Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Duo Control CS nebo jiný regulátor ??: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Duo Control CS nebo jiný regulátor ??

Poslední aktualizace před 5 let
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Robert napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

ale, já bych také bych raději hledal technika.
:_

Lidi neblázněte, každou chvíli tu čtu takovéto hlášky. Což nemáte vlastní rozum? Copak asi ten technik udělá pro prodloužení trubky, jistě že ji nastaví pomocí spojky, vždyť jinak to nejde a utáhnout ji dvěma klíči snad umí každý blbec. !t


Samozřejmně namontovat spojku na trubku umím i já, ty a vůbec každý blbec jak píšeš, ale otázka je jestli to vlastně můžeme svépomocí udělat, a jestli je to bezpečné, jestli si po zásahu do plynového zařízení uděláš tlakovou zkoušku, abys věděl že to je v pořádku. jinak pro práce na plynovém zařízení platí :

Provádět jakékoliv zásahy (opravy, výměny, rekonstrukce, nebo nové instalace) na vyhrazených plynových zařízeních smějí jen osoby odborně způsobilé ve smyslu vyhlášky č. 21/1979 Sb. s platným a odpovídajícím rozsahem osvědčení a oprávnění pro tuto činnost. Osvědčení pracovníků a Oprávnění firmám vydává organizace státního odborného dozoru (ITI Praha - Institut technické inspekce Praha).
Platnost Osvědčení pro pracovníka je 5 let! Po této době musí každý pracovník opakovat zkoušky. Pokud tak pracovník neučinní pozbývá osvědčení platnosti 5 let od jeho vydání.
Doporučení zákazníkům! Nežli si objednáte firmu na provedení zásahu do plynového zařízení, prověřte si odbornou způsobilost nejenom firmy, ale i jednotlivých pracovníků, kteří budou zásah provádět (oprávnění/osvědčení k montážím a opravám vyhrazených plynových zařízení vydané Institutem technické inspekce.)




Zdenku, větší kravinu ocitovanou v posledním odstavci jsem neviděl.
Nedovedu si dost dobře představit jak po řidiči autobusu budu požadovat řidičský průkaz, profesní průkaz, zdravotní osvědčení a po jeho zaměstnavateli odbornou způsobilost k přepravě osob.!h:_


Jesně, že to už je přehnaný, jen jsem chtěl poukázat na to, že přeci jenom když někdo neví jak nastavit trubku, tak by měl raději sehnat firmu, která mu to odborně zapojí - přeci jenom je to plyn !!
Nemohu dávat příklady co se týká plynu, ale jako bývalý revizní technik elektrických zařízení bych ti mohl uvést spoustu případů prasecky a neodborně zapojených prodlužováků na 220V blbě zapojených zásuvek,nazanulovaných čerpadel na vodu a pod. A ta elektrika taky vypadá tak jednoduše zapojíš tři dráty

" A JE TO" :he
:_


Souhlasím, jsem ze stejného oboru jen za mně se zapojovaly jen dva.:D :_
J
Jirka GSČlen
Přidáno před 11 let
To jsem teda rozvášnil diskuzi s jednou plynovou trubkou... :D
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Mám dotaz k DuoControlCS . Jak funguje, když je připojená jen jedna láhev?

Jde mi o to, že v zimě, na podzim a na jaro vozím dvě láhve, ale jelikož mám jednu láhev plnící, v létě šetřím váhu a jezdím jen s jednou. Lze používat DuoControlCS i s jednou láhví?

díky
P
paragČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Lipicani napsal:

Mám dotaz k DuoControlCS . Jak funguje, když je připojená jen jedna láhev?

Jde mi o to, že v zimě, na podzim a na jaro vozím dvě láhve, ale jelikož mám jednu láhev plnící, v létě šetřím váhu a jezdím jen s jednou. Lze používat DuoControlCS i s jednou láhví?

díky


Jde použit bez problému.Sundá se hadice a přívod ce zaslepí zatkou která je sočástí.
Cau Jarda
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Díky!
Ještě mám jeden dotaz.
V autě mám plnící láhev na LPG a druhou láhev s čistým propanem. Pokud budu mít v zimě napojenou plnící láhev jako hlavní a v zimě klesne teplota pod 0 a v láhvi zůstane už jen butan(který se pod 4 st. neodpařuje), přepne duocontrol automaticky na láhev s propanem a budu topit do vyčerpání láhve s propanem? Nebo je možné, že butan odpojí duocontrol úplně? Např. že zamrzne apod a plyn z láhve s propanem se neodpaří???

díky
P
paragČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Lipicani napsal:

Díky!
Ještě mám jeden dotaz.
V autě mám plnící láhev na LPG a druhou láhev s čistým propanem. Pokud budu mít v zimě napojenou plnící láhev jako hlavní a v zimě klesne teplota pod 0 a v láhvi zůstane už jen butan(který se pod 4 st. neodpařuje), přepne duocontrol automaticky na láhev s propanem a budu topit do vyčerpání láhve s propanem? Nebo je možné, že butan odpojí duocontrol úplně? Např. že zamrzne apod a plyn z láhve s propanem se neodpaří???


díky


Myslim,že jak klesne tlak v LPG lahvi,tak se automaticky
přepíná na lahev sropanem.Je to stejné,jako by došel plyn v lahvi č 1
Ahoj Jarda
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Cituji z návodu pro Monocontrol CS

Podle směrnice 2001/56/ES o systémech vytápění, s doplňky
2004/78/ES a 2006/119/ES, musejí být karavany vyrobené od
ledna roku 2007 a provozující topení na zkapalněný plyn vybaveny
speciálním bezpečnostním uzavíracím zařízením, které
v případě nehody, jež by přerušila vedení, zabrání nežádoucímu
unikání plynu.

