Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Střešní okno s ventilátorem = zbytečnost?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Střešní okno s ventilátorem = zbytečnost?

Poslední aktualizace před 6 let

Anketa: Střešní okno s ventilátorem

    Zbytečné [9/39]23 %
    Potřebné [30/39]77 %
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 12 let
... k čemu je vlastně v karavanu okno s ventilátorem.
Chápu že to žene vzduch.
Ale polopaticky, kdy se to používá???
V létě:
V zimě:
Raději se zeptat než umřít hlůpý.
JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

kocisjirka napsal:

... k čemu je vlastně v karavanu okno s ventilátorem.
Chápu že to žene vzduch.
Ale polopaticky, kdy se to používá???
V létě:
V zimě:
Raději se zeptat než umřít hlůpý.
JK


:^ , jako fór dobrý,,,,,, :^ , ale jinak,,,, :x já už se nedivím ničemu
L
LakyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Citovat

kocisjirka napsal:

... k čemu je vlastně v karavanu okno s ventilátorem.
Chápu že to žene vzduch.
Ale polopaticky, kdy se to používá???
V létě:
V zimě:
Raději se zeptat než umřít hlůpý.
JK


:^ , jako fór dobrý,,,,,, :^ , ale jinak,,,, :x já už se nedivím ničemu
..............JARDO: já už se také hodně věcem nedivím. Moje mi přestane vařit když tam něco nenamontuji, co ta tvoje ?:D
Žijeme jen jednou.
Upravil Fun dne 20.07.2012 06:28, před 12 let
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
moje tam zase nebude spát, když tam nic nenamontuju,,,,,
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Citovat

kocisjirka napsal:

... k čemu je vlastně v karavanu okno s ventilátorem.
Chápu že to žene vzduch.
Ale polopaticky, kdy se to používá???
V létě:
V zimě:
Raději se zeptat než umřít hlůpý.
JK


:^ , jako fór dobrý,,,,,, :^ , ale jinak,,,, :x já už se nedivím ničemu

Ty to nebyl fór.
Řekni mi jen kdy to zapínáš a kdy to vypínáš.
V létě, v zimě.
To mi stačí
Díky
JK
P.S. A je to na 12V nebo na 230V???
... taková normální rodinka!@!rp)!g
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

moje tam zase nebude spát, když tam nic nenamontuju,,,,,



Hmmm tak to máš dobrý. Stačí jen nic nenamontovat. Vyzkoušíme!!)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
MTSMTSČlen
Přidáno před 12 let
Já jsem měl v dodávce nad spaním takový ten větrací hříbeček a v něm namontovaný ventilátorek z počítače, aby se tam dalo v noci spát, foukal do vnitř chladný vzduch. Auto mělo slušné zateplení a bohužel se horko ze dne drželo uvnitř, i když venku bylo v noci už chladno! A střešní okno, ať je sebevětší, pokud zatáhneš síťku, nevětrá :( . Proto je dobrá nucená ventilace a v zásadě - když je horko foukáš ven a dovnitř ti jde mřížkami v podlaze "chladnější" vzduch zpod auta a večer naopak foukáš chladnější vzduch do vyhřátého auta. Nemluvě o odsávání vlhkosti při vaření a i v zimě. A samozřejmě lepší je na 12V + solár na střeše.
:_
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 12 let
Já ho mám ve sprcháči už tam bylo .Je to dobrý k tomu,že to běhá na obě strany takže se s tím dá vyhnat vlhkost a taky v létě nemusíš používat ručník když si ten průvan pustíš na palici jinak je to na dvě věci :-)
zdenek zehnalekzdenek zehnalekČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

MTS napsal:

Já jsem měl v dodávce nad spaním takový ten větrací hříbeček a v něm namontovaný ventilátorek z počítače, aby se tam dalo v noci spát, foukal do vnitř chladný vzduch. Auto mělo slušné zateplení a bohužel se horko ze dne drželo uvnitř, i když venku bylo v noci už chladno! A střešní okno, ať je sebevětší, pokud zatáhneš síťku, nevětrá :( . Proto je dobrá nucená ventilace a v zásadě - když je horko foukáš ven a dovnitř ti jde mřížkami v podlaze "chladnější" vzduch zpod auta a večer naopak foukáš chladnější vzduch do vyhřátého auta. Nemluvě o odsávání vlhkosti při vaření a i v zimě. A samozřejmě lepší je na 12V + solár na střeše.
:_


