Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 16

· Členové on-line: 2
Pavel77, PetrN

· Registrovaní členové: 10,613
· Nejnovější člen: PavelBer

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

pupus78
15.10.2017 22:46
Ahoj, nachystá se prosím teď někdo na Krétu? Potřebovali bychom přivézt něco, co se nám porouchalo...

Jarda a Maru
15.10.2017 13:05
Pepob , přejeme ti všechno nejlepší, zdravíčko a štěstíčko k dnešním narozeninám Narozky stesti Pivo mavam mavam

Pepi
09.10.2017 08:55
Jirko-majki vše nej,hodně zdraví a mnoho km-OA

bob_bobek
07.10.2017 12:32
Díky všem za přání obzvlášť Maxíkovi,ty vado jak máš velké křídla,že se vznášíš? Shock

Zdeneksed
06.10.2017 14:37
Bobkovi přejeme zdravíčko, štěstíčko šťastné cesty a dobré lidičky kolem. A+Z

dcpaja
06.10.2017 06:56
Bobkovi k narozkám vše nejlepší!!!

www.karavanypro.cz

Hierarchy

Domů » Cestopisy

Články: Cestopisy

Island 2017 3.časť

Ráno už na F26, pár dní mimo civilizácie. Hurá :-)


Island 2017 2.časť

každý by mal vedieť, kde sú jeho hranice, ale bohužiaľ, niektorí turisti sú takí blbí, že s malým dieťaťom balansujú na úzkom chodníčku alebo otec fotí syna tesne nad útesom.


Island 2017 1.časť

Obed v takej reštike, asi ako v nórsku, prístav plný rýb a všetkých možných jedlých morských živočíchov a v reštike párky v rožku, hambáče a hranolky. Nechápem.


Z Prahy po Gibraltar

Letos jsme na letní výjezd vyjeli až třetího července. Pěkně jsme nechali odplynout hlavní nápor na silnicích v klidu se sbalili a vyrazili až v pondělí. Letošní cestu jsem naplánoval až na konec světa. Tedy ten původně známý konec světa, který lidé považovali za skutečný před objeveným Ameriky. Po té jsme ještě chtěli navštívit Lisabon. Dle mých poznatků je to město, které rozhodně stojí za návštěvu. Jenže to byl původní plán, který se ukázal vzhledem ke kratší délce cesty, než je u nás obvyklé, jako nereálný. Ne že by se nedal za 33 dní splnit, ale jsme na dovolené a ne na dostizích a proto jsem nakonec rozhodl, že nejdál na západ letos dojedeme jen na Gibraltar. Lisabon si necháme na příště, až bude trochu více času. Jde o to, že mě koncem srpna čeká ještě kratší výlet do Norska na ryby a tak se potřebuji do Prahy vrátit dříve a proto jen těch 33 dní. Portugalsko na nás počká, až bude více času.


Sardinie 2017

Parkujeme na STPLZ v dochozí vzdálenosti do centra (cca 1 km, 14 EUR, 43,8400; 10,4881). Do města vyrážíme navečer a litujeme, že jsme si nesundali kola - dalo by se jet po hradbách, kde by alespoň něco bylo vidět. Jinak kromě slavného oválného náměstí se nám nejvíc líbí blešák před hlavní katedrálou.


Korutany 2016 s kartou

Malá inspirace pro ty kteří ještě nemají naplánovanou dovolenou

Co nabízí Kärnten Card?
• Více než 100 volných vstupů do nejkrásnějších míst v Korutanech
• Slevy až 50% u více než 60 bonusových partnerů
• Slevy na autobusovou a vlakovou dopravu.
Platnost Kärnten Card
Kärnten Card je platná od 10 dubna do 26.října 2016 a může být použita libovolný počet krát!
Kde získat Kärnten Card
Kärnten Card je si možné zakoupit na některém z mnoha prodejních místech, které jsou po celých Korutanech - například v turistických kancelářích. Některá zařízení je nabízejí na dobu Vašeho pobytu zdarma!
Ceny
• Týdenní karta - dospělý: € 37, dítě: € 17, dítě do 6 let a od 3. Dítěte zdarma
• 2 -Týždenná karta - dospělý: € 48, dítě: € 24, dítě do 6 let a od 3. Dítěte zdarma
Pozor:
Na Kärnten Card je jméno a fotografie majitele a je platná pouze ve spojení dokladem totožnosti!
Zážitkové parky a koupaliště: Vorderberg, Dellach/Dr., Obervellach, Gmund, Gitschtal, Heiligenblut, Rutar(naturistické), Mauthen, Mallnitz, Reisseck
• Panoramitické cesty: Goldeck, Malta, Nockalm, Villacher Alpenstrasse
• Muzea: více než 40 muzeí - Porsche automuzeum Gmud, 1. Korutánske muzeum rybařství (Seeboden) - aquarium Millstätter See se 7000 litry nabízí živý vhled do místních vod, Amthufmuseum (Feldkirchen) - výběr ilustrativních ukázek z přírodní, hospodářské a kulturní historie Feldkirchenu, Archeologický park Magdalensberg - největší archeologické naleziště římských časů ve východních Alpách, Auer von Welsbach muzeum - ojedinělá výstava starých plynových lamp, Berg und Almmuseum Pollingerhutte - tvrdý život horských sedláků a produkování mléka a sýrů na přelomu staletí, Bezirkheimatmuseum Volkermarkt - vlastivědné muzeum, Bonsaimuseum - muzeum bonsají, Muzeum Heinriche Harrere - Národopisná sbírka o známem cestovateli umožní cestu z jeho rodiště kolem celého světa, 1. korutanské řemeslné muzeum v bývalém kláštěře u Ortenburgu, Muzeum 7 tém v St. Veitu
• Volnočasové aktivity: Zážitový modelový svět železnic, Zlatokopecká vesnička Heiligenblut, Heidin dětský zážitkový park, Park trpaslíků, Pálenice Schleppe Brau- a Brennwelt, Výrobna sýrů Tressdorfer Alm, Carnica - včelí zážitkové muzeum - objevná výprava v patře včel,


Řecko 2017

Přes pohoří Zagori k moři Chalkidiki


Švýcarsko bez kempů - 9-17.4.2017

Náš první výjezd s vlastním bydlíkem. Tipy na parkování a zajímavosti.


Bělorusko - Mezinárodní sraz v Minsku a jak jsme ho prožili

Už v roce 2011 nás lákalo vyjet na první ročník karavanistického srazu v Bělorusku, ale tehdy nám to z časových důvodů nevyšlo.


Road trip 2016 - Německo, Rakousko, Maďarsko

Stavíme na poslední německé pumpě před hraničním přechodem Bad Reichenhall, a to ze dvou důvodů. Zaprvé, začalo lehce protékat jedním střešním oknem - 30 let staré těsnění je už zpuchřelé a trochu dovnitř kape.


Norsko-smůla na smůlu.

Vysoko na severu Norska,asi 80 km pod Tana Bru,za vytrvalého deště přijel v protisměru Fin ve vypůjčeném bydlíku,pěkně co nejvíc doprostřed silnice..]


HAMBURK

Prodloužený podzimní víkend v Hamburku


Opole a Wroclaw 04/2017

V tomto městě najdete i českou stopu, vžyť na místě dnešní katedrály stál kostel založený Přemyslovci, dále kostel svatého Václava, Stanislava a Doroty, který stojí vedle vratislavské opery na Svidnické ulici. Tento gotický kostel se pyšní nejvyšší gotickou střechou v Evropě. Ta je dílem pražských řemeslníků, které do města pozval císař Karel IV. No a ve znaku města je dodnes i český lev.img21.rajce.idnes.cz/d2101/13/13910/13910949_4cd42846ec7394e0cffacfaf15b677ea/thumb/W040.jpg


RUSKO - NORSKO 2016

Zažijeme další poměrně vypjatou situací,kdy jsem podcenil tankování a dojel k pumpě patrně pouze na naftové výpary. K pumpě dojíždíme v podvečer a tak za 90 Rb parkujeme v sousedství
na slušném odpočívadle, včetně vody. Pokouším se po několikáté zakoupit automapu , kde by byla trasa na Murmansk, ale bezvýsledně.Neumím si vysvětlit, proč?
Další den po krátké odbočce do malého městečka Segeza,kde kupujeme chleba a několik drobností, platíme kartou a jsme velmi mile překvapeni obsluhou, která nám přeje šťastnou cestu. Kolem poledne vyrážíme do dnešního cíle, kterým je přístav Kem.Výchozí bod na Solovětské ostrovy.


Obytným autem po západní části USA

Tento rok js realizovali hlavní výjezd po západní části USA.

Vygenerované za: 0.22 sekund
148,708,025 návštěv