Pro vozidla vyrobená před lednem roku 2007 neexistují žádná
omezení týkající se provozu plynového zařízení za jízdy **.
** Výjimka pro Francii:
Ve Francii je provoz plynového zařízení za jízdy povolen pouze
u vozidel schválených typů, která byla uvedena do provozu od
1. ledna 2007. U starších vozidel není provoz plynového zařízení
během jízdy povolen, a to ani v kombinaci s bezpečnostním
uzavíracím zařízením.

Z výše uvedeného vyplývá, že vozidla uvedené do provozu např. 2005 může topit za jízdy i bez MONO DUO Control CS(mimo Francii).

Toto již neplatí?
Tomas17Tomas17Člen
Přidáno před 9 let
Zdravim,

mam v aute Truma Securmotion 30mBar a chtel bych ho vymenit za Duocontrol (nebavi me v noci prehazovat hadice).

Poradite co tam mam dat? S co nejmensima upravama.

Jeste by se hodil nejaky ukazatel, abych vedel, kolik tam mam jeste plynu, ta merici nalepka nefunguje.

Diky
Fiat Ducato Carado A464
J
Jirka WČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím,
hned při koupi auta jsem namontoval Duo Control CS-zatím naprostá spokojenost. K tomu ovladač-přepínač, kde vidím, z které nádrže(koupil jsem též nádrže, takže neměním, ale doplňuju) se čerpá, zároveň to má vyhřívání, takže ve velkých mrazech ventil nezamrzne. Samozdřejmě používám i za jízdy a na nádržích je ukazatel množství, tak kdykoli vím, jak na tom jsem. Tato sestava mi připadá jako optimální a velmi pohodlná. Jasně, je to počáteční investice, ale jinak bych to už nechtěl. Jirka
H
hymer662Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Lipicani napsal:

Díky!
Ještě mám jeden dotaz.
V autě mám plnící láhev na LPG a druhou láhev s čistým propanem. Pokud budu mít v zimě napojenou plnící láhev jako hlavní a v zimě klesne teplota pod 0 a v láhvi zůstane už jen butan(který se pod 4 st. neodpařuje), přepne duocontrol automaticky na láhev s propanem a budu topit do vyčerpání láhve s propanem? Nebo je možné, že butan odpojí duocontrol úplně? Např. že zamrzne apod a plyn z láhve s propanem se neodpaří???

díky


Tak tomu nerozumím, LPG je tekutý ne ? , předpokládal bych láhev s LPG tak, aby ventil byl dole, ale potom funkce s Duo ????
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Lpg je tekuty, ale v karavanu cerpas jeho plynny stav, odparenou kapalinu :)
H
hymer662Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Lipicani napsal:

Lpg je tekuty, ale v karavanu cerpas jeho plynny stav, odparenou kapalinu :)


To, že se odpařuje je pravda, ale mít navíc láhev zrovna LPG , kde poměr je 60:40 nebo 70:30 podle ročního období se mi zdá kontraproduktivní. Naplnit láhev LPG na využít z ní 30 (resp. 40 %) , kdy přestane fungovat odpařování, tak to nevím...

Automatické sloučení 15.12.2014 13:32:

Citovat

Lipicani napsal:

Lpg je tekuty, ale v karavanu cerpas jeho plynny stav, odparenou kapalinu :)


To, že se odpařuje je pravda, ale mít navíc láhev zrovna LPG , kde poměr je 60:40 nebo 70:30 podle ročního období se mi zdá kontraproduktivní. Naplnit láhev LPG a využít z ní 30 (resp. 40 %) , kdy přestane fungovat odpařování, tak to nevím...
Upravil hymer662 dne 15.12.2014 14:32, před 9 let
G
gutČlen
Přidáno před 9 let
Asi jsem dospěl do stavu že bych koupil monokontrol cs za 2 980 kč 30 mpa. Při vertikální montáži asi skrátím trubku při horizontální budu prodlužovat.

Ještě bych chtěl poradit od profíka který koupit,horizontální nebo vertikální. V první fázi si myslím že tam dostanu oba. Jedná se mi o to, že pokud koupím za pár let další karavan tak bych si ventil nechal a použil ho tam. Který typ je nejpoužívanější .

Zatím máme Knaus 450 rv.2001 Děkuji za info ales GUTE
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
DuoControl CS. Kolik stojí samotná montáž v odborném servisu ? :x
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 8 let
To hodně záleží co je tam teď a kde je vyvedená trubka. Většinou není do pár minut co dělat, ale může se stát že to bude trvat i hodinu a k tomu pár šroubení a kousek trubky. Montáž tedy bude v řádech stokorun.
T
thomash1Člen
Přidáno před 7 let
potřeboval bych pomoc mam tenhle dual contro obrazek1 a na něm hadice na připojeni pravděpodobně na německou láhev obraz2 jde na to koupit redukce na ceskou lahev obrazek3(mužu to tam použít?) nebo musím koupit celou připojovací hadici
Dík za pomoc
Hymer BMC I 600
thomash1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Ano, jde koupit tato kovová redukce. Mam je také.
Jen upozorňuji ze toto neni regulátor, pokud je to italský cavagna, vhodný pro provoz za jízdy.
T
thomash1Člen
Přidáno před 7 let
Dik to jsem rad , je to Cavagna
Hymer BMC I 600
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Tento regulátor Cavagna s elektronikou a ventilem je určený pro jízdu!
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Tak mám asi jiný typ. Byl jsem upozorněn že se používat za jízdy nesmí.
To by tedy šlo pokud mám cavagna jen o nějakou část doplnit ?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,021,732 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25501 sekund | Průměrně za: 0.25501 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.41MB/4MB