Hoši co to máte za bydlíky...přes den mám sluneční termorolety a přívěs zavřený a v noci otevřu jen poklop ve střeše a okna a je nám fajn.Ventilátor se mi jeví jako zbytečný.Pokud se pletu,tak do mne.
To jsem se naučil u moře v soukromí a na hotelech.
Moje sousedka mne tady v bydlišti neposlouchá a větrá celý den okny dokořán směrem na jih a pak se diví,že má celý barák rozžhavený s příčkami i nábytkem,který pak celou noc sálá...když jsem jí to vysvětlil,nechápe a větrá dál.....asi nebyla u moře !e
Já jsem s barákem a okny taky na JIH a uplatňuji clonění a aplikuji to i v přívěsu a klimatizaci,či větráček nepotřebuju.
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

zdenek zehnalek napsal:

Citovat

MTS napsal:

Já jsem měl v dodávce nad spaním takový ten větrací hříbeček a v něm namontovaný ventilátorek z počítače, aby se tam dalo v noci spát, foukal do vnitř chladný vzduch. Auto mělo slušné zateplení a bohužel se horko ze dne drželo uvnitř, i když venku bylo v noci už chladno! A střešní okno, ať je sebevětší, pokud zatáhneš síťku, nevětrá :( . Proto je dobrá nucená ventilace a v zásadě - když je horko foukáš ven a dovnitř ti jde mřížkami v podlaze "chladnější" vzduch zpod auta a večer naopak foukáš chladnější vzduch do vyhřátého auta. Nemluvě o odsávání vlhkosti při vaření a i v zimě. A samozřejmě lepší je na 12V + solár na střeše.
:_


Hoši co to máte za bydlíky...přes den mám sluneční termorolety a přívěs zavřený a v noci otevřu jen poklop ve střeše a okna a je nám fajn.Ventilátor se mi jeví jako zbytečný.Pokud se pletu,tak do mne.
To jsem se naučil u moře v soukromí a na hotelech.
Moje sousedka mne tady v bydlišti neposlouchá a větrá celý den okny dokořán směrem na jih a pak se diví,že má celý barák rozžhavený s příčkami i nábytkem,který pak celou noc sálá...když jsem jí to vysvětlil,nechápe a větrá dál.....asi nebyla u moře !e
Já jsem s barákem a okny taky na JIH a uplatňuji clonění a aplikuji to i v přívěsu a klimatizaci,či větráček nepotřebuju.


Souhlasím, ale jen s podmínkou, že to takto funguje v baráku. Když jsi v obytku a na slunci, tak to je i uvnutř výheň. Izolace obytka a hlavně akumulace stěn je mnohem horší, než v domě. Takže to tvoje zavřený auto má odpoledne ve 4 asi stejnou teplotu, nebo větší, než venku. Jestli ne, chci takové auto. To moje stálo týden u moře a večer tam bylo hrozně. Musel jsem pustit klimu, abych to trochu srazil. Byl jsem týden pryč, takže upřesním, jak to bylo večer po návratu do maríny. Večer venku bylo 32, uvnitř ještě 33, ale to proto, že bylo již 7 večer, auto pomaleji chladlo. Ráno v osm venku už 28 a uvnitř asi 26. Strvačnost tam je, ale mizivá, vzhledem k tomu, že ráno se oteplovalo velmi rychle, než to vylezlo na těch 34,5, co tam bylo už v deset, ale i odpoledne ve 13:30, než jsme odjížděli.

Jinak pokud v horku a není klima, je lepší ventilátor, který honí vzduch v autě, nejlépe nad lůžkem a zajistí tak proudění vzduchu. No a nejlíp otevřít všechna okna a protožýe jsou i proti sobě, tak azčne protahovat a je to lepší, jak kdejaký ventilátor. Jeden mám doma, mohl bych i poskytnout.
Tolik můj souromý názor.
Bombíci
L
lada721Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

Bombici napsal:

Citovat

zdenek zehnalek napsal:

Citovat

MTS napsal:

Já jsem měl v dodávce nad spaním takový ten větrací hříbeček a v něm namontovaný ventilátorek z počítače, aby se tam dalo v noci spát, foukal do vnitř chladný vzduch. Auto mělo slušné zateplení a bohužel se horko ze dne drželo uvnitř, i když venku bylo v noci už chladno! A střešní okno, ať je sebevětší, pokud zatáhneš síťku, nevětrá :( . Proto je dobrá nucená ventilace a v zásadě - když je horko foukáš ven a dovnitř ti jde mřížkami v podlaze "chladnější" vzduch zpod auta a večer naopak foukáš chladnější vzduch do vyhřátého auta. Nemluvě o odsávání vlhkosti při vaření a i v zimě. A samozřejmě lepší je na 12V + solár na střeše.
:_


Hoši co to máte za bydlíky...přes den mám sluneční termorolety a přívěs zavřený a v noci otevřu jen poklop ve střeše a okna a je nám fajn.Ventilátor se mi jeví jako zbytečný.Pokud se pletu,tak do mne.
To jsem se naučil u moře v soukromí a na hotelech.
Moje sousedka mne tady v bydlišti neposlouchá a větrá celý den okny dokořán směrem na jih a pak se diví,že má celý barák rozžhavený s příčkami i nábytkem,který pak celou noc sálá...když jsem jí to vysvětlil,nechápe a větrá dál.....asi nebyla u moře !e
Já jsem s barákem a okny taky na JIH a uplatňuji clonění a aplikuji to i v přívěsu a klimatizaci,či větráček nepotřebuju.


Souhlasím, ale jen s podmínkou, že to takto funguje v baráku. Když jsi v obytku a na slunci, tak to je i uvnutř výheň. Izolace obytka a hlavně akumulace stěn je mnohem horší, než v domě. Takže to tvoje zavřený auto má odpoledne ve 4 asi stejnou teplotu, nebo větší, než venku. Jestli ne, chci takové auto. To moje stálo týden u moře a večer tam bylo hrozně. Musel jsem pustit klimu, abych to trochu srazil. Byl jsem týden pryč, takže upřesním, jak to bylo večer po návratu do maríny. Večer venku bylo 32, uvnitř ještě 33, ale to proto, že bylo již 7 večer, auto pomaleji chladlo. Ráno v osm venku už 28 a uvnitř asi 26. Strvačnost tam je, ale mizivá, vzhledem k tomu, že ráno se oteplovalo velmi rychle, než to vylezlo na těch 34,5, co tam bylo už v deset, ale i odpoledne ve 13:30, než jsme odjížděli.

Jinak pokud v horku a není klima, je lepší ventilátor, který honí vzduch v autě, nejlépe nad lůžkem a zajistí tak proudění vzduchu. No a nejlíp otevřít všechna okna a protožýe jsou i proti sobě, tak azčne protahovat a je to lepší, jak kdejaký ventilátor. Jeden mám doma, mohl bych i poskytnout.
Tolik můj souromý názor.


Já se k tvému názoru přidávám, přesně tak to je.!e
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Je to přesně tak, jsem rád že nejsem sám co má v bydlíku večer větší teplo než je venku a tak potom je jakýkoliv ventilátor k nezaplacení.
L
LakyČlen
Přidáno před 12 let
Dejte si tam každý co je libo , poslední možnost je mokrý hadr na hlavu. Já chci jíst a proto ta bude alespon dvousměrný ventilátor. Kdo nezažil neuvěří stání na slunci větrat okny nebo čím - nevím , kromě klimatizace . To také je o tom necourat se sem a tam, jinak je to na nic a drahá investice , snad že i v zimě můžeš i tím přitopit..............Tak si to každý promyslete a zvažte do čeho jít a za kolik . !h :he
Žijeme jen jednou.
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Herman napsal:

Dejte si tam každý co je libo , poslední možnost je mokrý hadr na hlavu. Já chci jíst a proto ta bude alespon dvousměrný ventilátor. Kdo nezažil neuvěří stání na slunci větrat okny nebo čím - nevím , kromě klimatizace . To také je o tom necourat se sem a tam, jinak je to na nic a drahá investice , snad že i v zimě můžeš i tím přitopit..............Tak si to každý promyslete a zvažte do čeho jít a za kolik . !h :he


Aby to nebylo tak jednoduché:
A když mám klimu?
Kdo z vás má klimu a ještě používá ten ventilátor?!e
... taková normální rodinka!@!rp)!g
zdenek zehnalekzdenek zehnalekČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

kocisjirka napsal:

... k čemu je vlastně v karavanu okno s ventilátorem.
Chápu že to žene vzduch.
Ale polopaticky, kdy se to používá???
V létě:
V zimě:
Raději se zeptat než umřít hlůpý.
JK


Já si myslím,že kdou si jej chce koupit a nebo si jej v dobré víře kupoval tak ten kup tady na foru vždy zdůvodní a zdůvodní tak i jeho účinnost ,ikdyby měl větrat přes karavan horký vzduch.
Přece ze sebe neudělá hlupáka.Moje stanovisko jsem už napsal a jestli budu někde na týden na Balkáně,tak mi žádný ventilátor nepomůže.......tam je potřebná klíma a ne honit horko vrchem a dolem.
MTSMTSČlen
Přidáno před 12 let
když budu mít klimu, nebudu sháněk ventilátor !!! :x

:_
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
R
RudyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

MTS napsal:

když budu mít klimu, nebudu sháněk ventilátor !!! :x

:_

Zase ale budeš shánět energii !)
Ale vážně. Auto se samozřejmě přes den vyhřeje, o tom žádná. Snažím se proti tomu bojovat (parkuji zadkem auta k jihu, otevírám střešní okna, vpředu a v oknech zatahuji žaluzie) ale pomáhá to jen částečně a to jen tehdy, je li teplota vzduchu pod 30°C. Ve vedrech nepomůže nic, auto se prohřeje. Pak jej zbývá pouze vychladit. Je li to možné, nastartuji po západu slunce na 10 minut motor a auto vychladím motorovou klimou. Pak otevřu okna a spoléhám na vánek proudící od vody. Ventilátor nemám ale jeho koupi zvažuji. Jen najít nějaký vhodný.
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

MTS napsal:

když budu mít klimu, nebudu sháněk ventilátor !!! :x

:_

Zase ale budeš shánět energii !)
Ale vážně. Auto se samozřejmě přes den vyhřeje, o tom žádná. Snažím se proti tomu bojovat (parkuji zadkem auta k jihu, otevírám střešní okna, vpředu a v oknech zatahuji žaluzie) ale pomáhá to jen částečně a to jen tehdy, je li teplota vzduchu pod 30°C. Ve vedrech nepomůže nic, auto se prohřeje. Pak jej zbývá pouze vychladit. Je li to možné, nastartuji po západu slunce na 10 minut motor a auto vychladím motorovou klimou. Pak otevřu okna a spoléhám na vánek proudící od vody. Ventilátor nemám ale jeho koupi zvažuji. Jen najít nějaký vhodný.


Rudlo, tak to já nekočuji jako cikáni od lesa, k lesu, připojím se na proudy, nastavím si 21°C a vystaráno :D:_
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
ventilátor v létě: odsává horký vzduch ze stropu ven a táhne chladný vzduch od podlahy
ventilátor v zimě: tlačí horký vzduch od stropu k zemi a pomáhá promíchat vzduch se studeným u země
za mě: výborná věc pro stání na divoko hlavně ten Omnivent. Doděláváme k němu ještě termostat. Dřív se dělal s ním, dnes jen reverzace.

Kdo má klimošku: může s ní topit i chladit (reverzace) ten ovšem potřebuje 220V a to hodně.
Stropní ventilátor jede na 1-5A/12V. Umí i ovládat otáčky.
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

ventilátor v létě: odsává horký vzduch ze stropu ven a táhne chladný vzduch od podlahy
ventilátor v zimě: tlačí horký vzduch od stropu k zemi a pomáhá promíchat vzduch se studeným u země
za mě: výborná věc pro stání na divoko hlavně ten Omnivent. Doděláváme k němu ještě termostat. Dřív se dělal s ním, dnes jen reverzace.

Kdo má klimošku: může s ní topit i chladit (reverzace) ten ovšem potřebuje 220V a to hodně.
Stropní ventilátor jede na 1-5A/12V. Umí i ovládat otáčky.


Vše OK, jen mi nejde do hlavy, jak ho tlačí dolů, ten horký vzduch v zimě. Přece je to ventilátor přes strop a tak nasávám studený z venku a tím pádem to sice promýchám, ale se studeným. Nebo to má nějakou klapku, která zavře sání skrz strop a přisává zevnitř auta? Bohužel, takový mi v garáži neleží a odpařovací klimoška může také jen foukat či odsávat, ale zase jen skrz strop a nástavbu na střeše. Může fungovat tedy jako ventilátor, a až když zapnu i čerpadlo vody, tak při nasávání vzduchu může ochlazovat. Ale to už je o něčem jiném a je to v jiném vlákně.
Díky.
Bombíci
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,079 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23027 sekund | Průměrně za: 0.23027 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.42MB/2MB