Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 32

· Členové on-line: 6
Jana a Petr V, Bohous a Jana, chaddevil, mb, bruczoun, jardo

· Registrovaní členové: 10,417
· Nejnovější člen: bagrista

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Zdenek a Alena
13.08.2017 18:36
Všem Alenám a Alenkám přejeme vše nejlepší k svátku

hasom
23.07.2017 17:25
Hlavne aby nebol zatečný a zhnitý. Poznáš podľa krivých stien, zápachu, malej pevnosti stien okolo okien, plávajúcej podlahe...

Josef Stich
21.07.2017 06:18
Dobrý den potřeboval bych poradíme co jsi dát pozor při koupě karvanu.Dekuji

brumlik
20.07.2017 16:03
Dobrý den,potřebuji zjistit,kde má vyraženo VIN integrovaný automobil KNAUS V - Liner.Nemůžeme to nikde najít.A bohužel STK jen na měsíc

David Stieber
20.07.2017 14:08
Já 3 dny.

Vampav
19.07.2017 17:28
Cca 30 dní a funguje je spolehlivý hehe

hvcaravans.cz

Oprava prasklé odpadní nádrže Thetford

Zdravím všechny!
Vzhledem k tomu, že jsem se zde dověděl spoustu zajímavých rad a návodů, přidávám jeden i já:

To, že bych mohl opravu zdokumentovat krok po kroku mě napadlo, až jsem to měl hotové.
Tak tedy jen popis.

Prasklina měla délku cca 15 cm. Nádrž Thetford je ale z kvalitního plastu, který lze svařit. POZOR - vše musí být suché! Já jsem použil na svařování hrotovou páječku na cín. Nejdříve jsem nádrž stáhnul tak, aby se prasklina zavřela. Páječkou jsem tavil plast asi do poloviny tloušťky stěny. Chce to čas a na pájku netlačit! Jen nahřívat až se roztavený plast pěkně slévá. Po této operaci je svařeno, ale zůstane v pastu drážka s vyhrnutými okraji, čímž je stěna dost zeslabená. K vyplnění drážky jsem použil tavnou pistoli s běžně prodávanou tyčkou plastu a zaplnil celou délku sváru. Na poslední operaci jsem si opět rozehřál páječku a nachystal si pečící papír a hadřík. Páječkou jsem pomalu začal rozehřívat plast z tavné pistole a ten se spojil s plastem nádrže. Takhle jsem prohříval svar na 2 - 3 centimetrech, překryl jsem ho pečícím papírem (hladkou stranou na svar) a přihladil hadříkem až do vychladnutí. (hadřík doporučuju, protože jen prstem to dost pálí) Papír se nepřilepí - po částečném vychladnutí jde sloupnout a takto jsem postup opakoval po celé délce svaru.

Opravenou nádrž jsem po úplném vychladnutí podrobil lehkému mechanickému namáhání a následně jsem ji zcela naplnil vodou.

Vzhledem k tomu, že neukápla ani kapka - oprava se podařila!

Komentáře

#1 | DZIZI dne 26.03.2017 22:30
Ahoj,
též mám za sebou opravu tímto způsobem a za měsíc byla všechna námaha v niveč. Prý tímto způsobem spoj při tavení okysličuje a křehne. Doporučuji jej ostatním pořádně zpevnit jinak to dlouho nevydrží. :-)
#2 | SignBoss dne 26.03.2017 23:25
On se ten plast " přepálí " . Každý druh plastu má předepsanou tavnou teplotu. A ta když se při zpracování nedodrží. Plast se nevrátí zpět do své normované jakosti. Může to vydržet i nemusí. Jen ta tavná tyčinka byla doufám byla použita opravdu jen pro zacelení spáry. Ta je tak dobrá opravdu jen na papír.
Ale pokud nádrž drží Ok
#3 | Vaclav Chateau dne 28.03.2017 19:12
Díky za připomínky. Dlouhodobá trvanlivost opravy se uvidí. Také záleží na tom, kde je nádrž praská. Já mám to štěstí, že až nad polovinou objemu a takto plnou ji mám málo kdy. Uvidíme časem.
#4 | Tandy dne 31.03.2017 17:39
Velmi pěkně popsáno. Držím všechny palce aby to opravdu vydrželo. Moje zkušenosti však jsou na úrovni SignBosse. Pokud o nic nešlo, oprava držela. Křuplo to vždy až v tom nejméně vhodném momentě, kdy to nejvíc ,,bolelo,,. Takže za mne nahradní díl kus za kus, anebo zahodit a koupit nové. Ušetřený čas věnovat hrám s něčím příjemnějším.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.23 sekund
145,711,906 návštěv