Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Fiat Multipla Camper: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Fiat Multipla Camper

Poslední aktualizace před 11 let
wenkawenkaČlen
Přidáno před 11 let
Zdravím vespolek
Právě se snažím přestavět Multinku na spaní dvou osob bez přeskládávání zavazadel. Chtěl bych tam mít vařič,ledničku/tu už tam mám/,zásobu tekoucí vody/možná i teplou!M/WC,venkovní sprchu,topení,digi tv. To celé bez zásahů do konstrukce a demontovatelné před STK.Postupně budu informovat jak jsem pokročil s přestavbou. Jak čas a finance dovolí.:(

Fotky z probíhající montáže http://wenka.rajc..._Camper:he

Náměty a připomínky jen uvítám.!M
sus
KubasKubasČlen
Přidáno před 11 let
Moc v tom nevidím smysl...my jezdíme ve dvou v krátké feldě !y , čistě z nedostatku financí, furt je to lepší než stan, a tady to nebude o moc větší. Jako ne, že by to nešlo, ale než abych zkoušel vymyslet nějakou přestavbu, radši pořídit malou dodávku (transit, t4) nebo starší, levnej karavan. Nicméně hodně štěstí :^
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
Nápad to špatnej není. Naopak mně se to líbí, ten nápad a chuť.

Pozn. Ten vařič bych osobně umístil někam ku dveřím, nejlépe zadním. Při případném vaření je přeci jen pohodlnější mít vařič po ruce. A do tak malého prostoru bych ho napevno nemontoval.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
My vaříme venku. Ty taky budeš !c . Vařič na stole připojenej rychlospojkou (vařit vevnitř nejde - všechno je zahulený a mastný) . Vestavba MB Vito střední délka taky nechci vrtat do kastle.
Na WC zapomeň. Na boiler taky. Ohřev na plynu a smíchat v kanystru stačí. Lednice O.K. Navíc tam vozím centrálu (mezi sedačkama) pro rychlovarku a nabíjení baterek (jezdím pokud to lze) zásadně na divoko.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 11 let
Úžasné! Těším se na další přísěvky, jsem zvědavý, jak se to vyvine :)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, držím palec ať se dílko zdaří, ten vařič dej jinam, uprostřed je to naprd jak píše Karel. Možná nějaká výklopná konzola ven ze dveří ať můžeš vařit a u toho normálně sedět, ne jako paragraf uvnitř a na ven si nech ušít na míru plachtu proti dešti. :^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
Ještě bych zvážil doplnit konstrukci nahoru nad postel - horní úložák pro lehký věci - já tam mám židle, stúl a drobnosti, na střeše 500l box (hadry, proviant) a na kouli kola.
wenkawenkaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Kubas napsal:

Moc v tom nevidím smysl...my jezdíme ve dvou v krátké feldě !y , čistě z nedostatku financí, furt je to lepší než stan, a tady to nebude o moc větší. Jako ne, že by to nešlo, ale než abych zkoušel vymyslet nějakou přestavbu, radši pořídit malou dodávku (transit, t4) nebo starší, levnej karavan. Nicméně hodně štěstí :^


Smysl je v tom být nenápadný a nemuset pokaždé když chci spát přeskládávat zavazadla. Mám v oblibě návštěvy různých vodních ploch ať už se jedná o termály nebo moře. Přijedu převleču se v autě a nikdo neví,že chci také na místě přespat.Tím,že mám tmavé folie do auta není vidět co se v něm děje. Dříve jsem musel vyndat zavazadla a spát na podlaze na matraci. To už působilo zájem okolí.

Automatické sloučení 25.10.2012 14:01:
O cenrále také uvažuji a WC tedy vynechám. Vařič mohu umístit k zadním dveřím to není problém. Po zvednutí zadního víka alespoň budu "pod střechou" a půjde vařit třeba při dešti.Zatím jej tam nechám.Pod strop chci umístit síť právě na ošacení,polštářky ap. Právě tak jsem to měl v minulém bydlíku Hyundai H100.
sus
Upravil wenka dne 25.10.2012 14:01, před 11 let
VitaVitaČlen
Přidáno před 11 let
já měl něco podobného v Berlingu - konstrukci jsem řešil jako rošt z laťovky na stojato asi 30 cm vysoký - tím jsem řešil nosnost i dorovnával nerovnosti podlahy. Na to desky překližky (s panty napříč vozu). Rošt byl současně dělený úložný prostor přístupný vyklopením spací desky nahoru. Spací délku jsem řešil posunutím předních sedaček co nejvíc dopředu a rozložením spací desky. Za jízdy byl molitan přeložený do prostoru kufru a spací deska složena tak, že byl přístupný prostor demontovaných zadních sedaček
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
Ještě k tomu vařiči.
Pěkný by bylo, jeho umístění na vyjížděcím pultíku. Výroba by nebyla až tak složitá. Zadní část pohovky zvedací. Byl by lepší přístup k věcem pod ní umístěných.
Už to vidím. Zastavit otevřít zadní " vrata " a ze středního prostoru pod postelí vysunout takový malý kuchyňský prostor.
Ono v případě dešte se lépe skreješ i při kuchtění pod zadními dveřmi, než zboku. Ani výše zmíněnou plachtu bych nepodcenil. Déšt je sviňa ! :_
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
wenkawenkaČlen
Přidáno před 11 let
V zadu dnes nainstalována malá kuchyňská linka se zásuvkou na nádobí a příbory a na ní přijde vyjížděcí vařič. SignBoss to přesně vystihl. Rošt budou tvořit tři desky 60x145cm takže dají délku 180cm. Měřím 168cm takže plně dostačující. Materiál surová dřevotříska natřená a potažená materiálem na autopotahy/nehořlavý s atestem pro automotive/. Zítra nafotím jak pokračuji. Dneska je už tma. Deska bude ve středu tak se moc netěšte na pokračování:he
sus
IVRIIVRIČlen
Přidáno před 11 let
My sme začínali podobně...!) Citroen Evasion a spaní na podlaze... nic moc. Hlavně když pršelo. Pak jsem udělal postel. Konstrukce železná vysouvací, pouze do kufru. Dvoudílná, na konstrukci byl plast 0,5mm a na to sme dali dvě skládací matračky z Möbelixu. Pod postel jsme dali věci a box sme nevozili. Protoze mělo auto otáčecí přední sedačky, tak to bylo OK. Pak jsme auto prodali a konstrukce se použila v jiném - Fiat Dobló. Jezdili jsme na divoko. Časem ale jsme začalio jezdit do kempů, hold jsme pohodlnější!^:k...a koukali po karavanech. No a teď máme karavan a konstrukci postele na půdě. Třeba jednou.... anebo taky ne..
V každém případě ať ti nadšení vydrží..:^
VW Caddy, Hobby 400 SFe
KubasKubasČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

wenka napsal:

Citovat

Kubas napsal:

Moc v tom nevidím smysl...my jezdíme ve dvou v krátké feldě !y , čistě z nedostatku financí, furt je to lepší než stan, a tady to nebude o moc větší. Jako ne, že by to nešlo, ale než abych zkoušel vymyslet nějakou přestavbu, radši pořídit malou dodávku (transit, t4) nebo starší, levnej karavan. Nicméně hodně štěstí :^


Smysl je v tom být nenápadný a nemuset pokaždé když chci spát přeskládávat zavazadla. Mám v oblibě návštěvy různých vodních ploch ať už se jedná o termály nebo moře. Přijedu převleču se v autě a nikdo neví,že chci také na místě přespat.Tím,že mám tmavé folie do auta není vidět co se v něm děje. Dříve jsem musel vyndat zavazadla a spát na podlaze na matraci. To už působilo zájem okolí.

Automatické sloučení 25.10.2012 14:01:
O cenrále také uvažuji a WC tedy vynechám. Vařič mohu umístit k zadním dveřím to není problém. Po zvednutí zadního víka alespoň budu "pod střechou" a půjde vařit třeba při dešti.Zatím jej tam nechám.Pod strop chci umístit síť právě na ošacení,polštářky ap. Právě tak jsem to měl v minulém bydlíku Hyundai H100.


Smysl vestavby chápu, mám to úplně stejně, ale myslel jsem to tak, že než se snažit z osobáku získat něco co prostě plnohodnotně nikdy nepůjde, radši osobák vyměnit za malou dodávečku, kde se člověk pohodlně vyspí, a zbyde i místo na věci, vařič, skříňky, topení,...... !y
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Třeba za stařičkou T3, že jo:P:he
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
G
GSmanČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

SignBoss napsal:

Ještě k tomu vařiči.
Pěkný by bylo, jeho umístění na vyjížděcím pultíku. Výroba by nebyla až tak složitá. Zadní část pohovky zvedací. Byl by lepší přístup k věcem pod ní umístěných.
Už to vidím. Zastavit otevřít zadní " vrata " a ze středního prostoru pod postelí vysunout takový malý kuchyňský prostor.
Ono v případě dešte se lépe skreješ i při kuchtění pod zadními dveřmi, než zboku. Ani výše zmíněnou plachtu bych nepodcenil. Déšt je sviňa ! :_


Perfektně to má udělaný Pepa H. Jasně, je to ve Vivaru, ale myšlenka je podobná.
http://holzman.rajce.idnes.cz/Zlatuska/
wenkawenkaČlen
Přidáno před 11 let
Hezky udělané. Nechci aby něco koukalo přes půdorys vozu.

Automatické sloučení 26.10.2012 14:55:
Nové fotky z přestavby

Vestavěna minikuchyňka a vařič+box na druhou baterii.Změna pozice vařiče. Místo vepředu v rámu umístěn na šířku vzadu u dveří. Umístění nadlouho se nepovedlo protože by vařič cestoval při jízdě na kolejničkách. Také by kolejničky musely být dost masivní aby vařič ve vysunutém stavu udržely. Použil jsem tedy truhlářské zbytky co mám doma.Takto je přesně ke dveřím a drží. Minikuchyňka je zbytek z dětského pokoje. Taková socka vestavba Také jsem vyměnil uchycení rámu vzadu. Použito staré vázání "Kandahar" z lyží.:he
sus
Upravil wenka dne 26.10.2012 14:55, před 11 let
K
ketzlmediČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

wenka napsal:

Hezky udělané. Nechci aby něco koukalo přes půdorys vozu.

Automatické sloučení 26.10.2012 14:55:
Nové fotky z přestavby

Vestavěna minikuchyňka a vařič+box na druhou baterii.Změna pozice vařiče. Místo vepředu v rámu umístěn na šířku vzadu u dveří. Umístění nadlouho se nepovedlo protože by vařič cestoval při jízdě na kolejničkách. Také by kolejničky musely být dost masivní aby vařič ve vysunutém stavu udržely. Použil jsem tedy truhlářské zbytky co mám doma.Takto je přesně ke dveřím a drží. Minikuchyňka je zbytek z dětského pokoje. Taková socka vestavba Také jsem vyměnil uchycení rámu vzadu. Použito staré vázání "Kandahar" z lyží.:he


Fandím ti, každej nemá kačky na obytku.:^
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
:^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
wenkawenkaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

ketzlmedi napsal:

[quote]

Fandím ti, každej nemá kačky na obytku.:^


O peníze nejde. Jak už jsem psal jezdím sám,maximálně ve dvou a tak obytka trochu ztrácí smysl. Za svůj krátký život jsem již měl tři obytná auta,takže nějaké zkušenosti již mám. První bylo Subaru Libero,druhé starý Peugeot dodávka a třetí menší dodávka Hyundai H100. Všechny tři jsem si stavěl sám. Bohužel dodávka je pomalá,má větší spotřebu a budí větší pozornost,zvlášť pokud je starší. Multipla jezdí bez problému a váha vestavby je srovnatelná s váhou vymontovaných sedaček.
sus
M
myspulinČlen
Přidáno před 11 let
Dívám se na tu vestavbu Pepy H. a hodně se mi to líbí.
Mám jeden dotaz. Chtěl bych si vyrobit nějakou levnou markýzu a zdálo se mi, že ta jeho je taky vyráběná a ne nějaký kupovaný originál. Nemáte s tím někdo zlkušenosti, neporadili byste mi?
Díky za rady!
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: wenka, Kubas, Franta REZAC, Karel Prokop, Mikey, Me2d, Vita, IVRI, GSman, ketzlmedi, myspulin

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,046,474 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28640 sekund | Průměrně za: 0.2864 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB