Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 29

· Členové on-line: 5
jerry_a_andy, Buty 66, Janinka, kvetak44, frankieee

· Registrovaní členové: 10,598
· Nejnovější člen: JirkaN

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

pupus78
15.10.2017 22:46
Ahoj, nachystá se prosím teď někdo na Krétu? Potřebovali bychom přivézt něco, co se nám porouchalo...

Jarda a Maru
15.10.2017 13:05
Pepob , přejeme ti všechno nejlepší, zdravíčko a štěstíčko k dnešním narozeninám Narozky stesti Pivo mavam mavam

Pepi
09.10.2017 08:55
Jirko-majki vše nej,hodně zdraví a mnoho km-OA

bob_bobek
07.10.2017 12:32
Díky všem za přání obzvlášť Maxíkovi,ty vado jak máš velké křídla,že se vznášíš? Shock

Zdeneksed
06.10.2017 14:37
Bobkovi přejeme zdravíčko, štěstíčko šťastné cesty a dobré lidičky kolem. A+Z

dcpaja
06.10.2017 06:56
Bobkovi k narozkám vše nejlepší!!!

hvcaravans.cz

Číst diskuzi

Karavan » INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ » Dopravní předpisy
 Vytisknout diskuzi
Rozdil u alkovny 3,5t a 4t
Ahoj,
jezdim doposud s postarsim obytnym autem do 3,5t a nyni jiz nastal cas na jeho obmenu. Zaujala mne alkovna Knaus. Bohuzel celkova vaha 4t... Co vse mne ceka za problemy a komplikace narozdil od soucasneho 3,5t stavu?

Dekuji za info

Pavel
 
Upravit
adore napsal:

Ahoj,
jezdim doposud s postarsim obytnym autem do 3,5t a nyni jiz nastal cas na jeho obmenu. Zaujala mne alkovna Knaus. Bohuzel celkova vaha 4t... Co vse mne ceka za problemy a komplikace narozdil od soucasneho 3,5t stavu?

Dekuji za info

Pavel

pokud máš řidičák C, tak v pohodě ale manželka už asi ne
tak první komplikace nemá to za tebe kdo vzít
další je že budeš sponzorovat Kapsch a platit stejně jako 18 ti tunové auto.
Pokud připojíš přívěs
http://188.65.73....eSupport=1
zkus si zacestovat a pak to zkus v pátek odpoledne to ti naskočí bonus
 
Upravit
A taky zákazů vjezdů pro auta nad 3,5 t jsou po Evropě mraky.
A nejsou pro auta nad 3,5 t taky častější prohlídky na STK ?
Jitka a Pepa, vestavba MLB 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
 
Upravit
JiPe Highlanders napsal:

A taky zákazů vjezdů pro auta nad 3,5 t jsou po Evropě mraky.
A nejsou pro auta nad 3,5 t taky častější prohlídky na STK ?
STK každý rok.mavam
 
http://www.becva.cz/ Upravit
Vím o jedno 4,5t a druhý kolem 5t , cena nových přes 2mil za každé . Neprodali je dříve o jednu třetinu a dnes , to mluví samo za sebe . Máš li dost na vyhazováni tak do toho.hehe Kromě výše uvedených údajů zvaž to.
pes Žijem jen jednou.
 
Upravit
Pepi napsal:

JiPe Highlanders napsal:

A taky zákazů vjezdů pro auta nad 3,5 t jsou po Evropě mraky.
A nejsou pro auta nad 3,5 t taky častější prohlídky na STK ?
STK každý rok.mavam


STK každé dva roky, je to osobný automobil M1, zákon 56/2001. To isté platí aj na Slovensku. A ani tých zákazov vjazdu nie je tak veľa, v drvivej väčšine sa jedná o zákaz vjazdu nad 3,5 t s piktogramom nákladného auta, t.j. na obytné auto M1 sa to nevzťahuje. Ale už to tu bolo viackrát rozoberané v starších vláknach.
 
http://www.ivano.sk Upravit
Není to o vyhazování peněz. Je to něco za něco. Mám osobní zkušenost jak s alkovnou do 3,5t tak s integrovaným autem 4,25t. Těžší auto bývá dražší (nemusí být pravidlem) a má některé vyšší náklady na provoz. To už tady zaznělo. Přináší ale i nesporné výhody, jinak by se taková auta nevyráběla a neprodávala. Dovolím si shrnout hlavní klady a zápory obou variant, jak je vidím já:

Auto (osobní) nad 3,5t
nevýhody
- nutnost vlastnit ŘP sk. C
- mýto (pokud vím, tak jen v CZ a A, v ostatních zemích není podstatný rozdíl, např. v I)
- zákazy vjezdu (za 2 roky ježdění jsem nebyl jedinkrát omezen, značky jsou většinou pro nákladní auta a osobních nad 3,5t se netýkají)

výhody
- vyšší doložnost (klíčová výhoda, eliminující obrovské riziko, plynoucí z ježdění s přetíženým autem - můj hlavní důvod proč jsem zvolil těžké auto)
- vyšší komfort (možnost použít více výbavy, obvykle více prostoru, větší garáž apod.)
- u mě paradoxně nižší spotřeba (alkovna vs integrál, chápu, že tohle nemusí nutně souviset s váhou)
- levnější pojistka (u mě konkrétně Uniqa, jiná kalkulace pro "těžká" auta)

Jinými slovy. Obě varianty mají svoje pro a proti. Musíš sám zvážit, která kriteria jsou pro tebe rozhodující. Zda jsi schopen se "vejít", s komfortem, který očekáváš, s posádkou a vybavením, které přepravuješ do 3,5t. Pokud ne, je jedinou cestou auto těžší. Riziko, spojené s jízdou s přetíženým autem je, alespoň pro mě, příliš vysoké (nejen pokuty a následné těžkosti při zvážení na cestě, ale nedozírné problémy, spojené s možnou nehodou).
 
Upravit
to PJJP: pod tohle bych se podepsal, přemýšlím do budoucna jedině o autu nad 3,5t. Cena, tedy v inzerci co sleduju (především mobile.de), je mnohdy spíše nižší.. Některé servisní úkony jsou dražší, ne každej má céčko (což se mě netýká) a že to manželka nevezme mi vůbec neva (za kolečkem mě to baví navzdory cca 1500km týdně co normálně najedu), spíš se tam hrnu Grin
[color=#3333cc]Tom, Jindra, Hynek, Jonáš + VW T4 2kusy...a...zatím k bydlení nicCry
 
Upravit
Ahoj Pavle ,mám karavan nad 3,5 t a už bych do toho nešel. Ministerstvo dopravy chystá zpoplatnit další a další úseky rozbitých silnic v Česku ve snaze naplnit státní pokladnu.V minulosti mělo Ministrstvo jedinečnou šanci udělat vyjimku pro osobní vozidla nad 3,5t a uspěly jen autobusy. Nevím proč si daly takovou práci s popisem,aby to pasovalo jen na ně. Krabička na mýto je neustálý dopředný sponzorink,nemožnost kontroly zbytkového stavu,v případě jízdy do mínusu vysoké pokuty. V Rakousku můžeš pokračovat do mínusu 3 hodiny nebo 100km. U nás pokuty a to je stále stejný Kapsch.Do budoucna problém s prodejem takévého auta.
 
Upravit
Já už bych naopak nešel do auta do 3,5t, protože se do něho prostě nevejdeme. Co se týče kontroly zbytkového stavu financí přes krabičku, myslím, že je to možné téměř na každé čerpací stanici. Jízdě do mínusu se dá velmi dobře vyhnout. Krabička v případě nízkého zůstatku začne při průjezdu mýtnou branou pípat dvakrát a ne jen jednou. Z mého pohledu tak problémem zůstávají jen vyšší provozní náklady (mýto), které jsou cenou za to že si s sebou můžu vzít vše co potřebuji a že vím, že nejedu přetížený. To je totiž velký problém značné části karavanistů a tak, jak se bude více zpoplatňovat používání silniční sítě, tak jistě bude přibývat i kontrol a porostou sankce. O možných důsledcích nehody ani nemluvě. Jinak to, že pro obytňáky není výjimka ze sazeb mýtného, jako např. pro autobusy je samozřejmě legislativní chyba. Bohužel nás je příliš málo, abychom byli dostatečně slyšet. Jedinou šanci tak vidím v lobby dovozců a prodejců obytných aut.
 
Upravit
Jasně že pokud se rodinka do auta do 3,5 t nevejde tak se musí logicky koupit větší. Pokud to však jde, tak je lepší balancovat na těch 3,5 t.
Je třeba brát také v úvahu, užívání a potřeby každého majitele. Třeba pokud někdo jezdí často poznávačky a je každý den někde jinde, musí se proplétat městy, hledat parkování atd. není větší auto to pravé ořechové.
My zatím jezdíme ve třech, ale až budeme jen dva, bude moje další auto nějaká pěkná větší vestavbička . A samozřejmě do 3,5 t.Smile
Jitka a Pepa, vestavba MLB 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
 
Upravit
Jestli se nevejdete na počet cestujících ,tak to chápu,ale jestli je to váhou,tak to jde řešit přívěsem. Pochybuji,že jezdíš v plné výbavě celý rok.Jinak přeložených karavanů jezdí asi 90%. Každé auto ,když se blíží k délce 6,8m tak už je problém s váhou pokud necestuješ s platební kartou a krabičkou cigaret. Zpoplatenění se chystá i v Německu. Nechci tě zrazovat,ale jenom upozornit ,aby jsi neudělal stejnou nerozvážnost jako já,také mě strašili vážením atd. Zkus se zaměřit při cestách na poměr karavanů nad 3,5t u majitelů Němců a Rakušanů. U Němců výrazně převyšuje . Na Rakušana s GO BOXEM jsem jěšte neměl štestí ho potkat. A to nejsou žádní chudáci a přesto se jim to zdá drahé.
 
Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.35 sekund
148,518,873 návštěv