Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Aktivní obrana vůči vetřelci venku: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Aktivní obrana vůči vetřelci venku

Poslední aktualizace před 8 let
mirekpakrmirekpakrČlen
Přidáno před 11 let
V sobotu jsme řešili problém, kdy nás nejdřív otravoval opilec na předzahrádce jedné hospody, načež nás o hodinu později (už za tmy) následoval při přejezdu na vzdálené parkoviště a nehodlal se od našeho vozu vzdálit. Pořád něco blekotal o batohu a očividně se snažil u auta otevřít dveře. Vyřešil jsem to prostým odjetím o pět kilometrů dále. Pravda, tam zase do nás nacouvali s Favoritem opilci, co odjížděli z místní hospody, ale to už je jiný příběh.

Zajímá mě, jak řešíte situace, kdy jste uvnitř auta, máte dvě malé děti a kolem auta se můžou svobodně pohybovat individua s výhodou momentu překvapení a tmy. A to pomiňme možnost narkotizačních plynů.

Máte v autě pepřové spreje, paralyzéry, zajišťujete dveře petlicemi zevnitř, nebo prostě vyběhnete ven s vlčákem na vodítku a devítkou v ruce?
---------------------------------
Míra + Zuzka + Mirda + Marky
www.cestujeme365.cz
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 11 let
V autě vozím pepřák, paralyzér, boxera i plynovýho glocka. Naštěstí ale nikdy nenastala situace, kdy bych je musel použít. Vždy je podle mě nejsnazší a určitě nejbezpečnější (hlavně, když máš v autě děti) odjet. Za ten konflikt to nestojí a když vylezeš ven a pohrozíš, že jim dáš na čumec, tak ti sice v lepším případě odejdou, ale až do rána budeš ve střehu, jestli si ten neandrtálec nešel někam pro posilu, aby ti rozmlátili auto nebo ciferník. Jediné, co bych možná v takovém případě zkusil (já osobně ale nemohu), je spustit alarm. Některé alarmy se dají spustit na dálkovém ovládání a myslím, že by to neměl být ani problém nějak u autoelektrikáře vyřešit na jiný ovladač. Opilce to bude neskutečně rozčilovat a zloději se snad zaleknou.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
Sice blbost, ale mněl jsem " fanfáru " co štěkala jako docela solidní pes. Možná ve výše popsaném případě i to by stačilo.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 11 let
S takovou nepříjemností se při parkování "na divoko" občas musí počítat. Jsem ve střehu už při výběru místa. Snažím se vyhnout místům, které jsou v blízkosti různých hospod, víkendových zábav a dalších naléváren. Ona taková velká bílá krabice stojící podél cesty z hospody je něco, co si zaslouží prozkoumat. I tichý a bojácný člověk se se zvýšenou hladinou alkoholu stává hrdinou a nebojácným průzkumníkem. Na druhou stranu ani velké a na první pohled klidné parkoviště nemusí být zárukou klidné noci. Často se z ničeho nic uprostřed noci může stát místem srazu místní mláděže. A je opět po klidu. Napomínat nebo hrozit podle mého názoru fakt nemá cenu. Beru to z humorem. Většinou nejde o život ani o majetek. Jen se chce někdo bavit a druhý tam chce spát. Buď je třeba situci přečkat (každá cesta z hospody jednou skončí a ta mládež s natuněnými auty musí taky jednou do postele) nebo se přesunout.
Celkem se mi osvědčili dva členové naší posádky. Brobuzený labrador a kokršpaněl dokážou za zavřenými dveřmi pěkně vyděsit. Hlavně je nesmím na útočníka vypustit. vyšlo by najevo, že se chtěj jen mazlit.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
ropropČlen
Přidáno před 11 let
Loni na podzim na Liptově jsem zdrhal před nasraným medvědem. Od té doby vozím velký spray na medvědy a nosíme ho s sebou i na podzim na toulky po horách, hlavně v oblastech s nižším turistickým ruchem. Není na opilce sice tak účinný, ale zase ta dávka je na medvěda:D
mirekpakrmirekpakrČlen
Přidáno před 11 let
Má plánujeme pořídit nějakýho pejska. Aby to byl mazel, ale taky trochu vzbuzoval respekt. No a taky aby se tak akorát na výšku šířku i délku vešel do obytky. Chceme aby cestoval s námi.

Co se týká zabezpečení, ještě jsem přemýšlel o dvou kamerách z venku na každé straně + nahoře umístit po dvou malých reflektorech. To abych i když budou zatažené rolety viděl, co se kolem auta děje. No a završit to by bylo fajn výměnou alarmu za verzi s GSM modulem. Takto když to začne houkat a já jsem kilometry daleko, je to dost naprd ochrana. Lidi si toho ani nevšimnou.
---------------------------------
Míra + Zuzka + Mirda + Marky
www.cestujeme365.cz
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 11 let
U nás to řeší hodně vostrej yorkshire. ;-)
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 11 let
My vozíme psa 40 kg, který je na řetězu ( když nezapomeneme) a spí pod karavanem, dovnitř nesmí a po letech už ani nechce. Je bílý a huňatý. Jednou už za nás operoval, než jsem vstal z postele a s pistolí vylezl, byl klid a ticho. Jen strašný vykřiknutí mám v paměti.....
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
BukerBukerČlen
Přidáno před 11 let
Dle útoku volím obranu.... vozím sebou Glocka17 + pepřák + nůž ... Jsem slušný člověk co rád cestuje a proto jsem si koupil bydlíka... Nikomu nic nedělám a ani neprovukuji a ani nevyhledávám nějaké šarvátky a hádky a rači popojedu jinam abych se vyhnul těmto věcem,ale někdy to hold nejde... a doufám,že ta situace nikdy nenastane...ale pokud se najde někdo,kdo by chtěl ublížit bydlíkoj,mě a mé rodině tak velice tvrdě narazí... Bohužel v čr jsou zákony na straně utočníka a lidí co páchají trestnou činost na slušných lidí co se chtěj bránit... Nepřiměřená obrana atd... Každý vám řekne,policie nebo na jakém koliv kurzu sebeobrany,že sebeobrana musí být tvrdší než útok,aby jste odrazili útočníka... bohužel jak už jsem psal zákony v čr jsou potom věčinou na straně výtržníka... V tu dobu to neřeším a přednější mi je zdraví mé-rodiny-bydlíka... :^
BukerBukerČlen
Přidáno před 11 let
Jojo... a také zvažuji pejska,dalšího člena posádky...no né spíše obranáře ale takovou štekací syrénu,poplach kdyby se k nám někdo dobýval nebo bloumal okolo bydlíka... to také zabere:i
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 11 let
Glock 17? To jako pištol? Teď vidím, že vyrážím zcela nepřipraven. Kuchyňský nůž a manikůrní nůžky mě asi nezachrání. Na druhou stranu spát s flintou pod polštářen, to raději zůstanu doma.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
M
AnonymČlen
Přidáno před 11 let
No taky s Glockem nemůžeš ven a k ochraně bydlíka ho také nesmíš použít. Ostatní je na jinou debatu,která už tady byla dost vášnivá ohledně použití zbraně a sebeobrany. Myslím, že nejlepší je prevence a pasivní ochrana. Při nocování "na divoko" zapínám čidla kolem auta s monitorováním pohybu kolem 1,5 od vozu se slabým signálem akorát tak na probuzení a v případě, že by fakt došlo na "napadení a pokus o krádež" tak na každé straně vozu je 135dB siréna manuálně spínaná - osobní vůz má v základu cca 95-105dB je tedy cca 30-40 tižší než toto. Pak už mám jen spray na medvědy jako tady už někdo má.
smartass1smartass1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

MichalJ napsal:

No taky s Glockem nemůžeš ven a k ochraně bydlíka ho také nesmíš použít. Ostatní je na jinou debatu,která už tady byla dost vášnivá ohledně použití zbraně a sebeobrany. Myslím, že nejlepší je prevence a pasivní ochrana. Při nocování "na divoko" zapínám čidla kolem auta s monitorováním pohybu kolem 1,5 od vozu se slabým signálem akorát tak na probuzení a v případě, že by fakt došlo na "napadení a pokus o krádež" tak na každé straně vozu je 135dB siréna manuálně spínaná - osobní vůz má v základu cca 95-105dB je tedy cca 30-40 tižší než toto. Pak už mám jen spray na medvědy jako tady už někdo má.


pán asi nemá zbrojní průkaz a nevlastnil střelnou zbraň, jinak by výše uvedené napsáno nebylo...
btw.. myslím si, že nejlepší je pes, mám s tím ty nejlepší zkušenosti...
http://caravan24...._id=108028
M
AnonymČlen
Přidáno před 11 let
Pán má zbrojní průkaz,dokonce evropský a ví co mluví (píše)
Upravil Anonym dne 11.10.2012 22:54, před 11 let
smartass1smartass1Člen
Přidáno před 11 let
A či E?
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

smartass1 napsal:

Citovat

MichalJ napsal:

No taky s Glockem nemůžeš ven a k ochraně bydlíka ho také nesmíš použít. Ostatní je na jinou debatu,která už tady byla dost vášnivá ohledně použití zbraně a sebeobrany. Myslím, že nejlepší je prevence a pasivní ochrana. Při nocování "na divoko" zapínám čidla kolem auta s monitorováním pohybu kolem 1,5 od vozu se slabým signálem akorát tak na probuzení a v případě, že by fakt došlo na "napadení a pokus o krádež" tak na každé straně vozu je 135dB siréna manuálně spínaná - osobní vůz má v základu cca 95-105dB je tedy cca 30-40 tižší než toto. Pak už mám jen spray na medvědy jako tady už někdo má.


pán asi nemá zbrojní průkaz a nevlastnil střelnou zbraň, jinak by výše uvedené napsáno nebylo...
btw.. myslím si, že nejlepší je pes, mám s tím ty nejlepší zkušenosti...

No jó, ale to neznamená, že kvůli tomu budu sebou po Evropě tahat psa.
http://caravan24...._id=108028
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
P
AnonymČlen
Přidáno před 11 let
Mirekpakr: No a završit to by bylo fajn výměnou alarmu za verzi s GSM modulem.
Mirku řekl bych, že v době, kdy rušička gsm signálu stojí pár korun a má ji snad každý, kdo jde čórovat auto, GSM-ku přikládáš zbytečně velký význam. Bohužel je to hnus, ale je to tak.
M
AnonymČlen
Přidáno před 11 let
smartass1smartass1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

SignBoss napsal:

Citovat

smartass1 napsal:

Citovat

MichalJ napsal:

No taky s Glockem nemůžeš ven a k ochraně bydlíka ho také nesmíš použít. Ostatní je na jinou debatu,která už tady byla dost vášnivá ohledně použití zbraně a sebeobrany. Myslím, že nejlepší je prevence a pasivní ochrana. Při nocování "na divoko" zapínám čidla kolem auta s monitorováním pohybu kolem 1,5 od vozu se slabým signálem akorát tak na probuzení a v případě, že by fakt došlo na "napadení a pokus o krádež" tak na každé straně vozu je 135dB siréna manuálně spínaná - osobní vůz má v základu cca 95-105dB je tedy cca 30-40 tižší než toto. Pak už mám jen spray na medvědy jako tady už někdo má.


pán asi nemá zbrojní průkaz a nevlastnil střelnou zbraň, jinak by výše uvedené napsáno nebylo...
btw.. myslím si, že nejlepší je pes, mám s tím ty nejlepší zkušenosti...

No jó, ale to neznamená, že kvůli tomu budu sebou po Evropě tahat psa.
http://caravan24...._id=108028



kup si psa a uvidíš přednosti "toho psa"... je to kámoš a
ochránce, kterýmu je potěšení s tebou býti ... bude s tebou jezdit třeba celý kontinent, (v dobré víře bych ti to přál zažít)
VitaVitaČlen
Přidáno před 11 let
pes kámoš - má jen drobnou slabinu, vezmeš ho sebou na kopec a mezitím tě vyberou ...
a GSM ti zase zkazí den o pár hodin dřív ...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,047,051 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24205 sekund | Průměrně za: 0.24205 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB