 11 let
Radek a JarkaRadek a JarkaČlen
Přidáno před 11 let
Zdar Beďo, to nemáš pravdu, mě tehdy v Piešťanech málem vyvedli v zubech :o. Celkově je to podle mě o potřebách každého z nás - pokud někomu nevadí mít reálně 3,8 t a papírově do 3,5 t ať si tak jezdí... A komu to vadí ať si udělá "C" a trochu "obtížnější" provoz auta bude mít vykoupený vlastním klidem...
robertkodirobertkodiČlen
Přidáno před 11 let
Nic méně si myslím že pravdu mám protože konkrétně v těch Piešťanech tě vynesou v zubech:o i když přijedeš 7metrovým obytným autem do 3,5tuny a nedej bože VW Transporterem a 6,5m dluhým karavanem to je zase má skušenost z dob když jsem jezdil ještě karavanem :_
Jezdíme obytnou avii kterou jsme pořídili místo obytného přívěsu!!y
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,024,657 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30299 sekund | Průměrně za: 0.30299 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB