Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Omezovač dobíjení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Omezovač dobíjení

Poslední aktualizace před 15 let
T
TomČlen
Přidáno před 15 let
Včera jsem nakoupil, dneska zapojím, potom odzkouším a dám vědět jestli to funguje. http://www.lit.cz/electronic/omezovac...zovac.html
Ahoj Tom
Upravil Fun dne 19.09.2008 14:17, před 15 let
uknajuknajČlen
Přidáno před 15 let
Tak před zapojením si dej kaléšek a pak dej vědět.........
T
TomČlen
Přidáno před 15 let
Kalášek byl :o, zapojeno, odzkoušeno, baterka v karavanu 12V, dobíjecí proud z auta 1A, baterka v karavanu 11.5V, dobíjecí proud 4.8A. Baterka v karavanu má 220Ah,auto běželo na volnoběh. To je moje zkušenost.
Ahoj Tom
R
Roman PCEČlen
Přidáno před 15 let
Tak a teď to vysvětli úplnému laikovi. Co znamenají Ty čísla? Elektrika neny moja kamarat.
J
jirhavČlen
Přidáno před 15 let
Předpokládám že tahle věcička si sama upravuje dobíjecí proud podle napětí baterie- v karavanu.Kdyby tam nebyla dostávala by baterka proud podle napětí na baterce v autě,tak by to tam posílal alternátor.Takhle je každá baterie dobíjena podle potřeby.(vnitřní odpor a napětí článků).Je to takový samostatný regulátor dobíjení.Určitě bezva věcička pro karavany. Tom mě asi doplní,tak ahoj.Jirka:_
vladazvladazČlen
Přidáno před 15 let
Myslím, že omezuje proud na max. 5A, čímž chrání alternátor od přetížení.
LukasLukasČlen
Přidáno před 15 let
Hmm, tak přímo tenhle mám už 3 roky v karavanu. Mám ho přímo od výrobce, bo to byl náš zákazník a bral od nás elektronický součástky (ing. Zdeněk Horodyský, jestli si to dobře pamatuju). Celkem by to fungovalo, přidal jsem do obvodu ještě jedno relé, které při nastartovaném autě přepojí veškeré spotřebiče v bydlíku na 12V z auta, a baterku v karavanu od nich odpojí a pustí do ní napájení přes tento ODAK. Problém je ten, že aby to dobře pracovalo, potřebuje to minimálně 14,5 Voltu na vstupu. Mám to z auta natažený drátem průměr 2x4 mm, ale při zapnutý lednici na 12V mi do tý baterky teče max. 3,5 Ampér ( prostě tam nedostanu víc než 13,5 V, vlivem ztrát na vedení a poklesu napětí při zapnutí ledničky, v tu chvíli j tam dokonce jen 13,1V). Asi by to chtělo kombinovat s boostrem, kterej udělá 15V i z 11V na vstupu, to by pak bylo to pravý ořechový. Nebo možná silnější altík...mám jen 50Ampér. Ještě jedna výhoda-nevýhoda: omezí to proud na max 5Ampér, ale když tím chceš dobouchat 220 Ah baterku, tak to máš cca 220:5=44 hodin dobíjení. B)
Rapiďáci, tel: 725 707 636
Upravil Lukas dne 23.09.2008 19:33, před 15 let
LukasLukasČlen
Přidáno před 15 let
Teď jsem se ještě jednou podíval ma ten odkaz, a tam je to jméno dokonce napsaný...;-
Rapiďáci, tel: 725 707 636
T
TomČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj Lukáši, je jasný že s tím baterku "nenabouchám", ale něco málo to tam pošle, mě auto na volnoběh dává 14,1V a teče tam 4,8A - 5A, ale až se někde potkáme, můžeme udělat měření a potom to vyhodnotit.
Tom
T
TomČlen
Přidáno před 15 let
Teď jsem se ještě jednou podíval ma ten odkaz, a tam je to jméno dokonce napsaný...
Koukám že taky nečteš od začátku :D:D
Tom
LukasLukasČlen
Přidáno před 15 let
Mě to docela dobře funguje (ten ODAK;- ), když je vypnutá lednice v karavanu. Jak ji zapnu, tak altík nestíhá, už je to jasný. Dnes jsem totiž laboroval. Světla na autě jsou tak cca 10 Amper, lednice taky, dobíjet baterku v autě, zapalování.....no a je to tak 30-35Ampér. Altík mám 50A, ale až při 4800 ot/min, při běžných 3000 ot/min to dá max 35A (podle grafu z chytrý knížky). V tu chvíli na baterku v karavanu prostě nezbývá....;s
Rapiďáci, tel: 725 707 636
T
TomČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj Lukáši, kolik mě dává altík nevím, ani nevím jak to mám zjistit, světla mě moc neberou, mám dvě diod. světla pro denní svícení ( http://www.levnea...-3958.html ) a ledničku za jízdy pouštím na plyn.
Tom
LukasLukasČlen
Přidáno před 15 let
Nový auta maj altíky většinou min. 100 Ampér. O těch denních diodovejch světlech jsem taky uvažoval....
Rapiďáci, tel: 725 707 636
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Tom, uknaj, Roman PCE, jirhav, vladaz, Lukas

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,486 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16556 sekund | Průměrně za: 0.16556 (0) sekund | Dotazy: 98 | Použitá paměť: 1.96MB/2MB