Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 18

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 9,857
· Nejnovější člen: Pecak
EuroTrail

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Hornici
19.03.2017 11:43
Zdravíme všechny Pepíky na tomto fóru. Vše dobré....Horníci

Hornici
19.03.2017 11:42
Michale (Hasiči), dodatečně přejeme vše dobré ať se tě drží. Horníci

Jarda a Maru
19.03.2017 08:52
Pepovib přejeme všechno nejlepší k dnešnímu svátku. Pěkně si ho oslav stesti Pivo mavam

Matylda3
19.03.2017 08:49
Míchale, přejeme vše nejlepší k narozkám. Brzy již na viděnou u ohně.

hasic
19.03.2017 08:39
Diiiiiky ještě jednou všem a brzy snad na viděnou Michal

Trdelnici
19.03.2017 07:01
My také přejeme Michale, dodatečně, všechno nejlepší k narozeninám Narozky, hodně zdraví a krásných zážitků na cestách Ok mavam

www.karavanypro.cz

Hierarchy

Domů » Cestopisy

Články: Cestopisy

RUSKO - NORSKO 2016

Zažijeme další poměrně vypjatou situací,kdy jsem podcenil tankování a dojel k pumpě patrně pouze na naftové výpary. K pumpě dojíždíme v podvečer a tak za 90 Rb parkujeme v sousedství
na slušném odpočívadle, včetně vody. Pokouším se po několikáté zakoupit automapu , kde by byla trasa na Murmansk, ale bezvýsledně.Neumím si vysvětlit, proč?
Další den po krátké odbočce do malého městečka Segeza,kde kupujeme chleba a několik drobností, platíme kartou a jsme velmi mile překvapeni obsluhou, která nám přeje šťastnou cestu. Kolem poledne vyrážíme do dnešního cíle, kterým je přístav Kem.Výchozí bod na Solovětské ostrovy.


Obytným autem po západní části USA

Tento rok js realizovali hlavní výjezd po západní části USA.


Jezero Garda, Idro, Korsika 1.9-21.9.2016

Kolem Korsiky po Dokonalé cestě


Sardinie zíří-říjen 2016

nádherné pláže a teplé moře


Bělorusko 2016-zpráva z cesty

Ceny potravin jsou zhruba stejné jako u nás, takřka všude se dá platit kreditní kartou. Obchody jsou plné, nic nechybí. Měsíc před naší cestou tam byla měnová reforma a u peněz škrtali 4 nuly. Trochu jsme měli guláš v tom, když nám vraceli kombinaci starých a nových běloruských rublů, ale rychle jsme si zvykli a ty staré jsme dávali jako tuzéry.


Kostelec nad Orlicí – dobrá volba

a přes Suchou Rybnou zpátky do Kostelce. Příjemná cesta, počasí akorát, co si může cyklista více přát, zvláště když ve Vrbici u rozhledny točili dobře chlazené pivo.


Rusko III, 2.časť

Ďalšia noc v tajge, krásna, rozkvitnutá lúčka, lesík a háveď, zase víťazstvo. Ale všade na týchto miestach úplne sami. No priestoru majú na rozdávanie.


Rusko III, 1.časť

Tak a zase v Rusku, trochu aj taká úľava, hoci sme strašne ďaleko, predsa len je to iný level ako Mongolsko, v prípade poruchy alebo problémov sa to už dá riešiť. A navyše, človek sa tu dohovorí.


Mongolsko 2016 4.časť

, sme vo výške 2000 mnm, ale slnko, tak sa určite oteplí. Ideme pozdĺž rieky, je to veľmi málo používaná pista, vo veľmi zlom stave, ale o to krajšia krajina, úplne bez ľudí, júrt, len v diaľke zopár, vidíme zblízka supov, žeriavy-teda vtáci-, ujgurskú kamennú korytnačku ktorá im mala prinášať šťastie, no krása.Mongolsko 2016 3.časť

Prvé svište, orly sa stávajú samozrejmosťou. Nakoniec flek, tak len odbočka z cesty, nikde nič, ani strom, možnosť sa schovať a už sme toho mali dosť. A okolo cesty bažiny, premočené, vietor, dážď a 9 st. No nezačína to dobre, ale zlý začiatok, dobrý koniec. Tak prvá noc v Mongolsku.


14. a poslední část Expedice Francie-Španělsko 2016.

V Toulu nemáme připravené žádné poznámky k městu. Původní naplánované místo ke spaní jsme přejeli, protože ještě bylo světlo a jelo se dobře. Při ranní procházce přece jen něco zajímavého bez předchozí přípravy snad spatřím. Když už tady jsem, trochu se poohlédnu a splním hned dvě věci jednou ranou.


Mongolsko 2016 /2.časť Rusko I,II, Kazachstan/

Ráno cesta na Charyn kaňon, trochu zmätku či ísť zhora alebo zdola, vybrali sme cestu tú dlhšiu, ale zase o to horšiu :-). Ale viedla peknou krajinou.


Mongolsko 2016 /1.časť Rusko I,II, Kazachstan/

Ruská hranica len sme ukázali pasy a trochu údivu nad autom. Potom už plnšie cesty, ale podstatne menej rámp do lesa. 


13.část Expedice Francie-Španělsko 2016. Přes Verneuil sur Avre

. Ráno popojíždíme z hnízda narkomanů Alenconu o sto kilometrů dál, do města Verneuil sur Avre. Zastavujeme hned vedle centra N48,74028 E0,92989. Je sobota a na náměstí je zrovna trh. Nejsem ženská, abych na něm strávil půlden a nakoupil fůru věcí, o kterých jsem předtím nevěděl, že je nutně potřebuji (viz Sokratův citát).


Francie Španělsko Andorra 2016

Celkem ujeto km: 4.648km

Vygenerované za: 0.16 sekund
136,241,069 návštěv